جستجو در سایت


کلمه :
بخش :
از تاريخ : تا تاريخ :

...

شماره خبر شماره خبر : 98083
تاریخ انتشار يکشنبه 5 آبان 1398
ساعت انتشار 09:59:49


در نشست دکتر پورابراهیمی با مدیرعامل شرکت قطارهای مسافری و باری جوپار
موافقت با افزایش تعداد قطارهای مسافری کرمان به مشهد و تهران / تسریع در بازسازی منطقه بحرانی مسیر ریلی کرمان – یزد/ مردم از کیفیت قطارهای مسافری و خدمات ریلی در استان کرمان گلایه مند هستند
نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی از افزایش تعداد قطارهای مسافری کرمان به مشهد و تهران با موافقت مدیرعامل شرکت قطارهای مسافری و باری جوپار خبر داد.
به گزارش روابط عمومی دفتر ارتباطات مردمی نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی، در جلسه ای با حضور دکتر محمدرضا پورابراهیمی، مهندس محمد کریمی مدیرعامل شرکت قطارهای مسافری و باری جوپار، مهندس مجید ارجونی سرپرست اداره کل راه آهن کرمان و سایر مسئولان پیرامون بررسی کیفیت و رفع مشکلات قطارهای مسافری جوپار در استان کرمان بحث و تبادل نظر شد.
ارجونی سرپرست اداره کل راه آهن استان کرمان در این جلسه با تشکر از پیگیری های دکتر پورابراهیمی جهت مکاتبات و جلسات با مدیران وزارت راه و شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران بابت حل مشکلات مربوط به خطوط ریلی استان کرمان از حضور مهندس کریمی مدیرعامل شرکت قطارهای مسافری و باری جوپار قدردانی کرد و گفت: موضوعات مربوط به دغدغه های مردم که از طرف نماینده آنها در مجلس پیگیری شده اولویت های ماست.
در ادامه پورابراهیمی با تشکر از اقدامات صورت گرفته ضمن انتقاد از وضعیت موجود خدمات ریلی در استان کرمان بیان کرد: یکی از مشکلات اساسی حمل و نقل ریلی در استان کرمان، کیفیت قطارهای مسافری است که شهروندان از آن گلایه دارند و همچنین عدم تناسب بین میزان تقاضا با میزان ارائه خدمات حمل و نقل ریلی را شاهدیم.
وی افزود: با توجه به افزایش قیمت بلیط هواپیما و سوانح جاده ای، تقاضای مردم برای استفاده از قطار افزایش داشته و و باید هم تعداد قطارهای ترددی کرمان به سمت تهران و مشهد و جنوب کشور افزایش یابد و هم کیفیت آنها بالا رود.
پورابراهیمی خاطرنشان کرد: کیفیت و عدم استاندارد مناسب خطوط ریلی مسیر کرمان تا یزد مشکل ساز است که اگرچه بخشی از خطوط بازسازی شده اما نیازمند اهتمام جدی است که نقاط بحرانی سریعا برطرف شوند.
وی ادامه داد: در طول سال های گذشته به طور متوسط هشت کیلومتر خط بازسازی شده که قابل قبول نیست و در حال حاضر هم حدود 40 کیلومتر خط بحرانی در منطقه سیریز مسیر کرمان به یزد است که اولویت بازسازی خطوط ریلی باید باشد.
پورابراهیمی گفت: این موضوعات را با پیگیری ها و مکاتباات با وزیر راه و راه آهن جمهوری اسلامی انجام دادیم و انتظار می رود هر چه سریعتر، مطالبه به حق مردم کرمان در خصوصو حمل و نقل ریلی به صورت جدی پیگیری شود.
در ادامه مهندس کریمی مدیرعامل شرکت قطارهای مسافری و باری جوپار توضیح داد: به عنوان شرکتی که متعلق به مردم و استان کرمان است، علاقمندیم کیفیت خدمات را ارتقا دهیم و با برنامه بهتری نسبت به گذشته کار کنیم.
وی افزود: بخشی از اقدامات انجام شده در خصوص حمل و نقل مسافر توسط شکرت صورت گرفته اما نیازمند اقدامات بیشتری است که افزایش کیفیت واگن ها به عنوان مطالبه مردم و نماینده مجلس شورای اسلامی است و تا 22 بهمن نوسازی واگن های مسافری حمل و نقل ریلی جوپار را ارتقا خواهیم داد.
کریمی تصریح کرد: همچنین برای افزایش قطارهای مسافری هم آمادگی داریم که در پاسخ به درخواست نماینده مردم کرمان، یک رام قطار از مسیر کرمان به مشهد و تهران را اضافه کنیم.
در پایان این نشست که در محل اداره کل راه آهن استان کرمان برگزار گردید، نوسازی واگن های در حال سیر تا دهه مبارک فجر و تغییر سازمان مسافری جوپار با جایگزینی واگن های نو و در حال ساخت، پیگیری اجرای ماده 12 ( رفع موانع تولید برای حمایت از شرکت های حمل و نقل ریلی)، نشست با سندیکا برای پیگیری مسائل و مشکلات ریلی، بازسازی مسیر ریلی بحرانی به طول 36 کیلومتر قبل و بعد از ایستگاه سیریز، پیگیری اتصال گاز به سوله تعمیرات سالن‌های مسافری کرمان به تصویب رسید.
///

نظر شما نظر شما


..... عناوین خبر های ایران و جهان ........

رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار رئیس جمهور و اعضای هیأت دولت:
مدیر کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان کرمان خبر داد:
رهبر معظم انقلاب اسلامی:
رهبر معظم انقلاب در ابتدای جلسه درس خارج فقه:
رهبر معظم انقلاب در دیدار روسای قوا و برخی مسئولان:
رهبر معظم انقلاب در دیدار نخست‌وزیر عراق:
صبح امروز؛
لاریجانی در نطق پیش از دستور:
رهبر معظم انقلاب در دیدار رئیس و نمایندگان مجلس خبرگان:
روحانی در مجمع عمومی سازمان ملل :
گالری تصاویر

گزارش تصویری/ بازدید دکتر پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس از پروژه های عمرانی شهرداری کرمان
گزارش تصویری/ بازدید دکتر پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس از پروژه های عمرانی شهرداری کرمان
گزارش تصویری/ حضور دکتر پورابراهیمی در جمع مردم بخش گلباف و بازدید از خانه توسعه
گزارش تصویری/ حضور دکتر پورابراهیمی در جمع مردم بخش گلباف و بازدید از خانه توسعه
گزارش تصویری/ بازدید از پروژه های عمرانی شهرستان راور با حضور دکتر پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی
گزارش تصویری/ بازدید از پروژه های عمرانی شهرستان راور با حضور دکتر پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی
گزارش تصویری/ بازدید رئیس و اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس از یادمان شهدای عملیات والفجر ۸ و پتروشیمی آبادان
گزارش تصویری/ بازدید رئیس و اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس از یادمان شهدای عملیات والفجر ۸ و پتروشیمی آبادان