جستجو در سایت


کلمه :
بخش :
از تاريخ : تا تاريخ :

...

شماره خبر شماره خبر : 980424
تاریخ انتشار پنج شنبه 20 تير 1398
ساعت انتشار 13:28:52


پورابراهیمی در جمع مردم راور مطرح کرد:
افتتاح فاز نخست فولاد راور در 22 بهمن ماه / ورود قرارگاه خاتم الانبیاء در پروژه‌ های معدنی شهرستان راور / جمهوری اسلامی ایران باید در تعامل با اروپایی‌ها تجدیدنظر کند/ ایران در تعامل با اروپایی‌ها تجدیدنظر کند / اقدام انگلیس را بی پاسخ نمی گذاریم
پورابراهیمی نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی گفت: جمهوری اسلامی ایران ذره‌ای در قبال منافع ملت خود کوتاه نخواهد آمد رفتار سخیف انگلیس در توقیف نفتکش ایرانی را حتما بی‌پاسخ نخواهیم گذاشت. ما حق اقدام متقابل را برای خود محفوظ می‌دانیم.
به گزارش روابط عمومی دفتر ارتباطات مردمی نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی، دکتر محمدرضا پورابراهیمی در جمع مردم راور به مسائل بین المللی و اقدامات اروپایی ها و آمریکایی ها در برجام پرداخت و عنوان کرد: نحوه مواجهه اروپایی‌ها با جمهوری اسلامی ایران در مسائل مختلف به‌ ویژه در مسئله برجام نشان داد رفتار آنها چیزی کمتر از اقدام آمریکایی‌ها در خروج از برجام ندارد.
وی ادامه داد: گرچه آمریکایی‌ها خروج از برجام را به‌ صورت رسمی و علنی اعلام کردند و نسبت به تعهدات خود پیمان‌شکنی کردند اما اروپایی‌ها به ‌جای اینکه مکنونات قلبی خودشان را نشان دهند بیشتر به فکر فرصت گرفتن از جمهوری اسلامی ایران بوده‌اند.
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در ادامه افزود : از این منظر و نگاه، هدف نهایی همه آنها این است که تعهدات خود نسبت به جمهوری اسلامی ایران را به هر نحو ممکن ایفا نکنند و اظهارنظرهای برخی از سران اروپایی طی ماه‌ها اخیر هم حاکی از همین موضوع است.
وی گفت: اروپایی‌ ها اگر چه در ظاهر خود را متاثر و متالم از رفتار آمریکا عنوان می‌کنند اما در باطن مخالفت خود با جمهوری اسلامی ایران را هم نمی‌توانند کتمان کنند، به عبارتی اروپایی‌ها در مواجهه با جمهوری اسلامی ایران در راهبرد با آمریکا یکسانند فقط در روش متفاوت بوده‌اند.
پورابراهیمی گفت: اروپایی‌ها از ابتدا تلاش داشتند ایران در برجام بماند و به تعهدات خود عمل کند اما خودشان کوچک‌ترین اقدامی در راستای اجرای تعهدات خود انجام ندادند. آنها تا پایان سال 2018 با مطرح کردن سازوکار «اس‌پی‌وی» تلاش داشتند ایران را به ماندن در برجام ترغیب کنند و با این حربه زمان و فرصت را از ایران گرفتند، نتیجه اقدامات آنها هیچ‌گونه تغییری در روند مراودات بانکی و تجارت بین‌الملل ایران اعم از فروش نفت ایجاد نکرد. نهایت اقدام آنها به «اینستکس» ختم شد.
پورابراهیمی اضافه کرد: به عبارتی «اس‌پی‌وی» که تقلیل‌یافته تعهدات اروپا در برجام بود، «اینستکس» نیز تقلیل‌یافته ادعاهای آنها در «اس‌پی‌وی» از آب درآمد و آنها به شکلی عمل کردند که از نظر ما توهین به ملت ایران محسوب می‌شد و به نوعی صحه گذاشتن بر اقدامات آمریکا در متوقف کردن روند فعالیت‌های اقتصادی ایران بود.
نماینده مردم کرمان و راور در مجلس با بیان اینکه اروپایی‌ها برهمین اینستکس خودشان هم پایبند نبودند افزود: آنها در آخرین جلساتی که آقای عراقچی در اروپا حضور داشت نمایشی مضحک در ارتباط با این سازوکار مالی از خود بروز دادند. البته جمهوری اسلامی ایران مسیر خود را دنبال خواهد کرد و اقدام شورای عالی امنیت در احقاق حق ملت ایران از جمله اقدامات تقابلی بسیار مهمی است که مورد تایید و حمایت ما در مجلس شورای اسلامی است.
وی در ادامه ماجرای توقیف نفتکش جمهوری اسلامی ایران را نشانه عمق خصومت انگلیس‌ها نسبت به ایران دانست و گفت: کارنامه انگلیس در طول تاریخ ایران در خصومت و دشمنی و اعمال مجرمانه دست کمی از آمریکا ندارد و رفتار آنها نشان می‌دهد آنها نیز در ماهیت با جمهوری اسلامی ایران دچار مشکل هستند.
پورابراهیمی با تاکید بر اینکه اگر بنا به استمرار چنین رفتاری از سوی کشورها اروپایی باشد به نظر می‌رسد جمهوری اسلامی ایران نیز باید در تعامل با اروپایی‌ها تجدیدنظر کند، افزود: اروپایی‌ها اخیرا هم با لحنی تهدیدآمیز ادعا کرده‌اند که اگر ایران به تعهدات خود عمل نکند ما مجبوریم به نوع دیگری با ایران رفتار کنیم، این نوع ادبیات گستاخانه‌ای علیه ایران به هیچ وجه قابل پذیرش نیست و اگر دولت و وزارت امور خارجه از موضع اقتدار با آنها برخورد نکند هم مردم ما و هم مجلس ما نسبت به این موضوع معترض خواهد بود و ما حتما آن را پیگیری خواهیم کرد.
پورابراهیمی همچنین گفت: جمهوری اسلامی ایران ذره‌ای در قبال منافع ملت خود کوتاه نخواهد آمد رفتار سخیف انگلیس در توقیف نفتکش ایرانی را حتما بی‌پاسخ نخواهیم گذاشت.
ما حق اقدام متقابل را برای خود محفوظ می‌دانیم. هرگونه اقدامی از سوی شورای عالی امنیت ملی در مورد این اقدام انگلیس مورد تایید مجلس خواهد بود.
نماینده مردم کرمان و راور در مجلس در ادامه به مسائل شهرستان راور پرداخت و بیان کرد: پروژه بزرگ فولاد راور با وجود مشکلات تحریم ها، 22 بهمن فاز اول آن را بهره برداری خواهیم کرد که تعدادی از جوانان مشغول به کار می شوند و فازهای ذوب و نورد را هم به دنبال آن خواهیم داشت.
وی ادامه داد: برای تامین بخشی از اقلام مصرفی فولاد از راور هم طرح های دیده شده که صنعتی شدن شهرستان را به دنبال خواهد داشت.
پورابراهیمی به ظرفیت خوب اشتغال در زغالسنگ راور پرداخت و تصریح کرد: با پیگیری های انجام شده تا یک ماه اینده با حضور وزیر تعاون یکی از فازهای توسعه ای این معادن را خواهیم داشت که 500 نفر اشتغال ایجاد می کند و در اینده طرح های جدید معدنی به مجموعه اضافه می شود که در نهایت 2 هزار نفر اشتغال را در ان پیش بینی کرده ایم.
وی خاطرنشان کرد: با توافق وزارت تعاون، تفاوت های سال 91 مروبط به افزایش حقوق بازنشستگان فولاد راور به تصویب رسیده و حداکثر تا سه ماه آینده پرداخت شود که کمکی به معیشت انها خواهد بود، ضمن اینکه مابه التفاوت حقوق های شش ماه هم توافق شده انجام گیرد.
پورابراهیمی افزود: تسهیلات قرض الحسنه هم بازنشستگان فولاد راور می توانند تا 3 تومان دریافت کنند و تسهیلات رفاهی هم ابلاغ شده است.
وی گفت: موضوع افزایش حقوق و مزایای ی مربوط به سختی کار پرسنل زغالسنگ نیز پیگیری کردیم که لحاظ شده است.
پورابراهیمی ابراز داشت: باید ظرفیت شهرستان راور را در حوزه اشتغال با توجه به ظرفیت هایی که در صنعت زغالسنگ دارد افزایش دهدیم، لذا تفاهم نامه با قرارگاه خاتم الانبیاء برای همکاری مجموعه فعالیت های معدنی در راور و کرمان داشتیم.
نماینده مردم کرمان وراور در مجلس افزود: مجموعه اقتصادی کوثر را هم دعوت کردیم در حوزه کشاورزی و دامپروری در راور اقداماتی انجام دهند و اینها نشان می دهد راور در آغاز تحولات خوب اقتصادی است.
وی عنوان کرد: ضمن اینکه معین اقتصادی راور هم در مشاغل خرد به خوبی وارد شده است، زغالسنگ قرار است چند مجموعه برای تولید لباس نیروهای خودشان راه اندازی کنند، تا آموزش بانوان برای تولید و کمک معیشتی انها باشد.
///////

