جستجو در سایت


کلمه :
بخش :
از تاريخ : تا تاريخ :

...

شماره خبر شماره خبر : 970525
تاریخ انتشار يکشنبه 14 مرداد 1397
ساعت انتشار 21:34:18


پورابراهیمی در نطق میان دستور در صحن علنی مجلس:
انتقاد از عدم گفتگوی تیم اقتصادی و شخص رئیس جمهور با مردم/مشکلات اقتصادی را برای مردم تشریح کنید/ تیم اقتصادی دولت نیازمند بازسازی و ترمیم اساسی است/ حدود 10درصد از جمعیت کرمان اتباع خارجی هستند
نماینده کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تیم اقتصادی دولت نیازمند یک بازسازی و ترمیم اساسی است، گفت: کسانی که آزمونشان را در کابینه پس داده‌اند و نتیجه عملکرد آنها نتیجه ضعیفی بوده نمی‌توانند در این مسیر دولت را همراهی کنند.
به گزارش کرمان فردا: خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، محمدرضا پورابراهیمی داورانی در نشست علنی امروز (یکشنبه، 14 مرداد ماه) مجلس شورای اسلامی، در نطق میان دستور خود با بیان اینکه نحوه تعامل و ارتباط دولت و مردم در این روزها بسیار حائز اهمیت است، گفت: در حال حاضر دغدغه‌های جدی در ذهن مردم در خصوص موضوعات اقتصادی شکل گرفته است و به دلیل شرایط خاصی که در وضعیت اقتصادی کشور وجود دارد دولت باید این ارتباط و تعامل با مردم را برقرار کند.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی افزود: در طول چند هفته اخیر هیچ ارتباط مشخصی به ویژه از سوی مسئولان اقتصادی کشور و به صورت خاص از سوی رئیس جمهور با مردم وجود نداشته است لذا نخستین درخواست مردم از رئیس جمهور این بوده که به صورت واضح و شفاف مسائل اقتصادی کشور را برای مردم تشریح کند چرا که آنجا که مردم باید به کمک آمده همانند تمامی عرصه‌هایی که پای نظام و انقلابشان ایستادگی کردند باز هم کمک خواهند کرد.

دولت باید تصمیمات اقتصادی خود را با مردم در میان بگذارد

وی با بیان اینکه امروز باید تمام موضوعات برای مردم شفاف، باز و تبیین شود، ادامه داد: مردم پای نظام خود می‌ایستند، آمریکایی‌ها اشتباه می‌کنند و آقای ترامپ آقای آشفته دیده که تصور کرده با اعمال تحریم‌های یک جانبه جمهوری اسلامی را در عرصه اقتصادی با مشکل مواجه می‌کند.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: جمهوری اسلامی از برنامه، توانمندی و ظرفیت‌های بزرگی برخوردار است که باید در این عرصه دولت به عنوان پیش قراول و پیشانی تصمیمات اجرایی مهمترین موضوع خود را در حوزه مأموریت‌هایش با مردم در میان بگذارد و امروز این خلاء عدم ارتباط کاملاً مشهود و مشخص است.

پورابراهیمی با بیان اینکه امروز اصلی‌ترین موضوع که بر مشکلات اقتصادی در تمام بازارها سایه افکنده و نگرانی‌های جدی برای مردم ایجاد کرده مسائل ارزی است، افزود: لنگر تصمیمات امروز در اقتصاد کشور مسائل ارزی است که از ابتدای فروردین ماه که التهابات خاص ایجاد شد مجلس پیشنهاد یک بسته‌ای را تحت عنوان طرح دو فوریتی ساماندهی بازار ارز مطرح کرد و در آن طرح تمام محورهای مشخص همانند بازار متشکل ارزی و یا بازار ثانویه، ساماندهی صرافی‌ها در اقتصاد کشور، ایجاد حساب سپرده‌های ارزی در اقتصاد کشور دیده شد تا با ضمانت بانک مرکزی بتواند اقدامات را عملیاتی کند.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: متأسفانه پافشاری غیرمنطقی و تخصصی دولت بر استمرار سیاست نرخ واحد ارزی در اقتصاد کشور آنچه را که بر سر کشور آورد که طی ماه‌های اخیر در وضعیت اقتصادی مشاهده شد؛ در حالی که در اولین جلسات کمیسیون اقتصادی در سال جاری این مباحث با دولت مطرح شد و انتظار از دولت این است که این بازار را به درستی مدیریت کند.

سیاست های ارزی در نشست شورای اقتصادی قوا تصویب شد

وی ادامه داد: در جلسات شورای اقتصادی هماهنگی قوا این موضوع مطرح شد و پس از چندین جلسه رایزنی و پیگیری خوشبختانه روز گذشته در این جلسه کلیات سیاست‌های جدید ارزی تصویب شد.

این نماینده مردم در مجلس دهم با اشاره به طرح برخی شرایط مجلس در بسته جدید ارزی با چند محور مهم و اساسی اظهار داشت: اگر این موارد رعایت شود قاعدتاً انتظار این است که بازار ارزی از وضعیت التهابی خارج شود و مسیر اقتصادی که امروز با مشکلات متعددی روبرو شده است برطرف شود لذا شرط موفقیت سیاست‌های ارزی دولت تمکین به محورها و مباحثی است که در پیشنهادات کمیسیون اقتصادی و سایر مجموعه‌های تخصصی مجلس مطرح شده است و حتما دولت باید به این موارد توجه کند.

