جستجو در سایت


کلمه :
بخش :
از تاريخ : تا تاريخ :

...

شماره خبر شماره خبر : 98084
تاریخ انتشار دوشنبه 6 آبان 1398
ساعت انتشار 19:55:57


پورابراهیمی در سمینار کارآفرینی استان کرمان مطرح کرد:
منع واردات ۱۴۰۰ قلم کالا از سال گذشته/درآمدهای حوزه دیجیتال چندین برابر بخش‌های دیگر است/افتتاح فاز اول پروژه انتقال آب خلیج فارس به کرمان نیمه دوم امسال
دکتر پورابراهیمی نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی گفت: ۱۴۰۰ قلم کالا از سال گذشته منع واردات گرفت که نیاز ضرور کشور نبودند، بخش زیادی از این کالاها به غیر از کالاهای غیرضرور، اقدامات لازم برای ایجاد واحدهای صنعتی جهت تولید آنها شروع شده و یا در حال انجام است و این ظرفیت درونی ایجاد می کند.
به گزارش روابط عمومی دفتر ارتباطات مردمی نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی، دکتر محمدرضا پورابراهیمی در سمینار کارآفرینی در محل سالن زغالسنگ کرمان به مباحث اقتصادی کشور از جمله شوک ارزی پرداخت و عنوان کرد: ایران بارها تجربه شوک ارزی را در دولت های مختلف داشته است، اما در شوک ارزی اخیر که سیاست های اشتباهی از سوی دولت صورت گرفت، باید دو مسئله صادرات بیشتر برای ایجاد منابع ارزی و مدیریت واردات را انجام می دادیم.
وی ادامه داد: 1400 قلم کالا از سال گذشته منع واردات گرفت که نیاز ضرور کشور نبودند، بخش زیادی از این کالاها به غیر از کالاهای غیرضرور، اقدامات لازم برای ایجاد واحدهای صنعتی جهت تولید آنها شروع شده و یا در حال انجام است و این ظرفیت درونی ایجاد می کند.
پورابراهیمی افزود: در کرمان ظرفیت های فوق العاده بالاتری نسبت به دیگر استانها داریم، بخش هایی در ان فعال شده و بخشهایی اندک هستند اما اینها نافی ظرفیت در درون ما نیست.
وی بر استفاده شرکت های بزرگ صنعتی و معدنی از سرمایه گذاری ها و طرح های توسعه ای تاکید کرد و گفت: امروز شرکت ملی مس برنامه جامعی ارائه کرده که امیدوارکننده است و برنامه ریزی برای 400 هزار تن مس کاتد به عنوان یکی از اولویتهای آن است.
نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی گفت: فروش شرکت ملی مس در نیمه اول امسال دو برابر شده است و این یک رکورد است و حرکت جدیدی را آغاز کرده اند.
پورابراهیمی بیان کرد: شرکت های بزرگ در سامانه متمرکز اقلام کالاها و خدمات مورد نیاز خود را ارائه دهند، برنامه حمایت برای شرکت هایی که می توانند آنها را با اهداف میان مدت و بلند مدت انجام دهند، صورت گیرد و با کمک دانشگاه ها و نیروهای داخلی آنها را تهیه کنیم.
وی به مجموعه اقدامات برای طرح های توسعه ای آینده که الان به آنها نیازمندیم اشاره داشت و گفت: یکی از ظرفیت های بزرگ در حوزه گردشگری است که بخشی از آنها قبلا در قبضه دولت بود و اجازه ورود بخش خصوصی به آن داده نمیشد، اما در سفر اخیر وزیر گردشگری به کرمان مصوب کردیم تمام مراکزی که می توانند در صورت متقاضی به بخش خصوصی واگذار شوند.
پورابراهیمی ابراز داشت: درامدهایی که در حوزه دیجیتال می تواند شکل گیرد، چندین برابر اقتصاد بخش های دیگر است.
وی گفت: در این بخش همه باید وارد شوند، میزان منابع موردنیاز واحدها و نیاز شرکت ها مشخص شود، آن زمان است که بیکاری نخواهیم داشت.
نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی به پایلوت و نمونه بودن استان کرمان در بخش های مختلف اشاره داشت و بیان کرد: 6 هزار میلیارد تومان پروژه انتقال آب خلیج فارس به کرمان در حال اجراست و نیمه دوم امسال فاز اول ان به بهره برداری می رسد.
وی گفت: همه ظرفیت ها در خدمت کارافرینان است تا ایرانی با توسعه و رشد اقتصادی بالا را شاهد باشیم.
پورابراهیمی بیان کرد: تحریم های اقتصادی امریکا علیه ایران در حال پایان یافتن است، دولت و مجلس و مردم باید پای کار ایند و دهه اینده را دهه اقتدار اقتصادی جمهوری اسلامی می دانیم و موفق خواهیم شد.

نظر شما نظر شما


..... عناوین خبر های ایران و جهان ........

رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار رئیس جمهور و اعضای هیأت دولت:
مدیر کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان کرمان خبر داد:
رهبر معظم انقلاب اسلامی:
رهبر معظم انقلاب در ابتدای جلسه درس خارج فقه:
رهبر معظم انقلاب در دیدار روسای قوا و برخی مسئولان:
رهبر معظم انقلاب در دیدار نخست‌وزیر عراق:
صبح امروز؛
لاریجانی در نطق پیش از دستور:
رهبر معظم انقلاب در دیدار رئیس و نمایندگان مجلس خبرگان:
روحانی در مجمع عمومی سازمان ملل :
گالری تصاویر

گزارش تصویری/ بازدید دکتر پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس از پروژه های عمرانی شهرداری کرمان
گزارش تصویری/ بازدید دکتر پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس از پروژه های عمرانی شهرداری کرمان
گزارش تصویری/ حضور دکتر پورابراهیمی در جمع مردم بخش گلباف و بازدید از خانه توسعه
گزارش تصویری/ حضور دکتر پورابراهیمی در جمع مردم بخش گلباف و بازدید از خانه توسعه
گزارش تصویری/ بازدید از پروژه های عمرانی شهرستان راور با حضور دکتر پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی
گزارش تصویری/ بازدید از پروژه های عمرانی شهرستان راور با حضور دکتر پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی
گزارش تصویری/ بازدید رئیس و اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس از یادمان شهدای عملیات والفجر ۸ و پتروشیمی آبادان
گزارش تصویری/ بازدید رئیس و اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس از یادمان شهدای عملیات والفجر ۸ و پتروشیمی آبادان