نظر شما نظر شما


..... عناوین خبر های ایران و جهان ........

رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار رئیس جمهور و اعضای هیأت دولت:
مدیر کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان کرمان خبر داد:
رهبر معظم انقلاب اسلامی:
رهبر معظم انقلاب در ابتدای جلسه درس خارج فقه:
رهبر معظم انقلاب در دیدار روسای قوا و برخی مسئولان:
رهبر معظم انقلاب در دیدار نخست‌وزیر عراق:
صبح امروز؛
لاریجانی در نطق پیش از دستور:
رهبر معظم انقلاب در دیدار رئیس و نمایندگان مجلس خبرگان:
روحانی در مجمع عمومی سازمان ملل :
گالری تصاویر

گزارش تصویری/ بازدید دکتر پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس از پروژه های عمرانی شهرداری کرمان
گزارش تصویری/ بازدید دکتر پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس از پروژه های عمرانی شهرداری کرمان
گزارش تصویری/ حضور دکتر پورابراهیمی در جمع مردم بخش گلباف و بازدید از خانه توسعه
گزارش تصویری/ حضور دکتر پورابراهیمی در جمع مردم بخش گلباف و بازدید از خانه توسعه
گزارش تصویری/ بازدید از پروژه های عمرانی شهرستان راور با حضور دکتر پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی
گزارش تصویری/ بازدید از پروژه های عمرانی شهرستان راور با حضور دکتر پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی
گزارش تصویری/ بازدید رئیس و اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس از یادمان شهدای عملیات والفجر ۸ و پتروشیمی آبادان
گزارش تصویری/ بازدید رئیس و اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس از یادمان شهدای عملیات والفجر ۸ و پتروشیمی آبادان