جستجو در سایت


کلمه :
بخش :
از تاريخ : تا تاريخ :

...

شماره خبر شماره خبر : 951041
تاریخ انتشار شنبه 11 دي 1395
ساعت انتشار 13:04:34


نماینده ولی فقیه در استان:
مدیران استان خط بازی و باندبازی های سیاسی را کنار گذاشته اند
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان با تاکید براینکه نبودبصیرت در طول تاریخ برای ملتها مسئله ساز بوده است، گفت: اگر به قوانین و ضوابط گزینش عمل شود مشکلات جامعه به حداقل می رسد.
به گزارش کرمان فردا؛ آیت الله سید یحیی جعفری صبح شنبه در دیدار دبیر هیات عالی گزینش نهاد ریاست جمهوری، مدیر کل نظارت و تعیین صلاحیت هیأت عالی گزینش کشور و مدیرکل دبیرخانه هیات مرکزی گزینش وزارت کشور با اشاره به روایتی از امام متقیان علی(ع) اشاره کرد و افزود: امیرالمومنین(ع) به کمیل فرمودند که همه حرکت ها ( اقتصادی، فرهنگی، گزینش و ....) نیازمند شرایطی همچون معرفت، علم و دانش است و بدون آنها انسانها به جایی نخواهند رسید.

وی بر جامعیت عمل پوشاندن به مضمون روایت حضرت علی(ع) تاکید کرد و یادآورشد: برخی از مشکلات کنونی ما از جهل و نداشتن معرفت نشات می گیرد و نبود بصیرت موجب می شود تا برخی از مسئولین در منصبشان به خوبی عمل نکنند.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان با تاکید براینکه نبود بصیرت در طول تاریخ برای ملتها مسئله ساز بوده است، خاطرنشان کرد: نمونه بارز این سخن جنگ صفین است که یاران حضرت امام علی(ع) بدلیل نبود بصیرت موجبات شکست مسلمانان در این جنگ را پدید آوردند.

آیت الله جعفری با اشاره به اینکه از اوایل پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون در مقاطع مختلف شاهد چنین مسئله ای بوده و خواهیم بود، تصریح کرد: افرادی که می خواهند در جامعه اسلامی خدمت کنند باید دارای بصیرت و معنویت باشند.

وی گفت: گزینش یک مسئله اساسی است که اگر به نحو احسن و صحیح به آن توجه نشود، مملکت اسلامی دچار مشکل شده و موجب می شود تا افراد نالایق به دستگاه ها و نهادهای دولتی نفوذ نمایند.

نماینده ولی فقیه در استان با اشاره به نقش مهم و تاثیرگذار گزینش، افزود: اگر به قوانین و ضوابط گزینش عمل شود مشکلات جامعه به حداقل می رسد لذا برای این امر باید بازرسی دقیق صورت گرفته و افراد به وظایف خود عمل نمایند.

آیت الله جعفری بر تشویق افراد لایق در هسته گزینش برای رسیدن جامعه به مقصود نهایی تاکید و یادآورشد: احزاب و گروه های سیاسی مختلفی در کشور فعالیت می کنند اما در منصب های دولتی باید در عمل بی طرفی خود را اعلام نمائیم.

وی با اشاره به اینکه کشور در آستانه انتخابات ریاست جمهوری است و احزاب و گروه های سیاسی فعالیت های خود را آغاز نموده اند، خاطرنشان کرد: اگر تاکنون در استان کرمان موفقیت هایی کسب شده است به واسطه آن بوده که مدیران استان خط بازی و باندبازی های سیاسی را کنار گذاشته و راه اعتدال را دنبال می کنند.

دبیر هیات عالی گزینش نهاد ریاست جمهوری نیز در ادامه این دیدار با بیان اقدامات صورت گرفته در خصوص مباحث مربوط به هسته گزینش، تصریح کرد: برای بازدید و سرکشی از هسته های گزینشی و دیدار با کارکنان این هسته سالانه به استان ها سفر می کنیم.

وطنی بر استفادۀ استان‌ها از توان و ظرفیت ائمه جمعه برای پیشبرد اهداف عالی نظام و انعکاس نقاط ضعف تأکید کرد و گفت: گزینش یک انتخاب است و بدیهی‌ترین چیزی است که در زندگی نیاز به اثبات ندارد و در همۀ دنیا نیز وجود دارد و آنچه تفاوت دارد معیارها و ملاک‌های حاکم بر گزینش است.

وی افزود: آبرو و حرمت افراد در گرو اقداماتی است که در بخش گزینش دستگاه های اجرایی به انجام می رسد؛ از این رو برای حفظ آبرو و حیثیت افراد، ائمه جمعه همکاری نمایند و با مشاهده هرگونه خطا و اشتباه به مسئولین هسته های گزینش تذکر دهند تا حقی از افراد ضایع نشود.

نظر شما نظر شما


..... عناوین خبر های ایران و جهان ........

مدیر کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان کرمان خبر داد:
رهبر معظم انقلاب اسلامی:
رهبر معظم انقلاب در ابتدای جلسه درس خارج فقه:
رهبر معظم انقلاب در دیدار روسای قوا و برخی مسئولان:
رهبر معظم انقلاب در دیدار نخست‌وزیر عراق:
صبح امروز؛
لاریجانی در نطق پیش از دستور:
رهبر معظم انقلاب در دیدار رئیس و نمایندگان مجلس خبرگان:
روحانی در مجمع عمومی سازمان ملل :
امام خامنه‌ای در دیدار فرماندهان قرارگاه پدافند هوایی:
لاریجانی در اجلاس سراسری هیات امنای دانشگاه‌ها:
ظریف:
گالری تصاویر

گزارش تصویری/ بازدید دکتر پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس از پروژه های عمرانی شهرداری کرمان
گزارش تصویری/ بازدید دکتر پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس از پروژه های عمرانی شهرداری کرمان
گزارش تصویری/ حضور دکتر پورابراهیمی در جمع مردم بخش گلباف و بازدید از خانه توسعه
گزارش تصویری/ حضور دکتر پورابراهیمی در جمع مردم بخش گلباف و بازدید از خانه توسعه
گزارش تصویری/ بازدید از پروژه های عمرانی شهرستان راور با حضور دکتر پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی
گزارش تصویری/ بازدید از پروژه های عمرانی شهرستان راور با حضور دکتر پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی
گزارش تصویری/ بازدید رئیس و اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس از یادمان شهدای عملیات والفجر ۸ و پتروشیمی آبادان
گزارش تصویری/ بازدید رئیس و اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس از یادمان شهدای عملیات والفجر ۸ و پتروشیمی آبادان