جستجو در سایت


کلمه :
بخش :
از تاريخ : تا تاريخ :

...

شماره خبر شماره خبر : 97033
تاریخ انتشار چهارشنبه 2 خرداد 1397
ساعت انتشار 10:00:10


انتقاد رئیس کل دادگستری کرمان از بی‌توجهی حاکمیت به بازار
هرج و مرج در بازار توسط سودجویان/فروشنده آزاد و راحت به مشتری می‌گوید، داریم ولی نمی‌فروشیم!
رئیس کل دادگستری استان کرمان با بیان اینکه نظام حاکمیتی بر بازار توجهی ندارد، گفت: هر روز در کشور ما و در فضای اقتصادی با موردی خاص مواجه می‌شویم و قیمت یک کالا و یا ارز بالا می‌رود، این موضوع هرج و مرج را در کشور به وجود آورده و فروشنده خیلی آزاد و راحت به مشتری می‌گوید، داریم ولی نمی‌فروشیم!
یدالله موحد ظهر امروز در جلسه بررسی وضعیت بازار و اتخاذ راهکارهای مناسب، فوری و قاطع با احتکار و گران فروشی، نقش بازاریان را در پیروزی انقلاب اسلامی بسیار موثر داتست و اظهار داشت: بازاریان از همان روزهای آغازین مبارزات برای پیروزی انقلاب اسلامی در صحنه بودند و حضور مقتدرانه خود را در صحنه‌های انقلاب به نمایش گذاشته و آن را حفظ کرده‌اند.

وی اضافه کرد: اما جای تاسف دارد که گروهی سودجو در پی آن هستند تا با مه آلود کردن فضا، بازار را به‌هم ریخته و به سود و بهره نامشروع برسند.

رئیس کل دادگستری استان کرمان با بیان اینکه این افراد نگرانی‌های زیادی را برای مردم در کشور ایجاد کرده‌اند، عنوان کرد: مردم ما انتظار دارند که هیات حاکمه و مسوول، برخورد جدی و قاطع با این افراد داشته باشند و فضا را به آرامش ببرند.

وی با بیان اینکه نظام حاکمیتی بر بازار توجهی ندارد، گفت: هر روز در کشور ما و در فضای اقتصادی با موردی خاص مواجه می‌شویم و قیمت یک کالا و یا ارز بالا می‌رود، این موضوع هرج و مرج را در کشور به وجود آورده و فروشنده خیلی آزاد و راحت به مشتری می‌گوید، داریم ولی نمی‌فروشیم!

موحد عنوان کرد: ما باید نگرانی جامعه را برطرف کنیم، برخی از فروشندگان در زمین دشمن بازی می‌کنند و حاکمیت و مسوولان امر باید با اتحاد، همراهی و هم‌صدایی در مقابل این پدیده ایستاده و جامعه را به آرامش ببرند.

رئیس کل دادگستری استان کرمان اضافه کرد: باید سریعا قیمت‌ها مشخص شده و تیم‌های بازرسی ورود پیدا کرده و با احتکار و گران فروشی پیدا و پنهان برخورد شود.

موحد تاکید کرد: همین امروز و در همین جلسه و از همین تریبون اعلام می‌کنم که همه دستگاه‌های مربوطه و موثر در این راه با هم هماهنگ شده و حتی به انبارهای خصوصی افراد سر زده و قاطعانه و قانونی با آنان برخورد می‌شود، بر روی کلمه قانونی تاکید می‌کنم چراکه نباید هیچ حقی از هیچ کسی ضایع شود.

وی اضافه کرد: کنترل‌ها بر سه پایه بوده و بازرسی، نظارت و قیمت‌گذاری را در برنامه داریم، هر کسی را که در پی اخلال در نظام اقتصادی کشور باشد، با آن قاطعانه و قانونی برخورد می‌کنیم.

موحد در ابتدای این جلسه در سخنانی خارج از گود، به صحبت‌های رئیس جمهور آمریکا درباره ایران اشاره و ابراز داشت: رئیس جمهور آمریکا همه روابط بین‌المللی را نقض و معاهدات منطقه‌ای و جهانی را زیر پا می‌گذارد.

رئیس کل دادگستری استان کرمان با بیان اینکه آمریکا ابتدایی‌ترین حقوق را برای مردم منطقه و دنیا قائل نیست، گفت: آنان حتی حق دفاع را برای کشورها قائل نیستند و در پی آن هستند تا کشور ما را نیز به همین سمت و سو ببرند.

وی تاکید کرد: آمریکا فراموش کرده که با ملت بزرگی مواجه است که با بخشیدن جان و مال خود انقلاب را به پیروزی رسانده و با همین قیمت نیز از آن محافظت می‌کند، به نظر می‌رسد که آمریکا شعا هیهات من الضله مردم ما را نشنیده است.

نظر شما نظر شما


..... عناوین خبر های ایران و جهان ........

رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار رئیس جمهور و اعضای هیأت دولت:
مدیر کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان کرمان خبر داد:
رهبر معظم انقلاب اسلامی:
رهبر معظم انقلاب در ابتدای جلسه درس خارج فقه:
رهبر معظم انقلاب در دیدار روسای قوا و برخی مسئولان:
رهبر معظم انقلاب در دیدار نخست‌وزیر عراق:
صبح امروز؛
لاریجانی در نطق پیش از دستور:
رهبر معظم انقلاب در دیدار رئیس و نمایندگان مجلس خبرگان:
روحانی در مجمع عمومی سازمان ملل :
امام خامنه‌ای در دیدار فرماندهان قرارگاه پدافند هوایی:
گالری تصاویر

گزارش تصویری/ بازدید دکتر پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس از پروژه های عمرانی شهرداری کرمان
گزارش تصویری/ بازدید دکتر پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس از پروژه های عمرانی شهرداری کرمان
گزارش تصویری/ حضور دکتر پورابراهیمی در جمع مردم بخش گلباف و بازدید از خانه توسعه
گزارش تصویری/ حضور دکتر پورابراهیمی در جمع مردم بخش گلباف و بازدید از خانه توسعه
گزارش تصویری/ بازدید از پروژه های عمرانی شهرستان راور با حضور دکتر پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی
گزارش تصویری/ بازدید از پروژه های عمرانی شهرستان راور با حضور دکتر پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی
گزارش تصویری/ بازدید رئیس و اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس از یادمان شهدای عملیات والفجر ۸ و پتروشیمی آبادان
گزارش تصویری/ بازدید رئیس و اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس از یادمان شهدای عملیات والفجر ۸ و پتروشیمی آبادان