جستجو در سایت


کلمه :
بخش :
از تاريخ : تا تاريخ :

...

شماره خبر شماره خبر : 951055
تاریخ انتشار چهارشنبه 15 دي 1395
ساعت انتشار 09:38:11


ستاد اقتصاد مقاومتی استان کرمان در مجمع تشخیص مصلحت نظام مطرح شد:
خلاصه ای از وضعیت استان کرمان از زبان استاندار کرمان
استاندار کرمان اعلام کرد: سرانه ارزش افزوده استان کرمان 13 درصد، سرانه تولید 14 درصد، نرخ مشارکت اقتصادی هشت درصد، سرانه باسوادی 2.4 درصد و استخراج معادن 40 درصد در استان کرمان رشد داشته است.
به گزارش کرمان فردا؛ "علیرضا رزم حسینی" در ستاد اقتصاد مقاومتی استان کرمان در محل مجمع تشخیص مصلحت نظام با حضور آیت الله هاشمی رفسنجانی، با اشاره به تراز تجاری استان کرمان، اظهار کرد: صادرات استان سالانه دو میلیارد دلار می باشد، ضمن آنکه واردات استان در سال جاری به ارزش 602 میلیارد دلار بوده است که با کاهش سه درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته روبرو بوده است.

وی افزود:39 شخصیت سیاسی از گروه های و سلایق مختلف تا کنون به استان کرمان آمده اند و در امنیت کامل به فعالیت سیاسی خود پرداخته اند که این امر از تحقق خط اعتدال واقعی استان کرمان خبر می دهد.

استاندار کرمان اذعان کرد: در انتخابات هفتم اسفندماه سال گذشته نیز امکان برگزاری اجتماعات قانونی فراهم شد و همه گروه ها فعالیت های سیاسی خود را انجام دادند.

وی از نقش آیت الله رفسنجانی در توسعه استان کرمان سخن به میان آورد وعنوان کرد: آیت الله رفسنجانی یکی از مفاخر استانی و ملی می باشند، ضمن آنکه ایشان حمایت خود را از استان کرمان همواره دریغ ننموده و در انجام تعاملات در مسیر توسعه بسیار راهگشا بوده است.

رزم حسینی به نقش امامان جمعه در توسعه استان کرمان اشاره و تصریح کرد: نباید حمایت و نقش آیت الله جعفری امام جمعه استان کرمان را در راستای همگرایی و وحدت نادیده گرفت و از ایشان تشکر می کنیم.

وی دغدغه استان کرمان را توسعه و پیشرفت دانست و بیان کرد: براساس برنامه ششم توسعه، نرخ رشد اقتصادی استان کرمان را 8.5 درصد تعیین نموده ایم که 5.7 درصد از این رشد اقتصادی از محل منابع مالی و 2.8 درصد از محل بهره وری حاصل می شود.

استاندار کرمان از 122 هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری طی 5 برای ایجاد رشد اقتصادی 8.5 درصد سخن به میان آورد و اظهار کرد: تکمیل طرح شهر نمونه اقتصاد مقاومتی قلعه گنج، ایجاد زون های اقتصادی، بهبود فضای کسب و کار و واگذاری پروژه های نیمه تمام از جمله اقدامات استان کرمان در مسیر تحقق اقتصاد مقاومتی می باشند.

وی بخشی از پروژه های اقتصاد مقاومتی را پروژه های تعریف شده در استان دانست و افزود: در این راستا 137 پروژه مصوب شده و تاکنون 55.6 درصد پیشرفت داشته است.

رزم حسینی به بخش دیگر از پروژه های اقتصاد مقاومتی اشاره و ابراز کرد: بخشی از اقدامات استان کرمان در مسیر اقتصاد مقاومتی در قالب 156 پروژه ابلاغی از سوی ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی اجرایی شده که تاکنون 51.1 درصد رشد داشته است.