تأکید بر اصلاح و استقلال ساختار بانک مرکزی

پورابراهیمی با تأکید بر اصلاح و استقلال ساختار بانک مرکزی افزود: آقای رئیس جمهور و اعضای هیئت دولت از شما انتظار می رود که اجازه دهید رئیس کل بانک مرکزی با استقلال کامل تصمیم‌گیری کند و این یکی از موضوعات مهم و اساسی در این حوزه است.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مردم و صاحب‌نظران اعتقاد دارند که تیم اقتصادی دولت نیازمند بازسازی و ترمیم اساسی است، ادامه داد: کسانی که در طول سال‌ها در کابینه آزمون خود را پس داده‌اند و نتیجه عملکرد آنها ضعیف بوده است نمی‌توانند در این مسیر دولت را همراهی کنند و خود رئیس جمهور بارها به این موضوع اشاره کرده است لذا انتظار ما این است که دولت در این خصوص تصمیم قاطع و سریع بگیرد و اقتصاد کشور را معطل نگذارد.

کشور امروز نیازمند نیروهای باانگیزه است که پرچم جریان اقتصادی را در دست بگیرند

وی تصریح کرد: کشور امروز نیازمند نیروهای باانگیزه، مصمم، توانمند و معتقد به نظام، امام و رهبری است که پرچم جریان اقتصادی را در دست بگیرند و مسیر حرکت اقتصاد کشور را که برخی فکر می‌کنند با مشکل جدی مواجه شده از این مسیر عبور دهند که این موضوع امکان‌پذیر است.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی در تذکری به وزیر کشور با بیان اینکه استان کرمان چندین ماه با سرپرستی اداره می‌شود، افزود: استاندار قبلی کرمان به هر دلیلی استعفا دادند در حالی که استانداری توانمند و پرتلاش بودند لذا از وزیر کشور انتظار می‌رود هر چه سریعتر برای وضعیت مدیریت استان کرمان تعیین تکلیف کند تا بر این اساس بتوان مجموعه تصمیمات در استان را راهبری کرد.

حدود 10درصد از جمعیت کرمان اتباع خارجی هستند

پورابراهیمی از وزیر کشور به دلیل عدم تسریع در طرح ساماندهی اتباع خارجی انتقاد کرد و ادامه داد: متأسفانه امروز استان کرمان به ویژه شهر کرمان با پدیده وجود افاغنه به عنوان یکی از مشکلات مواجه است که این اتباع غیرقانونی و غیرمجاز در این استان زندگی می‌کنند و حدود 10درصد از جمعیت اتباع خارجی هستند که این وضعیت قابل استمرار نیست و مشکلات زیادی بر مردم وارد کرده است در حالی که قرار بود در شورای عالی امنیت ملی هر چه سریعتر این موضوع عملیاتی شود البته در مجلس طرحی در این باره تهیه شده که باید سریعتر این موضوع تعیین تکلیف شود.

وی در تذکری به وزیر راه و شهرسازی درباره وضعیت راه‌آهن کرمان- یزد تصریح کرد: مردم کرمان عنوان می‌کنند که از یزد تا تهران احساس می‌شود که در قطارهای اروپایی سفر می‌کنیم اما از یزد تا کرمان وضعیت اسفبار است لذا این دو بانده شدن و ترمیم خطوط باید پیگیری شود و مشخص نیست که مدیر راه آهن کرمان چه اقدامی انجام می‌دهد همچنین در خصوص جاده راور- دیهوک که به خراسان می رود چند روز گذشته مردم دچار سانحه شدند و چند نفر از هم استانی‌های ما کشته شده‌اند.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: گازرسانی به شهرهای شهداد ، اندوهجرد و منطقه گلباف هر چه سریعتر باید توسط وزیر نفت پیگیری شود./

نظر شما نظر شما


..... عناوین خبر های ایران و جهان ........

رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار رئیس جمهور و اعضای هیأت دولت:
مدیر کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان کرمان خبر داد:
رهبر معظم انقلاب اسلامی:
رهبر معظم انقلاب در ابتدای جلسه درس خارج فقه:
رهبر معظم انقلاب در دیدار روسای قوا و برخی مسئولان:
رهبر معظم انقلاب در دیدار نخست‌وزیر عراق:
صبح امروز؛
لاریجانی در نطق پیش از دستور:
رهبر معظم انقلاب در دیدار رئیس و نمایندگان مجلس خبرگان:
روحانی در مجمع عمومی سازمان ملل :
گالری تصاویر

گزارش تصویری/ بازدید دکتر پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس از پروژه های عمرانی شهرداری کرمان
گزارش تصویری/ بازدید دکتر پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس از پروژه های عمرانی شهرداری کرمان
گزارش تصویری/ حضور دکتر پورابراهیمی در جمع مردم بخش گلباف و بازدید از خانه توسعه
گزارش تصویری/ حضور دکتر پورابراهیمی در جمع مردم بخش گلباف و بازدید از خانه توسعه
گزارش تصویری/ بازدید از پروژه های عمرانی شهرستان راور با حضور دکتر پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی
گزارش تصویری/ بازدید از پروژه های عمرانی شهرستان راور با حضور دکتر پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی
گزارش تصویری/ بازدید رئیس و اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس از یادمان شهدای عملیات والفجر ۸ و پتروشیمی آبادان
گزارش تصویری/ بازدید رئیس و اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس از یادمان شهدای عملیات والفجر ۸ و پتروشیمی آبادان