جستجو در سایت


کلمه :
بخش :
از تاريخ : تا تاريخ :

...

شماره خبر شماره خبر : 980622
تاریخ انتشار يکشنبه 17 شهريور 1398
ساعت انتشار 21:56:50


پورابراهیمی خبر داد:
سفر قریب الوقوع رئیس سازمان نوسازی مدارس به کرمان جهت بررسی کمبود فضاهای آموزشی شهر کرمان/
نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی از دعوت رییس سازمان نوسازی مدارس به کرمان جهت بررسی کمبود فضاهای آموزشی شهر کرمان خبر داد.
به گزارش روابط عمومی دفتر ارتباطات مردمی نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی، محمدرضا پورابراهیمی در نشست بررسی مشکلات مدارس برای آغاز سال تحصیلی با حضور مدیران نواحی یک و دو شهرستان کرمان بیان کرد: با توجه به افزایش قابل توجه دانش اموزان و عدم تعادل در سرانه زیرساختهای اموزشی شهر کرمان نسبت به جمعیت متقاضی استفاده از فضای اموزشی مدارس شاهد کمبود فضا آموزشی در شهر کرمان در دو سال اخیر بودیم.
وی افزود: یکی از دلایل این مسئله این است که جمعیت بسیار زیادی در زمان سرشماری در خارج از کرمان و در روستاها و مناطق دیگر حضور می یابند، اما زندگی انها در داخل شهر کرمان است و از امکاناتی مانند اموزشی در شهر کرمان استفاده می کنند و این تعدل نسبت بین سرانه جمعیت و فضای اموزشی مورد نیاز را تحت تاثیر قرار داده است.
پورابراهیمی از معاوانان و مدیران نواحی اموزشی شهرستان کرمان در خواست کرد که مسائل اولویت دار خودشان را مطرح کنند که با توجه به وضعیت ما در مدارس باید بازنگری انجام شوند.
وی خاطرنشان کرد: ما ظرفیت های زیادی داریم برای اینکه به صورت ویژه برای حل مشکلات اموزش و پرورش به کار گیریم که یکی از انها بنیاد فرهنگی قدس است که انتظار از هیئت امنا است که اولویت خودشان را برای حل فضای اموزشی شهر کرمان بگذارند.
نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی ابراز داشت: ما با کمبود فضای آموزشی در شهر کرمان مواجه هستیم، اخیرا با هیئت امنای بنیاد فرهنگی قدس جلسه داشتیم و قبول کردند بخشی از هزینه ساخت مدارس را به عهده گیرد و بخشی از اعتبارات نیز حوزه سازمان نوسازی مدارس که در بودجه سنواتی دیده شده تامین شود.
وی گفت: با توجه به اقداماتی در کمیسیون تلفیق مجلس برای افزایش سهم اعتبارات سازمان نوسازی مدارس در نظر گرفته شده انتظار است از این ظرفیت هم بتوانیم استفاده کنیم و ان شاءالله پایان هفته حضور رئیس سازمان را در کرمان خواهیم داشت و اقدامات لازم در این خصوص پیگیری می‌شود.
پورابراهیمی استفاده از ظرفیت خیران مدرسه ساز در کرمان را مورد تاکید قرار داد و گفت: اقداماتی از سوی عطا احمدی به عنوان متولیان حوزه انجام شده که قابل تقدیر است و باید استمرار یابد و جذب خیران جدید را داشته باشیم.
نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی ابراز داشت: ما با کمبود فضای آموزشی در شهر کرمان مواجه هستیم، اخیرا با هیئت امنای بنیاد فرهنگی قدس جلسه داشتیم و قبول کردند بخشی از هزینه ساخت مدارس را به عهده گیرد و بخشی از اعتبارات نیز از حوزه سازمان نوسازی مدارس که در بودجه سنواتی دیده شده تامین شود.
وی به جلسات متعدد با رئیس سازمان نوسازی مدارس اشاره کرد و گفت: با توجه به اقداماتی در کمیسیون تلفیق مجلس برای افزایش سهم اعتبارات سازمان نوسازی مدارس در نظر گرفته شده انتظار است از این ظرفیت هم بتوانیم استفاده کنیم

نظر شما نظر شما


..... عناوین خبر های ایران و جهان ........

رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار رئیس جمهور و اعضای هیأت دولت:
مدیر کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان کرمان خبر داد:
رهبر معظم انقلاب اسلامی:
رهبر معظم انقلاب در ابتدای جلسه درس خارج فقه:
رهبر معظم انقلاب در دیدار روسای قوا و برخی مسئولان:
رهبر معظم انقلاب در دیدار نخست‌وزیر عراق:
صبح امروز؛
لاریجانی در نطق پیش از دستور:
رهبر معظم انقلاب در دیدار رئیس و نمایندگان مجلس خبرگان:
روحانی در مجمع عمومی سازمان ملل :
گالری تصاویر

گزارش تصویری/ بازدید دکتر پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس از پروژه های عمرانی شهرداری کرمان
گزارش تصویری/ بازدید دکتر پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس از پروژه های عمرانی شهرداری کرمان
گزارش تصویری/ حضور دکتر پورابراهیمی در جمع مردم بخش گلباف و بازدید از خانه توسعه
گزارش تصویری/ حضور دکتر پورابراهیمی در جمع مردم بخش گلباف و بازدید از خانه توسعه
گزارش تصویری/ بازدید از پروژه های عمرانی شهرستان راور با حضور دکتر پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی
گزارش تصویری/ بازدید از پروژه های عمرانی شهرستان راور با حضور دکتر پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی
گزارش تصویری/ بازدید رئیس و اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس از یادمان شهدای عملیات والفجر ۸ و پتروشیمی آبادان
گزارش تصویری/ بازدید رئیس و اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس از یادمان شهدای عملیات والفجر ۸ و پتروشیمی آبادان