جستجو در سایت


کلمه :
بخش :
از تاريخ : تا تاريخ :

...

شماره خبر شماره خبر : 951011
تاریخ انتشار پنج شنبه 2 دي 1395
ساعت انتشار 09:36:03


رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت کرمان خبر داد:
کرمان رتبه سوم کشور در صادرات غیرنفتی/بافت 400 هزار مترمربع فرش تا پایان برنامه ششم توسعه
رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان گفت: استان کرمان به لحاظ صادرات غیرنفتی جایگاه سوم کشور را دارد و در هشت ماه امسال نسبت به سال قبل 43 درصد پیشرفت در ارزش دلاری صادرات استان داشته ایم.
به گزارش کرمان فردا؛ "مهدی حسینی نژاد" صبح امروز دوم دی ماه در جلسه شورای توسعه و برنامه ریزی استان کرمان اظهار کرد: سهم استان کرمان از تولید ناخالص داخلی کشور 3.1 درصد است که 37 درصد از تولید ناخالص داخلی استان مربوط به سازمان صنعت، معدن و تجارت است.

وی افزود: پیش بینی شده سهم 37 درصدی صنعت، معدن و تجارت را در تولید ناخالص داخلی استان را در برنامه ششم توسعه به 48 درصد افزایش پیدا کند.

حسینی نژاد تصریح کرد: پروژه های مختلفی در حوزه صنعت و معدن استان کرمان تا پایان برنامه ششم توسعه داریم که ارزش این پروژه ها 16 هزار میلیارد تومان و اشتغال 27 هزار نفر است.

وی بیان کرد: یکی دیگر از کارهای مهم سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان پروژه های اقتصاد مقاومتی است که 33 هزار میلیارد تومان پروژه و 13 هزار نفر اشتغال در این زمینه تا پایان سال 99 بهره برداری می شود.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان با اشاره به فعالیت های حوزه معدن اظهار کرد: توسعه اکتشاف در اشل بزرگ مقیاس در حوزه معدن در استان کرمان اتفاق افتاده و بزرگ ترین استان معدنی کشور پراکندگی معادن را در جای جای خود دارد.

وی افزود: سالانه نزدیک به 60 میلیون تن استخراج 22 نوع ماده معدنی را در استان کرمان داریم که 21 درصد استخراج مواد معدنی کشور را به خود اختصاص داده است.

حسینی نژاد تصریح کرد: 99.6 درصد ارزش افزوده مواد معدنی استان مربوط به چهار ماده معدنی مس، آهن، کرومیت و زغال است که عمده مواد از 5.8 میلیارد تن ذخایر کشف شده مواد معدنی استان، نیز مربوط به مس، آهن، کرومیت و زغال است.

وی با اشاره به تعیین تکلیف محدوده های معدنی استان بیان کرد: از حدود 6 هزار محدوده معدنی، طی یک سال اخیر 4 هزار و 700 مورد در استان در سامانه کاداستر معدنی تعیین تکلیف شد و مسیر برای سرمایه گذاری در استان کرمان در حوزه معدن هموارتر شده است.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان با اشاره به عملکرد حوزه تجارت، گفت: حدود 58 هزار واحد صنفی در استان کرمان وجود دارد که 2.1 درصد تولید ناخالص داخلی کشور را به خود اختصاص داده اند.

وی افزود: تجارت خارجی یکی از سیاست های بزرگ اقتصاد مقاومتی در حوزه صنعت، معدن و تجارت است و استان کرمان به لحاظ صادرات غیرنفتی جایگاه سوم کشور را دارد و در هشت ماه امسال نسبت به سال قبل 43 درصد پیشرفت در ارزش دلاری صادرات استان داشته ایم.

حسنی نژاد تصریح کرد: یکی از برنامه هایی که به طور ویژه در تجارت دنبال می کنیم، فرش استان کرمان است و تلاش می کنیم در طراحی، تولید و بازاریابی کمک کرده و میزان تولید از 251 هزار مترمربع را به 400 هزار مترمربع تا پایان برنامه ششم برسانیم.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان بیان کرد: کمبود نیروی انسانی یکی از مشکلات سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان است و طی 5 سال گذشته تعداد نیروهای ما از 360 نفر به 200 نفر کاهش یافته و این نیروها بازنشسته شده اند.

نظر شما نظر شما


..... عناوین خبر های ایران و جهان ........

مدیر کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان کرمان خبر داد:
رهبر معظم انقلاب اسلامی:
رهبر معظم انقلاب در ابتدای جلسه درس خارج فقه:
رهبر معظم انقلاب در دیدار روسای قوا و برخی مسئولان:
رهبر معظم انقلاب در دیدار نخست‌وزیر عراق:
صبح امروز؛
لاریجانی در نطق پیش از دستور:
رهبر معظم انقلاب در دیدار رئیس و نمایندگان مجلس خبرگان:
روحانی در مجمع عمومی سازمان ملل :
امام خامنه‌ای در دیدار فرماندهان قرارگاه پدافند هوایی:
لاریجانی در اجلاس سراسری هیات امنای دانشگاه‌ها:
ظریف:
گالری تصاویر

گزارش تصویری/ بازدید دکتر پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس از پروژه های عمرانی شهرداری کرمان
گزارش تصویری/ بازدید دکتر پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس از پروژه های عمرانی شهرداری کرمان
گزارش تصویری/ حضور دکتر پورابراهیمی در جمع مردم بخش گلباف و بازدید از خانه توسعه
گزارش تصویری/ حضور دکتر پورابراهیمی در جمع مردم بخش گلباف و بازدید از خانه توسعه
گزارش تصویری/ بازدید از پروژه های عمرانی شهرستان راور با حضور دکتر پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی
گزارش تصویری/ بازدید از پروژه های عمرانی شهرستان راور با حضور دکتر پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی
گزارش تصویری/ بازدید رئیس و اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس از یادمان شهدای عملیات والفجر ۸ و پتروشیمی آبادان
گزارش تصویری/ بازدید رئیس و اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس از یادمان شهدای عملیات والفجر ۸ و پتروشیمی آبادان