جستجو در سایت


کلمه :
بخش :
از تاريخ : تا تاريخ :

...

شماره خبر شماره خبر : 980721
تاریخ انتشار سه شنبه 30 مهر 1398
ساعت انتشار 15:36:04


با موافقت وزیر راه و شهرسازی انجام می گیرد
بازنگری طرح جامع شهر کرمان / دستور وزیر راه و شهرسازی برای بازدید مدیرعامل راه آهن از خط ریلی کرمان به یزد/ دستور صریح وزیر راه و شهرسازی برای جداشدن شرکت سرمایه گذاری مسکن استان کرمان /
نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی از بازنگری طرح جامع شهر کرمان با موافقت وزیر راه و شهرسازی خبر داد.
به گزارش روابط عمومی دفتر ارتباطات مردمی نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی، در نشست مشترک دکتر اسلامی وزیر راه و شهرسازی و دکتر محمدرضا پورابراهیمی نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی و شهردار کرمان، لزوم بازنگری طرح جامع شهر کرمان و بافت تاریخی با توجه به گذشت 10 سال از تصویب آن مورد بررسی قرار گرفت.
در این نشست پس از تبادل نظر و اظهار نظر اعضا، تاکید شد که اعتبار لازم در این خصوص اختصاص یابد و این کار به شکلی برنامه ریزی شود.
وزیر راه و شهرسازی در این خصوص دستور لازم را برای تسریع در عملیاتی شدن تقاضای شهرداری کرمان مبنی بر بازنگری طرح جامع شهر کرمان داد و گفت: این موضوع با اولویت ویژه در دستور کار قرار خواهد گرفت.
همچنین در این نشست اختصاص اعتبار برای بازسازی مسیرهای شهری که به دلیل عدم وجود کمربندی مورد استفاده حمل و نقل بین شهری قرار میگیرد مطرح شد.
شهردار کرمان در این نشست درخواست کرد که اعتبار لازم به مرکز شهرکرمان داده شود و با تشکر از دکتر پورابراهیمی برای برگزاری این نشست گفت: مرکز شهر کرمان به دلایل مختلف پهنه بزرگ شهری را دارد که هزینه اداره آن بالاست و عدم وجود کمربندی لازم موجب شده بخش زیادی از ترافیک بین شهری در معابر شهری صورت گیرد که باعث تخریب آسفالت می‌شود.
این درخواست با موافقت وزیر راه و شهرسازی قرار گرفت و دکتر اسلامی گفت: اعتبار برای بازسازی معابر شهری گذاشته می شود.

در بخش دیگری از این نشست دکتر پورابراهیمی با گلایه از تاخیر در اجرای بازسازی مسیر ریلی کرمان یزد گفت: با وجود پیگیری ها و قول مساعد وزیر سابق تا الان کار مشخص عملیاتی صورت نگرفته و تنها اقدامات موردی و مقطعی بوده است که موجب نارضایتی مسافران این خط ریلی و اصلی مسیر کرمان تهران شده است.
پورابراهیمی ادامه داد: جلسات مستمری با راه آهن برگزار کردیم و توافقهایی انجام شده که بخشی شامل حذف نقاط بحرانی در کویر است که سرعت حرکت قطار را کاهش میدهد.
پورابراهیمی درخواست کرد که مدیرعامل راه آهن به کرمان سفر کند و از نزدیک بازدیدی از خط ریلی این مسیر داشته باشد که مورد موافقت وزیر راه و شهرسازی قرار گرفت.
دکتر اسلامی بیان کرد: بازسازی خط ریلی کرمان تا یزد با تاکید ویژه در وزارتخانه در دستور کار است، بخشی از بازسازی خطوط شروع شده و تمرکز بر این است که این امر عملیاتی شود و شاهد افزایش کیفیت خط ریلی و قطارهای مسافربری این مسیر باشیم.

