جستجو در سایت


کلمه :
بخش :
از تاريخ : تا تاريخ :

...

شماره خبر شماره خبر : 980512
تاریخ انتشار جمعه 11 مرداد 1398
ساعت انتشار 18:26:30


پورابراهیمی در دیدار با مدیر سازمان بهزیستی کشور:
لزوم اجرای قانون برنامه ششم توسعه در خصوص غربالگری ژنتیکی
نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی به شرایط خاص اجرای قانون برنامه ششم توسعه در خصوص غربالگری ژنتیکی اشاره کرد و گفت: انتظار است سازمان بهزیستی با پیگیری های خود از مسیر وزارت بهداشت و درمان شاهد اجرای این قانون جهت جلوگیری از افزایش ورودی های تعداد معلولیت ها ناشی از موارد قابل کنترل باشیم.
به گزارش روابط عمومی دفتر ارتباطات مردمی نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی، نشست مشترک دکتر محمدرضا پورابراهیمی با رئیس سازمان بهزیستی و با حضور مدیر کل بهزیستی استان کرمان برگزار و موضوعات مختلف با حوزه بهزیستی استان مطرح شد.
پورابراهیمی در ابتدای این نشست با قدردانی از تلاشها و زحمات سازمان بهزیستی اعلام کرد: با توجه به مشکلاتی که در حوزه مباحث جامعه هدف این سازمان داریم لازم است اقدامات ویژه ای در بخش های مختلف در دستور کار قرار گیرد.
وی به شرایط خاص اجرای قانون برنامه ششم توسعه در خصوص غربالگری ژنتیکی اشاره کرد و گفت: انتظار است سازمان بهزیستی با پیگیری های خود از مسیر وزارت بهداشت و درمان شاهد اجرای این قانون جهت جلوگیری از افزایش ورودی های تعداد معلولیت ها ناشی از موارد قابل کنترل باشیم که بخش زیادی از هزینه ها و امکانات جامعه را به خود اختصاص داده است.
پورابراهیمی عنوان کرد: سازمان بهزیستی باید غربالگری ژنتیکی را به شکل ویژه پیگیری کند، این کار در حال حاضر با کمترین امکانات در استان کرمان در حال انجام است اما شاهد حجم ورودی های ناشی از عدم انجام این غربالگری هستیم که به عنوان اقدام پیشگیرانه می تواند موثر باشد.
نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی در ادامه به بحث اورژانس اجتماعی اشاره کرد و گفت: با اقداماتی که اخیرا در حوزه راه اندازی اورژانس های اجتماعی در کرمان و راور و بعضی از شهرستان های استان انجام شده فعالیت خوبی جهت پشتیانی برای حوادث ناشی از پیامدهای اجتماعی در استان طراحی شده که البته به دلیل عدم وجود ساختار مناسب و مشکلات متعدد در این خصوص، نیازمند تصمیمات جدی سازمان بهزیستی کشور می باشیم.
وی در ادامه با قدرداتی از اقدامات صورت گرفته در حوزه اورژانس های اجتماعی در شهرستان های کرمان و راور بیان داشت: اما مشکلات متعددی داریم، عدم وجود نیروی انسانی که بتواند با اطمینان از فعالیت های خود را به عنوان نیروهای تمام وقت دارای حکم و قرارداد مشخص پیگیری کند و انگیزه کافی برای خدمات انها و اسیب دیده های اجتماعی فراهم کند.
پورابراهیمی افزود: عدم وجود امکانات مانند خودروی مناسب از مشکلات اساسی است و اعتبارات جهت اجرای این طرح چالش اساسی ایجاد کرده است.
نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی با اشاره به شرایط خاص شهرستان راور در اورژانس اجتماعی با تشکر از صادق زاده مدیرکل بهزیستی استان کرمان بیان کرد: این مجموعه همانند کرمان نیازمند نیروی تمام وقت با حکم و قرارداد مشخص و امکانات است.
وی در ادامه به موضوع درمان کودکان معتاد زیر 18 سال اشاره کرد و توضیح داد: به دلیل اسیب های ناشی از اعتیاد در کودکان زیر 18 سال شاهد شرایط خاصی هستیم که توجه جدی می طلبد و اعتبارات این بخش هم باید به استان ابلاغ شود هر چند بهزیستی اکنون هم اقداماتی را اغاز کرده که قابل تقدیر است.
پورابراهیمی افزود: کودکان خیابانی که بخش عمده ای از انها اتباع خارجی هستند از مشکلات اساسی در شهرستان کرمان است و درخواست داریم با توجه به لزوم ساماندهی کودکان خیابانی و کار اقدامات لازم انجام شود و بهزیستی از طریق وزارت کشور پیگیر مسئله باشد.
وی عنوان کرد: چند مرکز نگهداری کودکان خیابانی هم ایجاد شده و در بازدیدی اخیرا با معاون وزیر داشتیم، شاهد خدمات خوبی بودیم.
نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی به بحث یارانه کارگاه های حرفه اموزی افراد تحت پوشش بهزیستی اشاره کرد و بیان کرد: درخواست ما یاین است که یارانه مربوط محقق شود.
وی با اشاره به شرایط خاص در بخش های شهداد و گلباف درخواست کرد اورژانس های اجتماعی در انجا هم داشته باشیم.
پورابراهیمی با دعوت از رئیس سازمان بهزیستی برای سفر به کرمان بیان کرد: از نزدیک بخش های مختلف سازمان بهزیستی مورد بررسی قرار گیرد و به صورت میدانی اقدامات لازم پیگیری شود.
در ادامه صادق زاده مدیرکل بهزیستی استان کرمان گزارشی از اقدامات سازمان بهزیستی در استان داد و گفت: اقداماتی صورت گرفته نیازمند حمایت سازمان بهزیستی است، با امکانات داخل استان توانستیم کارهایی انجام دهیم اما نیازمند حمایت های کشوری هستیم.
قبادی رئییس سازمان بهزیستی نیز به گزارش کاملی از اقدامات، ایجاد سامانه های اطلاعاتی در بخش های مختلف، کمک به ثبت اطلاعات، حذف هم پوشانیها در خدمات و برنامه جامع خود برای ایجاد تحول در سازمان اشاره کرد.

