جستجو در سایت


کلمه :
بخش :
از تاريخ : تا تاريخ :

...

شماره خبر شماره خبر : 951012
تاریخ انتشار جمعه 3 دي 1395
ساعت انتشار 17:14:21


امام جمعه موقت کرمان:
9 دی برای تاریخ انقلاب یک عبرت است/ آزادی حلب همچون آزادی خرمشهر است
امام جمعه موقت کرمان گفت: 9 دی از یک طرف برای تاریخ انقلاب ما یک عبرت است و از طرف دیگر برای مردم ما یک امتحان بود که سربلند بیرون آمدند و یک درس برای همه است.
به گزارش کرمان فردا؛ حجت‌الاسلام مهدی عربپور ظهر امروز در خطبه‌های نمازجمعه کرمان با اشاره به اینکه انسان در چهار حوزه مسؤولیت دارد، اظهار داشت: مسؤولیت نسبت به پروردگار، نسبت به خود و خویشتن، نسبت به دیگر انسان‌ها و نسبت به طبیعت و هستی از جمله مسؤولیت‌های انسان است.

وی با اشاره به روز ثبت احوال بیان داشت: مسأله جمعیتی کشور بسیار حائز اهمیت است و بهانه‌هایی سبب شده تا جمعیت کشور رشد قابل توجهی نداشته باشد و این بی‌توجهی منجر به کاهش جمعیت کشور، رسیدن جمعیت جوان کشور به سن پیری و نگرانی از ترکیب جمعیت شده است.

عربپور تاکید کرد: مسأله رشد جمعیت در خانواده‌ها جدی گرفته شود و همه مسؤولان هم بر این مسأله تاکید فراوان دارند.

وی همچنین به سالروز استقرار سپاه در فرودگاه‌های کشور در سال 63 اشاره کرد و گفت: اوایل انقلاب و اکنون که تروریسم هم کره خاکی را تهدید می‌کند، بخش مهمی از تهدیدها در حوزه فرودگاه‌ها اتفاق می‌افتد که در سال 63 امام (ره) دستور فرمودند تا سپاه در فروددگاه‌ها مستقر شوند و شاهد هستیم که از آن زمان تاکنون موردی اتفاق نیفتاده است.

امام جمعه موقت کرمان افزود: در قرآن ما نسبت به تولد حضرت مسیح بهترین آیات و زیباترین آن مطرح شده است و آیاتی از قرآن کریم به چگونگی تولد مسیح و رفع تهمت از حضرت مریم آورده شده و انتظار این است تا پیروان حضرت مسیح مبارزه با ظالم و حمایت از مظلوم را مد نظر داشته باشند.

وی ادامه داد: توقع ما این است تا کشورهایی که از پیروان مسیح هستند دست از ظلم‌هایشان بردارند و در مسیر حضرت مسیح حرکت کنند که از حرکت‌ها و اهداف حضرت مسیح مبارزه با ظالم و حمایت از مظلوم بوده است.

عربپور به سالروز تشکیل نهضت سوادآموزی به فرمان حضرت امام خمینی (ره) اشاره کرد و ابراز داشت: وقتی انقلاب پیروز شد درصد بالایی از جمعیت روستایی سواد خواندن و نوشتن نداشتند و می‌دانیم دستور خواندن برای دانستن و فهمیدن از نخستین دستوری بود که بر پیامبر (ص) نازل شد و تشکیل نهضت سوادآموزی یکی از یادگاران حضرت امام (ره) است.

امام جمعه موقت کرمان ادامه داد: روز 9 دی یکی از روزهای حماسی مردم کشور است، 9 دی از یک طرف برای تاریخ انقلاب ما یک عبرت است و از طرف دیگر برای مردم ما یک امتحان بود و سربلند بیرون آمدند و یک درس برای همه است.

عربپور تصریح کرد: دشمنان ما برای نابودی انقلاب اسلامی برنامه طراحی کرده بودند و باید بدانیم که دشمن هرگز نسبت به انقلاب اسلامی ما کوتاه نمی‌آید و همیشه دنبال این است به نوعی انقلاب اسلامی را ساقط کنند و از ماه‌های قبل انتخابات ریاست جمهوری سال 88 برنامه‌هایی طراحی کرده بودند.

وی اضافه کرد: در روز انتخابات و بعد از اعلام رسمی نتایج کاندیدایی با حضور در بین ظرفداران خود می‌گوید که من با فاصله زیادی از دیگران جلوتر هستم و نظرشان این بود تا انتخابات باطل شود.

امام جمعه موقت کرمان اظهار داشت: بعد از انتخابات تا 9 دی به هر بهانه‌ای وارد خیابان‌ها شده و به اصول انقلاب و همه مقدسات توهین کردند تا در روز 9 دی مردم در خیابان آمدند و سبب شد تا این افراد سر جایشان بنشینند.

وی با بیان اینکه 9 دی هیچ‌گاه نباید فراموش شود، گفت: برخی افرادی که در تظاهرات حضور داشتند زمانی که متوجه شدند این حرکت یک فتنه است در راهپیمایی 9 دی همگام با مردم در خیابان‌ها حضور پیدا کردند و مواضع خود را اعلام داشتند اما هنوز بعضی افراد مواضع خود را نشان نمی‌دهند اما رافت نظام اسلامی سبب شده تا این افراد همچنان حضور داشته باشند.

عربپور افزود: به لحاظ اهمیت و مسأله، موفقیت آزادی حلب همچون آزادی خرمشهر است و به همه مسلمنان تبریک می‌گوییم و انشاالله به‌زودی شاهد آزادی موصل هم باشیم.

نظر شما نظر شما


..... عناوین خبر های ایران و جهان ........

مدیر کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان کرمان خبر داد:
رهبر معظم انقلاب اسلامی:
رهبر معظم انقلاب در ابتدای جلسه درس خارج فقه:
رهبر معظم انقلاب در دیدار روسای قوا و برخی مسئولان:
رهبر معظم انقلاب در دیدار نخست‌وزیر عراق:
صبح امروز؛
لاریجانی در نطق پیش از دستور:
رهبر معظم انقلاب در دیدار رئیس و نمایندگان مجلس خبرگان:
روحانی در مجمع عمومی سازمان ملل :
امام خامنه‌ای در دیدار فرماندهان قرارگاه پدافند هوایی:
لاریجانی در اجلاس سراسری هیات امنای دانشگاه‌ها:
ظریف:
گالری تصاویر

گزارش تصویری/ بازدید دکتر پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس از پروژه های عمرانی شهرداری کرمان
گزارش تصویری/ بازدید دکتر پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس از پروژه های عمرانی شهرداری کرمان
گزارش تصویری/ حضور دکتر پورابراهیمی در جمع مردم بخش گلباف و بازدید از خانه توسعه
گزارش تصویری/ حضور دکتر پورابراهیمی در جمع مردم بخش گلباف و بازدید از خانه توسعه
گزارش تصویری/ بازدید از پروژه های عمرانی شهرستان راور با حضور دکتر پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی
گزارش تصویری/ بازدید از پروژه های عمرانی شهرستان راور با حضور دکتر پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی
گزارش تصویری/ بازدید رئیس و اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس از یادمان شهدای عملیات والفجر ۸ و پتروشیمی آبادان
گزارش تصویری/ بازدید رئیس و اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس از یادمان شهدای عملیات والفجر ۸ و پتروشیمی آبادان