جستجو در سایت


کلمه :
بخش :
از تاريخ : تا تاريخ :

...

شماره خبر شماره خبر : 971233
تاریخ انتشار دوشنبه 20 اسفند 1397
ساعت انتشار 10:14:10


تشریح دستاوردهای سفر فرمانداران، بخشداران و شهرداران کرمان و راور به تهران
پهنه های معدنی متعلق به ایمیدرو به زودی فعال می شوند/ تامین کسری قیر مورد نیاز شهرداری کرمان و راور تا پایان سال/ تکمیل پروژه های بنیاد مسکن در روستاهای شهرستان های کرمان و راور
فرمانداران، بخشداران و شهرداران شهرستانهای کرمان و راور به دعوت دکتر پورابراهیمی نماینده مردم کرمان و راور در مجلس و رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی به منظور دیدار با وزرا و مسوولان ارشد کشوری و پیگیری موضوعات منطقه ای مباحث مربوطه به تهران سفر کردند.
به گزارش روابط عمومی دفتر ارتباطات مردمی نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی، با دعوت دکتر پورابراهیمی فرمانداران، بخشداران و شهرداران شهرستانهای کرمان و راور به منظور بازدید از پروژه های عمران شهری، حضور در نشستهای کمیسیونهای تخصصی مجلس شورای اسلامی، دیدار با وزرا و مسوولان ارشد کشوری به تهران سفر کردند و طی برنامه هایی دو روزه خود همچنین از بورس و اوراق بهادار و بورس کالای کشور به منظور آشنایی با روشهای تامین مالی جهت اجرای پروژه های اقتصادی پروژه های عمرانی تهران بازدید کردند.
نشست مشترک با شهردار و معاونان شهردار کرمانی منطقه 15 تهران با توجه به اهمیت اجرای پروژه های عمرانی و استفاده از تجارب شهرداران مناطق انجام شد و بازدید از پروژه های مختلف عمرانی از جمله فضای سبز و پروژه های پل و مراکز فرهنگ ورزشی صورت گرفت.
حضور در صحن علنی مجلس، برگزاری نشست تخصصی کمیسیون اقتصادی مجلس و آشنایی با مجموعه فعالیتهای کمیسیونها و فراکسیونهای مجلس از دیگر برنامه های سفر دو روزه فرمانداران، بخشداران و شهرداران شهرستان های کرمان و راور به تهران بود که در جریان آنها موضوعات مهم و اساسی مشکلات اقتصادی استان به تفصیل مورد بحث قرار گرفت.

در دیدار با وزیر اقتصاد مقررشد: توسعه مدل معین‌های اقتصادی کرمان در سطح ملی

وزیر اقتصاد در نشست مشترک با فرمانداران، بخشداران و شهرداران شهرستان‌ های کرمان و راور که با حضور رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در محل اتاق بازرگانی ایران برگزار شد، مدل معین‌ های اقتصادی در استان کرمان را راهکاری بسیار ارزشمند برشمرد و عنوان کرد: برای توسعه این مدل ها در سطح ملی و استان کرمان تلاش خواهیم کرد.
وزیر اقتصاد همچنین به ظرفیتهای سرمایه گذاری و نیروهای توانمندی استان کرمان در عرصه توسعه اشاره داشت و گفت: اقدامات خوب انجام شده در عرصه اقتصاد مقاومتی که در کرمان انجام شده می تواند به عنوان مدل اقتصادی مطلوب مورد بررسی بیشتر قرار گیرد و انتظار ما از دکتر پورابراهیمی و سایر مسئولان استان این است که اقدامات را در قالب مستندسازی و پیشنهادات موضوعی ارائه کنند.
وی با اعلام آمادگی برای کمک به جذب سرمایه گذاری خارجی بیشتر در استان کرمان به فرمانداران و حاضران در این نشست پیشنهاد داد که هرگونه ظرفیت از دارایی های دولت که در اختیار دارند و در استان بلااستفاده است را معرفی کنند که به عنوان مجموعه ای از اقدامات قانونی نسبت به مولد سازی دارایی های استان اقدام شود.
وزیر اقتصاد اعلام آمادگی کرد موضوعات مربوط به سرمایه گذاری در بخش معادن را از محل کمک برای تاخیر اخذ مالیات از شرکت های بزرگ صنعتی به منظور سرمایه گذاری در این حوزه و تاخیر در اخذ حقوق دولتی معادن برای اجرای طرح های بزرگ سرمایه گذاری مورد بررسی خواهیم داد.
وی با تقدیر از اقداماتی که در کرمان در امر توسعه انجام می شود، گفت: آمادگی مدل سازی کارهای کرمان که در حوزه اقتصاد مقاومتی انجام داده هستیم و با توجه به حضور نماینده کرمان در مجلس به عنوان رئیس کمیسیون اقتصادی و عضو شورای عالی هماهنگی اقتصادی کشور می توان به عنوان مدل پایلوت در شورای عالی هماهنگی اقتصادی کشور هم و پیگیری شود.
دکتر پورابراهیمی نیز عنوان کرد: حوزه اقتصادی کشور با رویکرد سنتی و متداول کنونی و با اتکا به بودجه های دولتی امکان استمرار ندارد و لذا باید به شکلی متفاوت از گذشته در خصوص آن تصمیم گرفت.
وی به اقدامات خوبی که در استان کرمان در بحث اقتصاد مقاومتی انجام شده اشاره داشت و گفت: چندین شرکت بزرگ به عنوان معین اقتصادی تعیین شده تا ظرفیت های مربوط به اقتصادی استان را پیگیری کنند لذا اقدامات در منطقه قلعه گنج و راور، شهداد و گلباف نمونه ای از این اقدامات است.
پورابراهیمی پیشنهاد داد: توسعه اقتصادی در شهر ها و بخش های مختلف با مدل معین های اقتصادی کرمان یکی از محورهایی می تواند باشد که مبنای تصمیمات تحول اقتصادی در دستور کار شورای عالی قرار گیرد.

