جستجو در سایت


کلمه :
بخش :
از تاريخ : تا تاريخ :

...

شماره خبر شماره خبر : 970637
تاریخ انتشار شنبه 17 شهريور 1397
ساعت انتشار 12:40:50


پورابراهیمی در دیدار با معاون قوه قضائیه مطرح کرد:
بررسی راههای حل مشکلات شوراهای حل اختلاف کشور / آمادگی مجلس برای کمک به شوراهای حل اختلاف
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در دیدار با حجت‌الاسلام احمدی میانجی معاون قوه قضائیه و رئیس مرکز امور شوراهای حل اختلاف قوه قضائیه نسبت به حل مشکلات شوراهای حل اختلاف اعلام آمادگی کرد.
به گزارش روابط عمومی دفتر ارتباطات مردمی نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی، دکتر پورابراهیمی نماینده مردم کرمان و راور در مجلس با حجت‌الاسلام احمدی میانجی معاون قوه قضائیه و رئیس مرکز امور شوراهای حل اختلاف قوه قضائیه دیدار کرد.
حجت الاسلام احمدی میانجی معاون قوه قضائیه در این نشست گزارش کاملی در رابطه با شوراهای حل اختلاف مطرح کرد و بیان داشت: وضعیت رسیدگی به پرونده‌ها در قوه قضائیه به شکلی است که 50 درصد از پرونده ها به شوراهای حل اختلاف ارجاع داده می‌ شوند که با توجه به اقدامات صورت گرفته در این شوراها، رضایت خوبی هم برای مردم ایجاد شده و با هزینه‌ های بسیار کم بخش زیادی از پرونده‌ ها مختومه شده است.
وی ادامه داد: این وضعیت بیانگر این است که اعضا و دبیران شوراها باید مورد حمایت قرار گیرند که در حال حاضر برای استمرار مسیر با مشکلات جدی مواجه هستند و بیشترین آن هم مربوط به بودجه است.
رئیس مرکز امور شوراهای حل اختلاف قوه قضائیه در این نشست درخواست کردند تا نمایندگان مجلس برای کمک به بهبهود اوضاع شوراهای حل اختلاف در کشور همکاری لازم را با این مجموعه داشته باشند.
دکتر محمدرضا پورابراهیمی نماینده مردم کرمان و راور در مجلس و رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس در این دیدار برای هرگونه همکاری با شوراها و رفع مشکلات آنها به دلیل جایگاهی که در حل مشکلات قضائی کشور دارند، اعلام آمادگی کرد.
وی با اشاره به مشکلات مربوط به سوابق بیمه سنوات شوراهای حل اختلاف که از سال 87 تا 92 پرداخت گردیده است پیشنهاد داد تا گزارش کامل تعداد افرادی که با این مشکل مواجه می باشند و نیز برآورد بیمه پرداختی برای رفع مشکل بیمه سنوات این افراد مشخص شود تا براساس آن اقدامات لازم صورت گیرد و هفته آینده گزارش آن به کمیسیون اقتصادی مجلس ارائه شود.
پورابراهیمی در ارتباط با استخدام نیروهای شوراهای حل اختلاف گفت: در صورت موافقت قوه قضائیه و مدیران دستگاه قضا، آمادگی داریم کمک کنیم تا شرایط در قالب توافق میان قوه قضائیه و سازمان امور اداری و استخدامی به نحوی باشد که استخدام‌های این قوه با اولویت افراد و رشته های مرتبط از بین شوراهای حل اختلاف صورت گیرد و در غیر این صورت نیاز به تصویب قانون در این زمینه خواهد بود که در این خصوص نیز همکاری لازم را خواهیم داشت.
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس در ارتباط با پرداخت های شوراهای حل اختلاف گفت: در بودجه 98 به شکلی باید مدنظر باشد که هم بودجه شوراهای افزایش یابد و هم در خصوص تخصیص های آنها بتواند برنامه ریزی کرد.
وی خاطرنشان کرد: انتظار ما این است که دستگاه قضا با رویکرد مثبت تر از گذشته به شوراهای حل اختلاف نگاه کند و به شکلی این مجموعه مهم و اثر گذاررا در خانواده مشترک قرار دهد.
در پایان این نشست دکتر امیری رئیس مجمع نمایندگان استان کرمان ضمن خوش آمد گویی به معاون قوه قضائیه و رئیس مرکز امور شوراهای حل اختلاف کشور به بیان نقطه نظارت خود پرداخت.

نظر شما نظر شما


..... عناوین خبر های ایران و جهان ........

رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار رئیس جمهور و اعضای هیأت دولت:
مدیر کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان کرمان خبر داد:
رهبر معظم انقلاب اسلامی:
رهبر معظم انقلاب در ابتدای جلسه درس خارج فقه:
رهبر معظم انقلاب در دیدار روسای قوا و برخی مسئولان:
رهبر معظم انقلاب در دیدار نخست‌وزیر عراق:
صبح امروز؛
لاریجانی در نطق پیش از دستور:
رهبر معظم انقلاب در دیدار رئیس و نمایندگان مجلس خبرگان:
روحانی در مجمع عمومی سازمان ملل :
گالری تصاویر

گزارش تصویری/ بازدید دکتر پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس از پروژه های عمرانی شهرداری کرمان
گزارش تصویری/ بازدید دکتر پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس از پروژه های عمرانی شهرداری کرمان
گزارش تصویری/ حضور دکتر پورابراهیمی در جمع مردم بخش گلباف و بازدید از خانه توسعه
گزارش تصویری/ حضور دکتر پورابراهیمی در جمع مردم بخش گلباف و بازدید از خانه توسعه
گزارش تصویری/ بازدید از پروژه های عمرانی شهرستان راور با حضور دکتر پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی
گزارش تصویری/ بازدید از پروژه های عمرانی شهرستان راور با حضور دکتر پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی
گزارش تصویری/ بازدید رئیس و اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس از یادمان شهدای عملیات والفجر ۸ و پتروشیمی آبادان
گزارش تصویری/ بازدید رئیس و اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس از یادمان شهدای عملیات والفجر ۸ و پتروشیمی آبادان