جستجو در سایت


کلمه :
بخش :
از تاريخ : تا تاريخ :

...

شماره خبر شماره خبر : 951053
تاریخ انتشار دوشنبه 13 دي 1395
ساعت انتشار 18:59:22


پورابراهیمی،
دلار تا 3600 تومان پایین می آید / آخرین خبرها از نمادهای متوقف بانکی و جلسه با طیب نیا
دکتر پور ابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در جلسه ای که با رییس کل بانک مرکزی درباره التهابات بازار ارز برگزار شد، دکتر سیف قول مساعد داد تا نرخ دلار به زودی به محدوده های 3600 تومان برسد.
به گزارش کرمان فردا؛ محمدرضا پورابراهیمی – رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در گفت و گوی اختصاصی با پایگاه خبری "عصر مالی" با تاکید بر اینکه با ورود بانک مرکزی به بازار ارز شاهد کنترل نوسانات این بازار هستیم ،گفت: در مذاکراتی که با بانک مرکزی داشتیم مقرر شد علاوه بر کنترل التهابات فعلی ، راهکارهای میان مدت و بلند مدت نیز برای این بازار در نظر گرفته شود که دولت نیز این موضوع را قبول کرده است. همچنین، محورها و بحث هایی مطرح شد که امید است این بحث ها به جمع بندی موضوع کمک کند.

به گفته وی دکتر سیف در این جلسه قول مساعد برای کاهش نرخ دلار تا محدوده های 3600 تومان را داد و این موضوع در دستور کار بانک مرکزی قرار گرفت که التهابات بازار ارز مدیریت شود.

وی با اشاره به اینکه جلسه خوبی بود و توافقات خوبی در این خصوص انجام شد، گفت: در صورتی که این مسیر ادامه پیدا کند بخش قابل توجهی از مشکلات بازار ارز برطرف خواهد شد و فضای سوداگری در این بازار با کنترل و مدیریت بانک مرکزی به حداقل می رسد.

پور ابراهیمی در پاسخ به سوال دیگر خبرنگار "عصر مالی " درباره توقف نمادهای بانکی و پیگیری های مجلس برای حل مشکل این نمادها گفت: در این خصوص هم جلساتی با بانک مرکزی برگزار کردیم . بخشی از مشکل برای بازگشایی نمادها به بانک مرکزی برمی گردد که مربوط به اختلاف نظر بانک مرکزی و سازمان حسابرسی برای استاندارد سازی افشای صورت های مالی است.

وی به برگزاری جلسه ای با وزیر اقتصاد در این خصوص اشاره کرد و ادامه داد : توافق هایی در این جلسه انجام شد و مقرر شد وزیر اقتصاد به گونه ای ای موضوع را مدیریت کند که در حداقل زمان ممکن مشکلات بانک ها برطرف شده و نمادها بازگشایی شود.

وی درباره سایر نمادهای متوقف گفت: سایر نمادهای متوقف نیز تغییراتی در سودآوری دارند که باید اعمال کنند و دکتر محمدی رییس سازمان بورس قول مساعد دادند که موارد این نمادها به سرعت پیگیری شود. برخی نمادها هم مشکلاتی دارند که بازگشایی آنها به صلاح نیست اما اینکه بلاتکلیف هم باشند ،قابل قبول نیست.

نماینده مجلس شورای اسلامی درباره آخرین خبرها از بررسی طرح بانکداری بدون ربا در مجلس گفت: بررسی این طرح با برنامه ششم توسعه همراه شده است . این برنامه تا سه هفته آینده به صحن علنی خواهد رفت و در اواخر دی ماه و پس از پایان بررسی برنامه ششم ،بررسی لایحه بانکداری آغاز می شود.

وی پیش بینی کرد بررسی این لایحه دو الی سه ماه به طول بینجامد و احتمالا در پایان سال جاری و یا فروردین ماه سال آینده بررسی به اتمام رسیده و لایحه به صحن علنی مجلس می رود.

پورابراهیمی با اشاره به اینکه دولت تمایل دارد لایحه مورد نظر خودش مبنا قرار بگیرد ،گفت: اما تا امروز این لایحه به دست ما نرسیده است و با توجه به ماه های پایانی دولت و حجم بالای لوایح و برنامه ها ،بعید است این لایحه در مدت باقی مانده به مجلس ارجاع شود البته مجلس رونوشتی از لایحه دولت دارد و آنرا مدنظر قرار می دهد و بر اساس آن مسیر حرکتی تعریف می شود.

وی تاکید کرد : مجلس معتقد است چنانچه نظر دولت در متن قانون لحاظ نشود به طور قطع در اجرا ،قانون با مشکل مواجه خواهد بود به همین دلیل نظر دولت را در نظر میگیریم.

نظر شما نظر شما


..... عناوین خبر های ایران و جهان ........

مدیر کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان کرمان خبر داد:
رهبر معظم انقلاب اسلامی:
رهبر معظم انقلاب در ابتدای جلسه درس خارج فقه:
رهبر معظم انقلاب در دیدار روسای قوا و برخی مسئولان:
رهبر معظم انقلاب در دیدار نخست‌وزیر عراق:
صبح امروز؛
لاریجانی در نطق پیش از دستور:
رهبر معظم انقلاب در دیدار رئیس و نمایندگان مجلس خبرگان:
روحانی در مجمع عمومی سازمان ملل :
امام خامنه‌ای در دیدار فرماندهان قرارگاه پدافند هوایی:
لاریجانی در اجلاس سراسری هیات امنای دانشگاه‌ها:
ظریف:
گالری تصاویر

گزارش تصویری/ بازدید دکتر پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس از پروژه های عمرانی شهرداری کرمان
گزارش تصویری/ بازدید دکتر پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس از پروژه های عمرانی شهرداری کرمان
گزارش تصویری/ حضور دکتر پورابراهیمی در جمع مردم بخش گلباف و بازدید از خانه توسعه
گزارش تصویری/ حضور دکتر پورابراهیمی در جمع مردم بخش گلباف و بازدید از خانه توسعه
گزارش تصویری/ بازدید از پروژه های عمرانی شهرستان راور با حضور دکتر پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی
گزارش تصویری/ بازدید از پروژه های عمرانی شهرستان راور با حضور دکتر پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی
گزارش تصویری/ بازدید رئیس و اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس از یادمان شهدای عملیات والفجر ۸ و پتروشیمی آبادان
گزارش تصویری/ بازدید رئیس و اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس از یادمان شهدای عملیات والفجر ۸ و پتروشیمی آبادان