جستجو در سایت


کلمه :
بخش :
از تاريخ : تا تاريخ :

...

شماره خبر شماره خبر : 980320
تاریخ انتشار دوشنبه 20 خرداد 1398
ساعت انتشار 14:24:13


پورابراهیمی در نشست مشترک با وزیر ارشاد مطرح کرد:
گلایه از عدم تخصیص کاغذ به مطبوعات استان کرمان / دستور مکتوب وزیر ارشاد جهت اختصاص سهمیه فوق العاده کاغذ به مطبوعات کرمان / پیشنهاد راه اندازی شهرک فرهنگی و هنری در کرمان
پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در نشست مشترک با وزیر ارشاد با گلایه از عدم تخصیص کاغذ به مطبوعات استان کرمان عنوان کرد: ادامه این روند در کرمان با مشکلات جدی رو به رو شده و از وزیر خواست به شکل جدی این مسئله را پیگیری کند.
به گزارش روابط عمومی دفتر ارتباطات مردمی نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی، نشست مشترک دکتر محمدرضا پورابراهیمی با وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با حضور مدیر خانه هنرمندان استان کرمان، مدیر خانه مطبوعات کرمان و رئیس اتحادیه چاپخانه داران کرمان و معاونان وزیر فرهنگ برگزار شد.
دکتر پورابراهیمی در این جلسه به لزوم توجه ویژه و جدی به تشکیلات جدید خانه هنرمندان که در کرمان به صورت پایلوت ایجاد شده اشاره کرد و گفت: لازم است تا این خانه مورد توجه قرار گیرند و در صورتی که کارکردهای مثبتی برای ان فراهم شود میتواند در کشور هم توسعه پیدا کند.
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس در ارتباط با خانه هنرمندان کرمان، تشکیل شهرکی فرهنگی هنری ویژه هنرمندان با سرمایه گذاری بخش خصوصی در بحث زیرساخت های هنری از جمله ایجاد سالن های تئاتر و موسیقی را پیشنهاد داد.
وی افزود: شهرک هنری فرهنگی و ورزشی که بتواند با سرمایه گذاری بخش خصوصی، درآمد و اشتغال ایجاد کرده و هنرمندان هم در ان سهامدار باشند.
در ادامه این نشست وزیر ارشاد با تشکیلات خانه هنرمندان کرمان موافقت کرد و افزود: درآینده نزدیک نشست مشترک مسئولان خانه هنرمندان کرمان در تهران با حضور پورابراهیمی نماینده مردم کرمان و راور تشکیل می شود و مباحث مربوط به کارکردها و راهبردی این خانه مورد بررسی قرار میگیرد و همچنین نشست مشترک مسئولان ارشاد در کرمان در همین خصوص با حضور اعضای خانه هنرمندان تشکیل می شود.
وی از ایجاد شهرک فرهنگی و هنری هنرمندان استقبال کرد و گفت: میتوانیم صندوق هنرمندان را در این مسئله دخیل کنیم و منابع مالی تسهیلاتی در اختیار وزارتخانه را هم در این سمت سوق دهیم.
در ادامه قراری مدیر خانه هنرمندان استان کرمان نیز با تشکر از پورابراهیمی و وزیر ارشاد گزارشی در خصوص کار در خانه هنرمندان استان اشاره کرد و با بیان اینکه آماده ایم این مسئله را به صورت پایه ای در کشور دنبال کنیم، دو پیشنهاد خود را در قالب نامه ای به رئیس کمیسیون اقتصادی به وزیر ارشاد ارائه کرد.
همچنین در نشست مشترک نماینده مردم کرمان و راور در مجلس با وزیر ارشاد مشکلات مربوط به خانه مطبوعات کرمان مطرح شد و خدیشی مدیر خانه مطبوعات کرمان گزارش جامعی در این حوزه ارائه داد.
دکتر پورابراهیمی در ادامه گفت: با توجه به اینکه کرمان از استانهایی دارای بیشترین تعداد مطبوعات است توجه ویژه می خواهد.
وی با گلایه از عدم تخصیص کاغذ به مطبوعات استان کرمان عنوان کرد: ادامه این روند در کرمان با مشکلات جدی رو به رو شده و از وزیر خواست به شکل جدی این مسئله را پیگیری کند.
پورابراهیمی عدم رعایت عدالت در توزیع آگهی به رسانه های مکتوب را یادآور شد و گفت: درخواست خانه مطبوعات بازنگری در خصوص ضوابط و مقررات این مسئله است.
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس از وزیر خواست همکاری لازم را با خانه مطبوعات جهت اجرای رعایت عدالت در توزیع اگهی ها به روزنامه ها و رسانه های مکتوب کرمان عملیاتی شود.
وزیر ارشاد هم در ادامه در خصوص مبحث کاغذ توضحیح داد که مشکلاتی در ماه های اخیر بود که با همکاری وزارت صنعت پیگیری شد و به زودی اقدام می کنیم.
وی در خصوص پاسخ نامه پورابراهیمی دستور مکتوب برای اختصاص سهمیه فوق العاده کاغذ به مطبوعات کرمان را ارائه کرد و گفت: حتما با هماهنگی نماینده کرمان و استاندار موضوع توزیع آگهی ها را به شکلی پیگیری می کنیم که این مسئله عملیاتی شود.
در ادامه این نشست مهدوی رئیس اتحادیه چاپخانه داران کرمان به مشکلات عدم تهیه کاغذ پرداخت که وزیر ارشاد در پاسخ به آن گفت: این موضوع را برای دو بخش مطبوعات و کتاب که در حوزه ماموریتی وزارت ارشاد است پیگیری می کنیم و موضوعات به غیر از این موارد را با وزارت صنعت و سازمان تعزیرات بررسی می کنیم.

نظر شما نظر شما


..... عناوین خبر های ایران و جهان ........

رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار رئیس جمهور و اعضای هیأت دولت:
مدیر کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان کرمان خبر داد:
رهبر معظم انقلاب اسلامی:
رهبر معظم انقلاب در ابتدای جلسه درس خارج فقه:
رهبر معظم انقلاب در دیدار روسای قوا و برخی مسئولان:
رهبر معظم انقلاب در دیدار نخست‌وزیر عراق:
صبح امروز؛
لاریجانی در نطق پیش از دستور:
رهبر معظم انقلاب در دیدار رئیس و نمایندگان مجلس خبرگان:
روحانی در مجمع عمومی سازمان ملل :
گالری تصاویر

گزارش تصویری/ بازدید دکتر پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس از پروژه های عمرانی شهرداری کرمان
گزارش تصویری/ بازدید دکتر پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس از پروژه های عمرانی شهرداری کرمان
گزارش تصویری/ حضور دکتر پورابراهیمی در جمع مردم بخش گلباف و بازدید از خانه توسعه
گزارش تصویری/ حضور دکتر پورابراهیمی در جمع مردم بخش گلباف و بازدید از خانه توسعه
گزارش تصویری/ بازدید از پروژه های عمرانی شهرستان راور با حضور دکتر پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی
گزارش تصویری/ بازدید از پروژه های عمرانی شهرستان راور با حضور دکتر پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی
گزارش تصویری/ بازدید رئیس و اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس از یادمان شهدای عملیات والفجر ۸ و پتروشیمی آبادان
گزارش تصویری/ بازدید رئیس و اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس از یادمان شهدای عملیات والفجر ۸ و پتروشیمی آبادان