نظر شما نظر شما


..... عناوین خبر های ایران و جهان ........

رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار رئیس جمهور و اعضای هیأت دولت:
مدیر کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان کرمان خبر داد:
رهبر معظم انقلاب اسلامی:
رهبر معظم انقلاب در ابتدای جلسه درس خارج فقه:
رهبر معظم انقلاب در دیدار روسای قوا و برخی مسئولان:
رهبر معظم انقلاب در دیدار نخست‌وزیر عراق:
صبح امروز؛
لاریجانی در نطق پیش از دستور:
رهبر معظم انقلاب در دیدار رئیس و نمایندگان مجلس خبرگان:
روحانی در مجمع عمومی سازمان ملل :
گالری تصاویر

گزارش تصویری/ بازدید دکتر پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس از پروژه های عمرانی شهرداری کرمان
گزارش تصویری/ بازدید دکتر پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس از پروژه های عمرانی شهرداری کرمان
گزارش تصویری/ حضور دکتر پورابراهیمی در جمع مردم بخش گلباف و بازدید از خانه توسعه
گزارش تصویری/ حضور دکتر پورابراهیمی در جمع مردم بخش گلباف و بازدید از خانه توسعه
گزارش تصویری/ بازدید از پروژه های عمرانی شهرستان راور با حضور دکتر پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی
گزارش تصویری/ بازدید از پروژه های عمرانی شهرستان راور با حضور دکتر پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی
گزارش تصویری/ بازدید رئیس و اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس از یادمان شهدای عملیات والفجر ۸ و پتروشیمی آبادان
گزارش تصویری/ بازدید رئیس و اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس از یادمان شهدای عملیات والفجر ۸ و پتروشیمی آبادان