جستجو در سایت


کلمه :
بخش :
از تاريخ : تا تاريخ :

...

شماره خبر شماره خبر : 971230
تاریخ انتشار جمعه 17 اسفند 1397
ساعت انتشار 11:47:36


در نشست مشترک پورابراهیمی با وزیر اقتصاد مطرح شد
وزیر اقتصاد:مدل معین‌های اقتصادی در استان کرمان را راهکاری بسیار ارزشمند می‌دانیم و برای توسعه آن در سطح ملی و استان کرمان تلاش خواهیم کرد
وزیر اقتصاد در نشست مشترک فرمانداران، بخشداران و شهرداران شهرستان‌ های کرمان و راور اظهار کرد: مدل معین‌های اقتصادی در استان کرمان را راهکاری بسیار ارزشمند می‌دانیم و برای توسعه آن در سطح ملی و استان کرمان تلاش خواهیم کرد
به گزارش روابط عمومی دفتر ارتباطات مردمی نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی، نشست مشترک فرمانداران، بخشداران و شهرداران شهرستان‌ های کرمان و راور با وزیر اقتصاد و رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در محل اتاق بازرگانی برگزار شد.
دکتر پورابراهیمی با تقدیر از حضور وزیر اقتصاد در این نشست بیان نمود: حوزه اقتصادی کشور با رویکرد سنتی و متداول کنونی و با اتکا به بودجه های دولتی امکان استمرار ندارد و لذا باید به شکلی متفاوت از گذشته در خصوص آن تصمیم گرفت.
وی به اقدامات خوبی که در استان کرمان در بحث اقتصاد مقاومتی انجام شده اشاره کرد و گفت: چندین شرکت بزرگ به عنوان معین اقتصادی تعیین شده تا ظرفیت های مربوط به اقتصادی استان را پیگیری کنند لذا اقدامات در منطقه قلعه گنج و راور، شهداد و گلباف نمونه ای از این اقدامات است.
پورابراهیمی پیشنهاد داد توسعه اقتصادی در روستاها با مدل معین های اقتصادی کرمان یکی از محورهایی می تواند باشد که مبنای تصمیمات تحول اقتصادی در دستور کار شورای عالی قرار گیرد.
نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی در خصوص آخرین وضعیت استان و پیشرفتهای ان توضیح داد.
وزیر اقتصاد نیز با ابراز خوشحالی از حضور در این جمع گفت: کرمان فرصت های مهمی دارد و جدا از ظرفیتهای سرمایه گذاری، نیروهای توانمندی دارد که می توان در عرصه توسعه نقش مهمی ایفا کنند.
وی از دکتر پورابراهیمی نماینه مردم کرمان و راور در مجلس به عنوان نیرویی متخصص، کارآمد و فعال و علمی نام برد که در حوزه های مختلف اقتصادی به دولت و مجموعه های مختلف کمک کرده و گفت: اقدامات خوب اقتصادی که در کرمان انجام شده می تواند به عنوان مدل اقتصادی مورد بررسی بیشتر قرار گیرد و انتظار ما از پورابراهیمی و سایر مسئولان استان است که اقدامات را در قالب مستندسازی و پیشنهادات موضوعی ارائه کنند.
وزیر اقتصادی بیان داشت: ما آماده هستیم به جذب سرمایه گذاری خارجی بیشتر در استان کمک کنیم و به عنوان ظرفیتی به استان کرمان بهره برد.
وی به فرمانداران و حاضران در این نشست پیشنهاد داد که هرگونه ظرفیت از دارایی های دولت که در اختیار دارند و در استان بلااستفاده است را معرفی کنند که به عنوان مجموعه ای از اقدامات قانونی نسبت به مولد سازی دارایی های استان اقدام شود.
وزیر اقتصاد اعلام امادگی کرد موضوعات مربوط به سرمایه گذاری در بخش معادن را از محل کمک برای تاخیر اخذ مالیات از شرکت های بزرگ صنعتی به منظور سرمایه گذاری در این حوزه و تاخیر در اخذ حقوق دولتی و معدن برای اجرای طرح های بزرگ سرمایه گذاری مورد بررسی قرار دهیم.
وی در پایان با تقدیر از اقداماتی که در کرمان در امر توسعه انجام می شود، گفت: آمادگی مدل سازی کارهای کرمان که در حوزه اقتصاد مقاومتی انجام داده هستیم و با توجه به حضور نمایند کرمان در مجلس به عنوان رئیس کمیسیون اقتصادی میتوان به عنوان مدل پایلوت در شورای عالی هماهنگی اقتصادی کشور هم مطرح شوند.

نظر شما نظر شما


..... عناوین خبر های ایران و جهان ........

رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار رئیس جمهور و اعضای هیأت دولت:
مدیر کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان کرمان خبر داد:
رهبر معظم انقلاب اسلامی:
رهبر معظم انقلاب در ابتدای جلسه درس خارج فقه:
رهبر معظم انقلاب در دیدار روسای قوا و برخی مسئولان:
رهبر معظم انقلاب در دیدار نخست‌وزیر عراق:
صبح امروز؛
لاریجانی در نطق پیش از دستور:
رهبر معظم انقلاب در دیدار رئیس و نمایندگان مجلس خبرگان:
روحانی در مجمع عمومی سازمان ملل :
گالری تصاویر

گزارش تصویری/ بازدید دکتر پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس از پروژه های عمرانی شهرداری کرمان
گزارش تصویری/ بازدید دکتر پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس از پروژه های عمرانی شهرداری کرمان
گزارش تصویری/ حضور دکتر پورابراهیمی در جمع مردم بخش گلباف و بازدید از خانه توسعه
گزارش تصویری/ حضور دکتر پورابراهیمی در جمع مردم بخش گلباف و بازدید از خانه توسعه
گزارش تصویری/ بازدید از پروژه های عمرانی شهرستان راور با حضور دکتر پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی
گزارش تصویری/ بازدید از پروژه های عمرانی شهرستان راور با حضور دکتر پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی
گزارش تصویری/ بازدید رئیس و اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس از یادمان شهدای عملیات والفجر ۸ و پتروشیمی آبادان
گزارش تصویری/ بازدید رئیس و اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس از یادمان شهدای عملیات والفجر ۸ و پتروشیمی آبادان