در دیداد با وزیر صنعت معدن و تجارت مصوب شد: پهنه های معدنی متعلق به ایمیدرو به زودی فعال می شوند
نشست فرمانداران، بخشداران و شهرداران شهرستانهای کرمان و راور با وزیر صنعت و معدن و تجارت در خصوص مسائل کلان اقتصادی از جمله تنظیم بازار برگزار شد و موضوعات مختلف ملی و استانی در این جلسه مورد بحث قرار گرفت.
وزیر صنعت و معدن و تجارت نیز در جمع فرمانداران، بخشداران و شهرداران شهرستانهای کرمان و راور گفت: مشکلاتی در ماه های اخیر برای تامین کالاهای اساسی و غیراساسی داشتیم و سعی کردیم تمام موارد را بررسی کنیم و تصمیمات اخیر موجب شده وضعیت بهتری در تنظیم بازار داشته باشیم. البته فرمانداران و بخشداران باید با مراقبت بیشتری در کمک به مدیریت تنظیم بازار همراهی و کمک نمایند.
وی از ظرفیت خوب استان کرمان برای جهش های اقتصادی نام برد و گفت: در استان کرمان هم ظرفیتهای مادی خیلی خوبی همانند معادن وجود دارد و هم ظرفیت های نیروی انسانی بسیار قابل توجه که در این خصوص می توان به حضور نمایندگان فعال و موثر کرمان در مجلس شورای اسلامی از جمله دکتر پورابراهیمی در کمیسیون اقتصادی مجلس اشاره کرد که حضور ایشان کمک می کند که تصمیمات کشوری و استان بهتری بگیریم.
دراین جلسه وزیر صنعت معدن وتجارت گفت: با توجه به پیگیریهای اخیر رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس در خصوص لزوم فعال شدن پهنه های معدنی شهرستان های کرمان و راور ضمن تایید این درخواست بیان داشت، ماموریت ویژه ای به ایمیدرو داده شده است که هرچه سریعتر توافقات مربوطه را عملیاتی کند.
دکتر پورابراهیمی نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی در این نشست مشترک با تقدیر از معاون وزیر و رئیس هیات عامل ایمیدرو توضیح داد: موضوعات مربوط به حوزه معدنی با توجه به ذخائر بالای آن در استان کرمان نیازمند توجه جدی دولت است.
وی در ادامه بیان داشت، پهنه جدید معدنی منطقه راین – گلباف برای امر مطالعات اکتشافی در دستور کار قرار گرفته و قرار است از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت طی یک هفته آینده تیم تخصصی ایمیدرو به کرمان سفر کند و آغاز مطالعات اکتشافی در این پهنه معدنی عملیاتی شود. همچنین مقرر شد مجموع مطالعات انجام شده در پهنه معدنی شهرستان راور که اطلاعات مربوط به ذخایر معدنی آن مشخص شده است، برنامه بهره برداری آن و یا پیشنهاد واگذاری سرمایه گذاری سریعا اجرایی شود.در خصوص پهنه های معدنی دیگر در استان نیز مقرر شد تا اطلاعات مربوط به حوزه اکتشاف سازمان صنعت، معدن و تجارت و اکتشاف در ایمیدرو بر هم منطبق شده و اطلاعات آن جهت واگذاری و سرمایه گذرای بخش خصوصی ارائه شود.
وزیر صنعت معدن وتجارت بیان داشت، کلیه محدوده ها و پهنه های معدنی هم که ذخایر آنها تایید شده و غیرفعال هستند در کمترین زمان از طریق آگاهی به بخش خصوصی برای فعالسازی واگذار می‌شوند. وی در ادامه در پاسخ به درخواست رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس در خصوص لزوم رسالتهای اجتماعی وزارت بیان داشت: با توجه به تکالیف قانونی در حوزه زیرساختها، چندین پروژه زیرساختی در حوزه معادن استان به ایمیدرو با اعتباری بالغ بر 80 میلیارد تومان ارائه شد و مقرر گردید عملیات زیرساختی در حوزه های ماموریت های اجتماعی در مناطق انجام گیرد.

