جستجو در سایت


کلمه :
بخش :
از تاريخ : تا تاريخ :

...

شماره خبر شماره خبر : 951062
تاریخ انتشار شنبه 18 دي 1395
ساعت انتشار 23:43:54


رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس:
نظام بانکی، مشکل اصلی فعالان اقتصادی/اجرای قانون جدید نظام بانکی از تابستان 96+ تصویر
رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: امیدوارم پس از 33 سال در تابستان سال 96 بتوانیم قانون جدید بانکی متناسب با رویکرد فقهی و اسلامی و ظرفیت نظام بانکی در دنیا را عملیاتی کنیم.
به گزارش کرمان فردا؛ دکتر "محمدرضا پورابراهیمی" امروز 18 دی ماه در یازدهمین جشنواره کارآفرینان برتر استان کرمان گفت: شرایط موجود اقتصادی کشور، ضرورت توجه به کارآفرینی را نسبت به گذشته بیشتر می کند.

وی با بیان این مطلب که در حوزه علم و فناوری در منطقه مقام اول و در دنیا در مقام پانزدهم را به خود اختصاص داده ایم، اظهار کرد: بنابراین این جایگاه به عنوان پرورش نیروی انسانی محسوب می‌شود و آثار مثبتی را بر عملکرد فعالان این بخش می‌گذارد.

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی از ورود شرکت های دانش بنیان به بازار بورس خبر داد و افزود: شرایط اقتصادی، معیشت، اشتغال جوانان و همچنین ظرفیت های علمی و تخصصی، علم و فناوری توجه به کارآفرینی را الزامی می کند.

وی با اشاره به اینکه ظهور و بروز استعدادها در استان کرمان را به شکل متفاوتی مطرح می باشد، افزود: با توجه به اینکه استان کرمان پایلوت اقتصاد مقاومتی در کشور می باشد، بنابراین توجه به کارآفرین از اهمیت زیادی برخوردار می باشد و می تواند توجه به این مهم استان کرمان را به عنوان یک استان نمونه کارآفرین در کشور مطرح کند.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی از افزایش اختیارات استان ها در برنامه ششم توسعه خبر داد و عنوان کرد: با توجه به اینکه تمرکزگرایی یکی از مشکلات کشور می باشد، با افزایش اختیارات استان ها، سازمان‌های متناظر می توانند اختیارات را از ستادهای مرکزی بگیرند.

وی مسایل تامین مالی یکی را از دغدغه های اساسی کمیسیون اقتصادی مجلس دانست و تصریح کرد: کارآفرینان با رویکرد دانش و درک صحیح از بازار ایده پردازی می کنند، اما در عمل با محدودیت هایی مواجه می‌شوند که باید اقدامات اساسی برای تامین مالی صورت گیرد و بازار سرمایه یکی از مواردی است که می‌تواند در این بخش کمک شایانی کند.

پورابراهیمی خواستار ورود انجمن کارآفرینان استان کرمان در بازار سرمایه شد و ابراز کرد: 80 درصد فعالان اقتصادی و کارآفرینان با مشکلات بانکی مواجه می باشند، بطوریکه نظام بانکی مشکل اصلی فعالان اقتصادی می باشد.

وی از وعده هایی که در مجلس نهم داده بود، سخن به میان آورد و اعلام کرد: وعده‌ تغییر نظام بانکی را در پایان مجلس نهم داده بودیم و اکنون در مجلس دهم این موضوع مورد بررسی و پیگیری قرار گرفت و قانون بانکداری در کمیسیون اقتصادی مجلس تصویب شد و اکنون وارد جزئیات شده‌ایم.

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی به گزارش کاری که خدمت مراجع تقلید در قم ارائه کرده است، اشاره و ادامه داد: حمایت خوبی از سوی مراجع تقلید، فعالان اقتصادی و توده‌های مردم داشتیم، بنابراین قانون جدید نظام بانکی را اوایل سال آینده در دستور کار صحن علنی مجلس قرار خواهیم داد.

وی عنوان کرد: امیدوارم پس از 33 سال در تابستان سال 96 بتوانیم قانون جدید بانکی متناسب با رویکرد فقهی و اسلامی و ظرفیت نظام بانکی در دنیا را عملیاتی کنیم.

پورابراهیمی اتاق بازرگانی کرمان را از لحاظ فعالیت، حوزه ماموریت و اقدامات جزی اتاق های برتر کشور دانست و ابراز کرد: استاندار کرمان یک فرد اقتصادی می باشد، همچنین نمایندگان استان کرمان در راستای توسعه اقتصادی استان گام برداشته اند و همه مسئولین استان آمادگی دارند تا کارآفرینان در استان کرمان مورد حمایت قرار گیرند.نظر شما نظر شما


..... عناوین خبر های ایران و جهان ........

آیت الله خاتمی در خطبه های نماز جمعه تهران:
رهبر معظم انقلاب در جمع شرکت‌کنندگان مسابقات بین‌المللی قرآن کریم:
لاریجانی در نطق پیش از دستور:
رئیس ستاد انتخابات کشور خبر داد:
آیت الله آملی لاریجانی:
حجت‌الاسلام صدیقی در خطبه‌های نماز جمعه تهران:
صبح امروز با حضور در حسينيه امام خمينی(ره)؛
امیر دریادار سیاری در نشست خبری رزمایش ولایت 95:
رهبر معظم انقلاب در ابتدای جلسه درس خارج فقه:
لاریجانی:
آیت‌الله صدیقی در خطبه‌های نمازجمعه تهران:
حجت الاسلام و المسلمین منتظری در جمع خبرنگاران:
رهبر انقلاب در دیدار مردم استان آذربایجان شرقی:
در واکنش به اظهارات مقامات آمریکا
ولایتی در جمع خبرنگاران:
لاریجانی در نطق پیش از دستور:
وزیر کشور فردا به کرمان سفر می‌کند+ برنامه‌ها
وزیر صنعت،معدن و تجارت خواستار شد:
هم اکنون با حضور رهبر معظم انقلاب در حال برگزاری است؛
در ۸۲ سالگی
امام جمعه موقت تهران:
گالری تصاویر

گزارش تصویری/ حضور دکتر پورابراهیمی در جمع مردم بخش گلباف و بازدید از خانه توسعه
گزارش تصویری/ حضور دکتر پورابراهیمی در جمع مردم بخش گلباف و بازدید از خانه توسعه
گزارش تصویری/ بازدید از پروژه های عمرانی شهرستان راور با حضور دکتر پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی
گزارش تصویری/ بازدید از پروژه های عمرانی شهرستان راور با حضور دکتر پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی
گزارش تصویری/ بازدید رئیس و اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس از یادمان شهدای عملیات والفجر ۸ و پتروشیمی آبادان
گزارش تصویری/ بازدید رئیس و اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس از یادمان شهدای عملیات والفجر ۸ و پتروشیمی آبادان
گزارش تصویری/ جلسه بررسی مسائل اقتصادی آبادان و خرمشهر در فرمانداری ویژه آبادان با حضور دکتر پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی
گزارش تصویری/ جلسه بررسی مسائل اقتصادی آبادان و خرمشهر در فرمانداری ویژه آبادان با حضور دکتر پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی