جستجو در سایت


کلمه :
بخش :
از تاريخ : تا تاريخ :

...

شماره خبر شماره خبر : 970636
تاریخ انتشار جمعه 16 شهريور 1397
ساعت انتشار 09:56:34


دکتر پورابراهیمی در جمع بازنشستگان خبر داد
وزیر بعدی تعاون کار و رفاه اجتماعی در صورت عدم قبول شرط رعایت قانون سه جانبه گرایی قطعا از مجلس رای اعتماد نخواهد گرفت/بررسی راهکارهای افزایش میزان درآمد بازنشستگان و حقوق‌بگیران/ ارائه بسته های حمایتی برای جبران بخشی از کاهش قدرت خرید مردم
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: راهکارهای افزایش میزان درآمد بازنشستگان و حقوق‌بگیران از محل مابه‌التفاوت تغییرات نرخ ارز در سال 97 هفته آینده در کمیسیون اقتصادی مجلس مورد بررسی قرار می‌گیرند.
به گزارش کرمان فردا: محمدرضا پورابراهیمی در مراسم تکریم روز خانواده و بازنشستگان با گرامیداشت این روز افزود: به جایگاه بازنشستگان در کنار پیگیری مسائل آن ها باید توجه جدی شود و امیدواریم در شرایط کنونی دولت با اقدامات عاجل مشکلات را مرتفع کند.
پورابراهیمی بازنشستگان کشور را سرمایه های این کشور و نظام دانست و خاطرنشان کرد: منابع تامین اجتماعی مال بازنشستگان،کارکنان ،کارگران و کارفرمایان است و دولت حق تصمیم گیری بر این منابع را ندارد.
وی با اشاره به اینکه یکی از موضوعاتی که در جلسه استیضاح وزیر تعاون؛ کار و رفاه اجتماعی مطرح شد عمل به قانون برای نمایندگان کارگر و کارفرما اجرایی نشده است خاطرنشان کرد: هر کسی به عنوان وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی تعیین شود اولین شرطی که مجلس با وزیر مربوطه خواهد داشت موضوع رعایت سه جانبه گراییاست.
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه سه جانبه گرایی یکی از مواضع جدی مجلس برای صیانت از منابع تامین اجتماعی خواهد بود افزود: اگر این منابع به خوبی حفظ شود برای بازنشستگان به خوبی پرداخت می شود.
وی با اشاره به اینکه بخشی از اقدامات در قالب سیاست های ارزی جدید تغییر کرده است و اثرات معیشتی آن برای مردم نیازمند زمان است تصریح کرد: شرایطی که در حوزه بازار ارز وجود دارد انطباقی بر واقعیت های اقتصادی کشور ندارد و یک فصای غیرمنطقی را به وجود آورده که موجب نگرانی اذهان عمومی شده است.
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه انتظار ما از رئیس بانک مرکزی این است مدیریت ارز را پیگیری کند ،افزود: افزایش قیمت و ثابت بودن حقوق مردم بر کاهش قدرت خرید اقشارکم درآمد اثرات منفی می گذارد.
وی با اشاره به اینکه دو راهکار در رابطه با کاهش ارزش های پول ملی در کشورهای مختلف رخ می دهد گفت: کاهش ارزش پول ملی باید با مدیریت و مداخله بانک مرکزی به کمترین حد خود برسند و عدد و رقم های غیرمتعارف در حوزه ارز هیچ سنخیتی با واقعیت های اقتصادی ندارد و این نرخ ها توسط بانک مرکزی باید تعدیل شود.
پورابراهیمی با اشاره به راهکار دوم افزود: برخی از کشورها کاهش ارزش پول ملی خود را با تدبیر اتخاذ شده برای رسیدن به رویکردهای اقتصادی انجام می دهند البته کاهش ارزش پول ملی در ایران اجباری بوده است.
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: زمانی که کاهش ارزش پول ملی اتفاق می افتد، صادرات بیشتر و قیمت کالاهای وارداتی افزایش و این امر منجر به افزایش تولید برای صادرات و کاهش واردات می شود و می تواند یک فرصت را برای کشور ما رقم بزند و در برخی از کشورها اتفاقات به صورت داخلی و اختیاری اجرایی می شود.
وی گفت: در کشورهایی که کاهش ارزش پول ملی به شکل اختیاری اجرا می شود باید سیستم جبران را عملیاتی کنند یعنی به ازای ما به تفاوت براساس میزان درآمدهای کشور بازتوزیع در بین مردم اجرا شود و بتواند بخشی از تورم خود را با استفاده از ظرفیت و صادرات بیشتر پوشش دهد و این راهکار برای کشورهای متصل به صادرات عملیاتی است.
پورابراهیمی با اشاره به اینکه مجموع صادرات غیرنفتی در ایران سالانه 45 میلیارد دلار در سال است و پیش بینی می شود با این روند صادرات به میزان 55 میلیارد دلار افزایش یابد گفت: میزان درآمدهای ارزی ناشی از صادرات نفت کشور با افزایش قیمت های جهانی به بیش از 55 میلیارد دلار می رسد.
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت :سیاست های ارزی کشور با حضور رئیس بانک مرکزی و وزیر اقتصاد و دارایی در روز شنبه 19 شهریورماه جاری در کمیسیون اقتصادی مجلس بررسی می شود.
وی تصریح کرد: در کنار این بحث نیز قانون جدید اصلاح ساختار بانک مرکزی که یکی از چالش های اساسی است تصمیم گیری و دو سرفصل جدید راهکارهای افزایش میزان درآمدها از محل مابه تفاوت نرخ ارز در سال 97و ارائه بسته های حمایتی نیز بررسی می شود.
وی با بیان اینکه بسته حمایتی از صنعت در کشور نیز در این کمیسیون بررسی می شود تصریح کرد: بعد از شوک ارزی صنعت نیز دچار التهاب شده است که هفته آینده نشست مشترکی با وزیر صنعت در راستای کمک به استمرار فعالیت کارگاهای اقتصادی برگزار می شود.
پورابراهیمی با بیان اینکه شرایط کنونی ما با تحریم های امروز با سال 90 و 91 کاملاً متفاوت است بیان داشت: امروز جمهوری اسلامی ایران تحریم سازمان ملل و اتحادیه اروپا نیست و رئیس جمهوری گستاخ یک کشور امروز در مقابل مردم ایران قرار گرفته است و می خواهد سبب فروپاشی این نظام شوند.
وی خاطرنشان کرد: مردم ایران اسلامی در این سال ها پای این نظام ایستادگی خود را ثابت کردند البته اشکالات جدی بر اجرای کشور از ناحیه مدیران مختلف وجود دارد که ربطی به تحریم ها ندارند بنابراین اشکالاتی که از محل مسئولیت های داخلی فراهم شده باید مرتفع شوند.
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه امروز درگیر جنگ اقتصادی در کشور هستیم گفت: باید همانند مجاهدت های جنگ دفاع مقدس در عرصه جنگ اقتصادی تلاش کرد تا از این مسیر عبور کنیم.

نظر شما نظر شما


..... عناوین خبر های ایران و جهان ........

رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار رئیس جمهور و اعضای هیأت دولت:
مدیر کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان کرمان خبر داد:
رهبر معظم انقلاب اسلامی:
رهبر معظم انقلاب در ابتدای جلسه درس خارج فقه:
رهبر معظم انقلاب در دیدار روسای قوا و برخی مسئولان:
رهبر معظم انقلاب در دیدار نخست‌وزیر عراق:
صبح امروز؛
لاریجانی در نطق پیش از دستور:
رهبر معظم انقلاب در دیدار رئیس و نمایندگان مجلس خبرگان:
روحانی در مجمع عمومی سازمان ملل :
گالری تصاویر

گزارش تصویری/ بازدید دکتر پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس از پروژه های عمرانی شهرداری کرمان
گزارش تصویری/ بازدید دکتر پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس از پروژه های عمرانی شهرداری کرمان
گزارش تصویری/ حضور دکتر پورابراهیمی در جمع مردم بخش گلباف و بازدید از خانه توسعه
گزارش تصویری/ حضور دکتر پورابراهیمی در جمع مردم بخش گلباف و بازدید از خانه توسعه
گزارش تصویری/ بازدید از پروژه های عمرانی شهرستان راور با حضور دکتر پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی
گزارش تصویری/ بازدید از پروژه های عمرانی شهرستان راور با حضور دکتر پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی
گزارش تصویری/ بازدید رئیس و اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس از یادمان شهدای عملیات والفجر ۸ و پتروشیمی آبادان
گزارش تصویری/ بازدید رئیس و اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس از یادمان شهدای عملیات والفجر ۸ و پتروشیمی آبادان