وی از 131پروژه بخش خصوصی که در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی در استان کرمان اجرایی شده که این پروژه ها نیز 40.2 درصد رشد داشته اند، خبر داد، عنوان کرد: سامانه نظارت و کنترل پروژه های اقتصاد مقاومتی در استان کرمان راه اندازی شده که به صورت آنلاین روند پیشرفت این پروژه ها را بررسی می کند.

استاندار کرمان ادامه داد: پروژه های نیمه تمام دولتی را واگذار گردیده که در این راستا 250 پروژه دولتی در استان کرمان قابل واگذاری به بخش خصوصی می باشند که به اعتبار بالغ بر 3 هزار و 470 میلیارد تومان نیاز دارند و تا کنون 93 پروژه با سرمایه 980 میلیارد تومان واگذار شده است.

وی اذعان کرد: با برگزاری کارگروه های تسهیل و رونق تولید 251 میلیارد تومان به واحدهای صنعتی پرداخت شده و تا یک ماه آینده این میزان افزایش خواهد یافت.

رزم حسینی زنجیره فولاد در استان کرمان در حال تکمیل می باشد و در بهمن ماه سال جاری قرارداد 1.2 میلیارد دلاری تولید ورق فولادی منعقد می گردد، تصریح کرد: طی مدت فعالیت دولت تدبیر و امید، در مجموع 482 میلیون دلار سرمایه گذاری خارجی و فاینانس در استان کرمان انجام شده است.

استاندار کرمان در ادامه کارنامه مثلث توسعه اقتصادی استان کرمان را موفقیت آمیز دانست و گفت: تاکنون 76 هزار میلیارد تومان در قالب مثلث توسعه اقتصادی موافقت نامه در استان کرمان امضا شده که تاکنون 14 هزار میلیارد تومان اجرایی شده است و بخش زیادی از این پروژه ها گرفتار بروکراسی دولتی و قوانین مزاحم شده اند.

وی از اقدامات استان در بخش میراث فرنگی و گردشگری، عنوان کرد: در راستای توجه به میراث فرهنگی و احیای بافت های قدیمی اقداماتی از جمله احیای بافت تاریخی بازار بزرگ کرمان، احیای باغ تاریخی فتح آباد، احیای باغ بیرم آباد، مرمت و بازسازی باغ لـله، ثبت جهانی روستای صخره ای میمند، کویر لوت و قنوات، ایجاد مجتمع گردشگری قلعه دختر و قلعه اردشیر، بازسازی خانه حاج آقا علی، اجرای طرح گردشگری خبر و احیای صنعت قالیبافی و فرش دستباف انجام شده است.

رزم حسینی از تشکیل ستاد مشورتی توسعه استان کرمان با حضور 90 نفر از نخبگان سخن گفت و ابراز کرد: میزان اشتغال در حوزه خودروسازی از یک هزار و 500 نفر در ابتدای دولت یازدهم به 9 هزار نفر افزایش یافته است.

وی به احداث باند دوم فرودگاه کرمان اشاره و افزود: 11 پروژه شهری از سوی قرارگاه خاتم الانبیاء در کرمان در حال اجرا می باشد.

استاندار کرمان یادآور شد: 80 درصد جاده دسترسی به بام کرمان پیشرفت فیزیکی داشته، ضمن آنکه تله کابین آن نصب شده و بزودی هتل 5 ستاره در این منطقه احداث می شود.

وی به اجرای طرح همیاران آب که حاصل آن 200 میلیون مترمکعب صرفه جویی در سال، اشاره و عنوان کرد: تجمیع چاه های کشاورزی نیز طی یک ماه آینده در استان کرمان انجام می شود.

رزم حسینی به روند افزایش و نگران کننده آسیب های اجتماعی نیز اشاره و ادامه داد: طرح نجات در دو محله پرآسیب کرمان اجرایی شده و نتایج آن نشان داده که هماهنگی دستگاه های حکومتی در مقابله با این آسیب ها و نجات آسیب دیدگان بسیار تاثیرگذار است.

استاندار کرمان اظهار کرد: استان کرمان با 14 هزار هکتار وسعت، تراکم 40 نفر در هر هکتار را دارد که کمترین میزان تراکم در هکتار در سطح کشور است.

وی به مبارزه با حاشیه نشینی در کرمان اشاره و تصریح کرد: در سطح استان کرمان از ایجاد 3 هزار و 600 هکتار حاشیه نشینی جلوگیری شده که اگر این اقدام انجام نشده بود، 15 تا 20 هزار حاشیه نشین جدید به این استان اضافه می شد.

رزم حسینی با بیان این مطلب که از ساخت و ساز غیر مجاز در استان کرمان جلوگیری شده است، اظهار کرد: تا کنون 20 هکتار کمربند سبز برای جلوگیری از حاشیه نشینی ایجاد شده است و به دنبال آن می باشیم که این کمربند سبز تا 70 هکتار افزایش دهیم.

وی ادامه داد: نرخ مشارکت اقتصادی استان کرمان از 33 درصد در سال 93 به 38 درصد در سال جاری افزایش یافته است.

استاندار کرمان اعلام کرد: سرانه ارزش افزوده استان کرمان 13 درصد، سرانه تولید 14 درصد، نرخ مشارکت اقتصادی هشت درصد، سرانه باسوادی 2.4 درصد و استخراج معادن 40 درصد در استان کرمان رشد داشته است.

وی از افزایش 70 درصدی امنیت در قلعه گنج پس از اجرای ایده شهر نمونه اقتصاد مقاومتی خبر داد و ابراز کرد: در سال 93 شهر قلعه گنج را به عنوان شهر نمونه اقتصاد مقاومتی اعلام و اقدامات اقتصادی در این شهر آغاز نمودیم.

رزم حسینی در پایان از حضور 16 موسسه ملی در شهرستانهای استان برای توسعه وارد صحنه شده اند، خبر داد.

نظر شما نظر شما


..... عناوین خبر های ایران و جهان ........

مدیر کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان کرمان خبر داد:
رهبر معظم انقلاب اسلامی:
رهبر معظم انقلاب در ابتدای جلسه درس خارج فقه:
رهبر معظم انقلاب در دیدار روسای قوا و برخی مسئولان:
رهبر معظم انقلاب در دیدار نخست‌وزیر عراق:
صبح امروز؛
لاریجانی در نطق پیش از دستور:
رهبر معظم انقلاب در دیدار رئیس و نمایندگان مجلس خبرگان:
روحانی در مجمع عمومی سازمان ملل :
امام خامنه‌ای در دیدار فرماندهان قرارگاه پدافند هوایی:
لاریجانی در اجلاس سراسری هیات امنای دانشگاه‌ها:
ظریف:
گالری تصاویر

گزارش تصویری/ بازدید دکتر پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس از پروژه های عمرانی شهرداری کرمان
گزارش تصویری/ بازدید دکتر پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس از پروژه های عمرانی شهرداری کرمان
گزارش تصویری/ حضور دکتر پورابراهیمی در جمع مردم بخش گلباف و بازدید از خانه توسعه
گزارش تصویری/ حضور دکتر پورابراهیمی در جمع مردم بخش گلباف و بازدید از خانه توسعه
گزارش تصویری/ بازدید از پروژه های عمرانی شهرستان راور با حضور دکتر پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی
گزارش تصویری/ بازدید از پروژه های عمرانی شهرستان راور با حضور دکتر پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی
گزارش تصویری/ بازدید رئیس و اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس از یادمان شهدای عملیات والفجر ۸ و پتروشیمی آبادان
گزارش تصویری/ بازدید رئیس و اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس از یادمان شهدای عملیات والفجر ۸ و پتروشیمی آبادان