جستجو در سایت


کلمه :
بخش :
از تاريخ : تا تاريخ :

...

شماره خبر شماره خبر : 951063
تاریخ انتشار شنبه 18 دي 1395
ساعت انتشار 23:52:21


دکتر پورابراهیمی در جلسه فعالان اقتصادی استان کرمان با تقوی‌نژاد رئیس سازمان مالیاتی کشور اعلام کرد:
اصلاحات اساسی در قانون مالیات بر ارزش افزوده/رئیس جمهور براساس چه گزارشی نرخ رشد اقتصادی را ۶ درصد اعلام کرد
رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: با توافقی که با دکتر تقوی رییس سازمان مالیاتی داشته ایم، مقرر شد اصلاحات اساسی در قانون مالیات بر ارزش افزوده شکل گیرد.
دکتر"محمدرضا پورابراهیمی" بعد از ظهر امروز 28 در جلسه فعالان اقتصادی استان کرمان با دکتر تقوی‌نژاد رئیس سازمان مالیاتی کشور اظهار کرد: جلسات مستمری در کمیسیون اقتصادی با حضور سازمان مالیاتی داریم و محورهای مهمی در دستور کار قرار گرفته است.

وی افزود: مالیات بر ارزش افزوده یکی از موضوعات مهم کشوری محسوب می شود که در استان کرمان نیز این موضوع وجود دارد و با توافقی که با دکتر تقوی رییس سازمان مالیاتی داشته ایم، مقرر شد اصلاحات اساسی در قانون مالیات بر ارزش افزوده شکل بگیرد.

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: طرح جامع نظام مالیاتی کشور و مبحث مربوط به مالیات های مستقیم نیز از دیگر مباحث در دستور کار است.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی درباره حضور رییس سازمان مالیاتی کشور در کرمان بیان کرد: با توجه به مراجعاتی که فعالان اقتصادی به اتاق بازرگانی یا ما داشتند، ایشان را دعوت کردیم و یکی از برنامه های استان این است هر چند ماه یک بار یکی از مسوولان ارشد اقتصادی کشور را دعوت کرده و موضوعات را جمع بندی و وارد مصادیق شویم که در این راستا کارگروه های تشکیل شده در سال گذشته نتیجه بخش بوده است.


وی افزود: یکی دیگر از دلایل دعوت از رییس سازمان مالیاتی کشور، سهم مالیات استان کرمان در بودجه سال آینده است.

پورابراهیمی با اشاره به حجم درخواست ها و مشکلات فعالان اقتصادی استان کرمان گفت: پیشنهاد ما این است که کارگروهی با حضور نمایندگی از امور مالیاتی استان، مجمع نمایندگان و اتاق بازرگانی کرمان تشکیل و موارد مطرح شده را پیگیری و با برگزاری جلساتی در تهران به نتیجه برساند.

پورابراهیمی با اشاره به اینکه نرخ رشد اقتصادی در سال گذشته چهار دهم درصد است و امسال گزارش بانک مرکزی منتشر نشده است اظهارداشت: رئیس جمهور بر اساس گزارش منتشر نشده نرخ رشد اقتصادی را بالغ بر 6 درصد اعلام می‌کند.

وی با بیان اینکه باید بررسی شود که این عدد نرخ رشد اقتصادی با کجا هم‌خوانی دارد گفت: نباید در شرایط رکود با افزایش سهم مالیات فعالان اقتصادی را از صحنه رقابت خارج کنیم و در حال حاضر سهم مالیاتی استان کرمان بیش از 31 درصد مصوب شده که ظرفیت پرداخت آن در استان کرمان نیست.

وی با بیان اینکه مبارزه با پولشویی و فرار مالیاتی باید در دستور کار باشد خاطر‌نشان کرد: مجلس با این موضوع کاملا وفاق دارد و هرگونه فرار مالیاتی را به دور از عدالت می‌داند.

گفتنی است برگزاری این جلسه به دعوت دکتر پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس از دکتر تقوی نژاد رئیس سازمان مالیاتی کشور انجام شد که در محل اتاق بازرگانی کرمان به بررسی مشکلات فعالان اقتصادی استان پرداخته شد.