در دیدار با وزیر راه وشهرسازی صورت گرفت: تامین 3 هزار تن کسری قیر شهرداری کرمان و راور تا پایان سال

در نشست فرمانداران، بخشداران و شهرداران شهرستان های کرمان و راور با وزیر راه و شهرسازی موضوعات مهم استانی مطرح و مقررگردید در حوزه پروژه های راهداری برای شهرستانهای کرمان و راور که اخیرا در سفر رئیس سازمان راهداری تهیه گردیده شده وزیر هم قول داد کلیه تعهدات با نماینده کرمان را عملیاتی کند.
در این جلسه فرماندارن کرمان و راور گزارشی از اقدامات وزارت راه در ماه های اخیر ارائه و بیان نمودند: که توافقات قبلی انجام شده جهت تامین قیر برای راه های روستایی انجام نگردیده و لازم است وزیر محترم دستور ویژه ای جهت توافقات قبلی ارائه نمایند که این درخواست با موافقت وزیر محترم هامش نامه رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس نهایی گردید.
در این جلسه مهندس عالم زاده شهردار کرمان نیز بیان داشت: با توجه به درخواست نماینده مردم کرمان و راور و رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس جهت اختصاص 5 هزارتن قیر به شهرداری کرمان و علی الرغم دستور وزیر محترم فقط 2هزار تن قیر تامین گردیده و لازم است ما بقی ان نیز تا پایان سال نیز تامین گردد.
در این جلسه وزیر راه و شهرسازی با خوش امدگویی به رئیس کمیسوین اقتصادی مجلس و میهمانان حاضر در جلسه بیان داشت: کلیه تعهدات باقی مانده مربوط به وزارتخانه را در ارتباط با سازمان راهداری، بازآفرینی شهری و راه های روستایی مربوط به استان کرمان را عملیاتی خواهیم کرد وی با تقدیر و تشگر از همکاری های ارزشمند کمیسیون اقتصادی به ویژه رئیس کمیسیون اقتصادی که بعنوان فردی متخصص و دلسوز برای نظام می باشد بیان داشت: اقدامات ارزنده مربوط به مالیات ارزش افزوده کمک بسیار زیادی برای حل مشکلات مربوط به حوزه خدمات این وزارتخانه ایجاد نموده است.
در ادامه تعدادی از شهرداران و نیز بخشداران و فرماندارن شهرستان های کرمان و راور مطالب موضوعی خود را مطرح نمودند و مقرر گردید برای پی گیری موضوعات مهم شهر وبخش مکاتبات تک تک افراد حاضر در جلسه از طریق نماینده محترم جمعبندی و بصورت یکجا به وزیر محترم ارائه تا دستور اقدام لازم انجام گردد.
در خصوص طرح بازآفرینی شهری کرمان که دستور 5 هزار تن قیر برای محلات فرسوده داده شده بود، مقرر شد 3 هزار تن کسری هم تا پایان سال به شهرداری داده شود که اقدامات لازم انجام گیرد.

