جستجو در سایت


کلمه :
بخش :
از تاريخ : تا تاريخ :

...

شماره خبر شماره خبر : 980419
تاریخ انتشار پنج شنبه 13 تير 1398
ساعت انتشار 20:45:30


پورابراهیمی در جلسه بررسی پروژه‌های قرارگاه خاتم الانبیاء کرمان:
۵ حلقه چاه جدید تا پایان تیرماه وارد مدار آبی شهر کرمان شود/ انتقال 130 میلیون مترمکعب آب از خلیج فارس به کرمان/ توافق جهت راه اندازی هلدینگ معدنی قرارگاه خاتم در شهرستان های کرمان و راور
نماینده مردم کرمان وراور درمجلس گفت: باتوجه به اعلام وضعیت شرکت آب منطقه ای کرمان ،امیدواریم تا پایان ماه آب ۵ حلقه چاه جدید به شهر کرمان افزوده شود.
محمدرضا پورابراهیمی ظهر امروز در نشست بررسی پروژه‌های قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء در کرمان اظهار داشت: اقدامات قرارگاه در حوزه پروژه‌های اقتصادی و عمرانی کم‌نظیر است.

وی افزود: اولویت اصلی شهر کرمان بحث آب شرب است و باید با جدیت پیگیری شود، طبق زمانبندی اعلام شده تا پایان تیر ماه فرایند انتقال آب از پنج حلقه چاه به شهر کرمان انجام خواهد شد که بخشی از آب مورد نیاز را برطرف می‌کند، اما همچنان کسری وجود دارد.

پورابراهیمی با اشاره به اعلام شرکت آب و فاضلاب شهری کرمان مبنی بر کمبود یک هزار لیتر بر ثانیه آب در شهر کرمان عنوان کرد: برای اجرای خط انتقال آب به شهر کرمان باید از منابع ملی نیز کمک گرفته شود.

وی خاطرنشان کرد: هرگونه اقدامی در خصوص خط انتقال آب شهر کرمان می‌خواهد صورت گیرد نباید موجب ضرر و زیان یک منطقه به لحاظ زیست محیطی، مردمی و ... شود و آب منطقه‌ای باید خسارات اجرای این طرح را به مردم منطقه پرداخت کند.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: انتظار این است که وزارت نیرو اولویت خود را به این مسئله بپردازد، هر نگاه و ایده‌ای باید ادبیات کارشناسی داشته باشد که قاعدتا اختلاف نظری نخواهد بود.

پورابراهیمی به پروژه خط انتقال آب از خلیج فارس به استان کرمان هم اشاره داشت و گفت: خط اول انتقال با پیگیری صورت گرفته در حال نهایی شدن است و نیمه دوم امسال انتقال 130 میلیون مترمکعب آب از بندرعباس به کرمان صورت می‌گیرد که 100 میلیون مترمکعب آن مربوط به شرکت‌های گل‌گهر و مس است و مابقی به یزد می‌رود تا در چادرملو استفاده شود.

وی بیان داشت: طبق پیش‌بینی‌های صورت گرفته نیاز منطقه‌ای گل گهر و مس تا چهار سال آینده حدود دو سوم آب انتقالی خود بود، لذا می‌توان از مجموعه خط انتقالی که به مس می‌آید بخشی از نیاز شهر کرمان را برای شرب تامین کرد.

پورابراهیمی عنوان کرد: خط انتقال دوم آب از دریا هم به صورت همزمان شروع شده است، اما این آب قیمت بالایی دارد و تاکنون حدود 2 هزار و 700 میلیارد تومان برای آن هزینه شده است.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی به جایگاه قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء در توسعه فعالیت‌های صنعتی و معدنی اشاره داشت و گفت: توافق هایی شده در شهرستان کرمان و راور به ویژه راور برای حضور هدلینگ معدنی قرارگاه خاتم داشته‌ایم و درخواست داریم که با همکاری وزارت صنعت توافقاتی در این بخش صورت گیرد.

وی ابراز داشت: امیدواریم با تعامل خوب قرارگاه خاتم در حوزه‌های عمرانی و اقتصادی و معدنی از ظرفیت آنها بیشتر استفاده کنیم.

پورابراهیمی ادامه داد: لیست پروژه‌های بزرگ استان که نیازمند تامین منابع هستند را می توان در لیست پروژه‌های اول فاینانس کشور قرار دهیم که بخش زیادی از مشکلات را برطرف خواهد کرد.

نظر شما نظر شما


..... عناوین خبر های ایران و جهان ........

رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار رئیس جمهور و اعضای هیأت دولت:
مدیر کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان کرمان خبر داد:
رهبر معظم انقلاب اسلامی:
رهبر معظم انقلاب در ابتدای جلسه درس خارج فقه:
رهبر معظم انقلاب در دیدار روسای قوا و برخی مسئولان:
رهبر معظم انقلاب در دیدار نخست‌وزیر عراق:
صبح امروز؛
لاریجانی در نطق پیش از دستور:
رهبر معظم انقلاب در دیدار رئیس و نمایندگان مجلس خبرگان:
روحانی در مجمع عمومی سازمان ملل :
گالری تصاویر

گزارش تصویری/ بازدید دکتر پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس از پروژه های عمرانی شهرداری کرمان
گزارش تصویری/ بازدید دکتر پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس از پروژه های عمرانی شهرداری کرمان
گزارش تصویری/ حضور دکتر پورابراهیمی در جمع مردم بخش گلباف و بازدید از خانه توسعه
گزارش تصویری/ حضور دکتر پورابراهیمی در جمع مردم بخش گلباف و بازدید از خانه توسعه
گزارش تصویری/ بازدید از پروژه های عمرانی شهرستان راور با حضور دکتر پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی
گزارش تصویری/ بازدید از پروژه های عمرانی شهرستان راور با حضور دکتر پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی
گزارش تصویری/ بازدید رئیس و اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس از یادمان شهدای عملیات والفجر ۸ و پتروشیمی آبادان
گزارش تصویری/ بازدید رئیس و اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس از یادمان شهدای عملیات والفجر ۸ و پتروشیمی آبادان