در ادامه نشست مشترک دکتر پورابراهیمی با وزیر راه و شهرسازی، بحث لزوم فعال شدن شرکت سرمایه گذاری مسکن استان کرمان مطرح شد و دکتر پورابراهیمی با انتقاد از روند اتخاذ شده در این مرکز مبنی بر ادغام شرکت های کرمان و استان‌ های دیگر بیان کرد : با توجه به ظرفیت های زیادی که در استان کرمان وجود دارد و نیازهای گسترده ای که در این حوزه وجود دارد، لازم است مسئله جدا شدن و استقلال شرکت ساختمانی مسکن کرمان برای پیگیری امور محوله و پاسخگویی به نیازهای بخش مسکن در شهر کرمان عملیاتی شود.
وی ادامه داد: متاسفانه طی سال های اخیر این شرکت با ادغام چند استان با محوریت شیراز، کل امکانات خود را به جاهای دیگر برده و خدماتی به استان کرمان نداده و بعضا شاهد فروش زمین و انتقال منابع به استان های دیگر هستیم که به هیچ عنوان این وضعیت قابل قبول نیست.
پورابراهیمی افزود: با توجه به تصمیمات اخیر وزارت راه و شهرسازی و تاکیدات وزیر مبنی بر لزوم ایجاد نهضت ساختمان سازی در کشور، لزوم ایجاد پاسخگویی به نیازهای جوانان شهر و استان کرمان از طریق شرکت مذکور ضروری است.
نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی از وزیر راه و شهرسازی درخواست کرد که سریعا نسبت به تفکیک شخصیت حقوقی مستقل برای استان کرمان از طریق ایجاد شرکت انجام شود.
دکتر اسلامی وزیر راه و شهرسازی هم با برقراری ارتباط تلفنی با مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری ساختمان مسکن انتقادات نماینده کرمان را وارد دانست و گفت: با توجه به گستردگی و نیاز استان کرمان به ساختمان و مسکن سریعتر نسبت به تفکیک شرکت اقدام گردد تا موضوعات مربوط به واگذاری زمین هم در استان پیگیری شود.
دکتر پورابراهیمی نیز با تقدیر از وزیر راه و شهرسازی برای ایجاد شخصیت مستقل شرکت سرمایه گذاری ساختمان مسکن استان کرمان بیان کرد: در استان کرمان با هماهنگی مدیران استانی تمام تلاشمان را می کنیم که موضوع بخش زمین برای کرمان عملیاتی شود و اجازه نمی دهیم یک ریال از منابع به استانهای دیگر منتقل شود و در استان برای ایجاد و احداث واحدهای مسکونی برای جوانان اقدامات لازم صورت گیرد.
وی با انتقاد از عملکرد وزارت راه و شهرسازی در سال های اخیر به واسطه عدم ایجاد و احداث واحدهای جدید مسکن گفت: با حضور دکتر اسلامی وزیر پرتلاش راه و شهرسازی، شاهد تحولات خوبی در این بخش هستیم و امیدواریم استان کرمان هم بتواند از این ظرفیت تحولی نهایت استفاده را ببرد و بتوانیم در نیمه دوم امسال و سال آینده 20 تا 30 هزار واحد مسکونی مورد نیاز جوانان در شهر کرمان با استفاده از ظرفیت های بانک مسکن و بخش های مختلف عملیاتی و اجرایی کنیم.
/////////////////////

نظر شما نظر شما


..... عناوین خبر های ایران و جهان ........

رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار رئیس جمهور و اعضای هیأت دولت:
مدیر کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان کرمان خبر داد:
رهبر معظم انقلاب اسلامی:
رهبر معظم انقلاب در ابتدای جلسه درس خارج فقه:
رهبر معظم انقلاب در دیدار روسای قوا و برخی مسئولان:
رهبر معظم انقلاب در دیدار نخست‌وزیر عراق:
صبح امروز؛
لاریجانی در نطق پیش از دستور:
رهبر معظم انقلاب در دیدار رئیس و نمایندگان مجلس خبرگان:
روحانی در مجمع عمومی سازمان ملل :
گالری تصاویر

گزارش تصویری/ بازدید دکتر پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس از پروژه های عمرانی شهرداری کرمان
گزارش تصویری/ بازدید دکتر پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس از پروژه های عمرانی شهرداری کرمان
گزارش تصویری/ حضور دکتر پورابراهیمی در جمع مردم بخش گلباف و بازدید از خانه توسعه
گزارش تصویری/ حضور دکتر پورابراهیمی در جمع مردم بخش گلباف و بازدید از خانه توسعه
گزارش تصویری/ بازدید از پروژه های عمرانی شهرستان راور با حضور دکتر پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی
گزارش تصویری/ بازدید از پروژه های عمرانی شهرستان راور با حضور دکتر پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی
گزارش تصویری/ بازدید رئیس و اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس از یادمان شهدای عملیات والفجر ۸ و پتروشیمی آبادان
گزارش تصویری/ بازدید رئیس و اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس از یادمان شهدای عملیات والفجر ۸ و پتروشیمی آبادان