در دیدار با وزیر کشور مطرح گردید: آینده کشور و شرایط اجرایی را مطلوب ارزیابی می کنیم

وزیر کشور هم در نشست با فرمانداران، بخشداران و شهرداران کرمان ور اور در ابتدا به تبین شرایط کنونی کشور پرداخت و گفت: با وجود همه سختی هایی که در کشور وجود دارد، اما آینده کشور و شرایط اجرایی را مطلوب ارزیابی می کنیم.
وی از وضعیت نظامات موجود مانند برنامه ریزی و بانکی کشور انتقاد کرد و توضیح داد: اگر اصلاحات ساختاری که مقام معظم رهبری مطرح کردند صورت گیرد میتواند مفید باشد.
دراین جلسه تعدادی از بخشداران و شهردارن و همچنین فرمانداران شهرستان های کرمان و راور به طرح مباحث خود پرداختند.

در دیدار با معاون بنیاد مسکن کشور مصوب شد: تکمیل پروژه های بنیاد مسکن در روستاهای کرمان و راور

در نشست مشترک دکتر پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی و مهندس شاملو معاون عمران روستایی و قائم مقام بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور، فرمانداران و بخشداران شهرستانهای کرمان و راور که در مجلس شورای اسلامی انجام شد، آخرین موضوعات مربوط به توافقات انجام شده در نشست خرداد ماه مورد بررسی قرار گرفت.
در این نشست بخشداران مرکزی شهرستانهای کرمان و راور مباحث خودشان را مطرح کردند و عنوان شد که موضوعات مربوط به توافقات قبلی در ارتباط با طرح های هادی و آسفالت روستاها تمامی انجام شده که گزارش آن توسط بنیاد مسکن به فرمانداری ها و نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی ارائه میشود.
همچنین در این نشست مقرر شد تا طی یک هفته آینده گزارش مربوط به اجرای زیرساختهایی که توسط پیمانکارانی در روستاها کار می کنند ارائه شود تا قیر مورد نیاز برای آسفالت معابر روستایی اختصاص یابد.
از دیگر موارد مطرح در این نشست مشترک، نوسازی و بازسازی بافت های باارزش در مناطق روستایی بود که مقرر گردید یا از طریق کمیته مشترک میراث فرهنگی و بنیاد مسکن موارد به تایید و تصویب برسد و یا در شورای برنامه ریزی شهرستانهای کرمان و راور مورد توافق قرار گیرند و اعتبار لازم از بنیاد مسکن برای آنها اختصاص یابد.
دکتر پورابراهیمی نماینده مردم کرمان و راور در مجلس در این نشست از حضور فرمانداران و بخشداران تشکر کرد و از بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خواست که گزارش نهایی اقدامات پیرامون توافقاتی که در این دو جلسه صورت گرفته است را تا پایان سال به کمیسیون اقتصادی مجلس ارائه دهند.

بنا براین گزارش بازدید از بازار بورس و اوراق بهادر و مراکز اقتصادی از جمله بورس کالا با هدف تامین مالی در موضوع پروژه های شهری و نیز اجرای پروژه های اقتصادی هم انجام گردید.

نظر شما نظر شما


..... عناوین خبر های ایران و جهان ........

رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار رئیس جمهور و اعضای هیأت دولت:
مدیر کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان کرمان خبر داد:
رهبر معظم انقلاب اسلامی:
رهبر معظم انقلاب در ابتدای جلسه درس خارج فقه:
رهبر معظم انقلاب در دیدار روسای قوا و برخی مسئولان:
رهبر معظم انقلاب در دیدار نخست‌وزیر عراق:
صبح امروز؛
لاریجانی در نطق پیش از دستور:
رهبر معظم انقلاب در دیدار رئیس و نمایندگان مجلس خبرگان:
روحانی در مجمع عمومی سازمان ملل :
گالری تصاویر

گزارش تصویری/ بازدید دکتر پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس از پروژه های عمرانی شهرداری کرمان
گزارش تصویری/ بازدید دکتر پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس از پروژه های عمرانی شهرداری کرمان
گزارش تصویری/ حضور دکتر پورابراهیمی در جمع مردم بخش گلباف و بازدید از خانه توسعه
گزارش تصویری/ حضور دکتر پورابراهیمی در جمع مردم بخش گلباف و بازدید از خانه توسعه
گزارش تصویری/ بازدید از پروژه های عمرانی شهرستان راور با حضور دکتر پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی
گزارش تصویری/ بازدید از پروژه های عمرانی شهرستان راور با حضور دکتر پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی
گزارش تصویری/ بازدید رئیس و اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس از یادمان شهدای عملیات والفجر ۸ و پتروشیمی آبادان
گزارش تصویری/ بازدید رئیس و اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس از یادمان شهدای عملیات والفجر ۸ و پتروشیمی آبادان