جستجو در سایت


کلمه :
بخش :
از تاريخ : تا تاريخ :

...

شماره خبر شماره خبر : 980810
تاریخ انتشار سه شنبه 14 آبان 1398
ساعت انتشار 14:25:09


دکتر پورابراهیمی خبر داد:
بررسی مسائل و مشکلات کارگران و کارفرمایان با حضور رئیس سازمان تامین اجتماعی در کرمان / به زودی مشکلات مربوط به مشاغل سخت و زیان آور در مجلس برطرف خواهد شد
نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی گفت: با حضور رئیس سازمان تامین اجتماعی در کرمان، مسائل و مشکلات کارگران و کارفرمایان بررسی خواهد شد.
به گزارش روابط عمومی دفتر ارتباطات مردمی نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی، نشست مشترک دکتر سالاری رئیس سازمان تامین اجتماعی کشور با حضور تعدادی از نمایندگان استان کرمان برگزار گردید.
دکتر محمدرضا پورابراهیمی نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شوای اسلامی در این نشست با تقدیر از زحمات دکتر سالاری رئیس سازمان تامین اجتماعی کشور بیان کرد: جایگاه و نقش این سازمان در ارائه خدمات مرتبط با بیمه های اجتماعی و برنامه ریزی در حوزه کلان اقتصاد کشور از اهمین بسزایی برخوردار است.
وی ادامه داد: با توجه به شرایط خاص سازمان تامین اجتماعی در سال های اخیر، لزوم برنامه ریزی جامع برای سازمان ضروری است و ما آمادگی داریم به تامین اجتماعی جهت رفع مشکلاتش کمک کنیم که تعهدات خود را در حوزه بیمه ای عملیاتی کرده و در مقوله های اقتصادی به خوبی وارد شود.
پورابراهیمی با اشاره به اینکه براورد می شود تنها در سال 98 تعهدات دولت به سازمان تامین اجتماعی 30 هزار میلیارد تومان باشد، تعیین تکلیف بدهی های دولت به سازمان تامین اجتماعی را یکی از ضرورت های مهم و اساسی نام برد و بیان کرد: افزایش سقف بدهی های دولت به تامین اجتماعی نگران کننده است و استمرار آن موجب مشکلات جدی برای سازمان در پرداخت تعهدات بازنشستگان، بیمه ای و بخشهای مختلف مربوط به جذب سرمایه گذاری می شود و از سوی دیگر این افزایش تثبیت تعهدات دولت را در سالهای بعد دچار مشکل میکند.
نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی گفت: پیش بینی می شود حدود 150 هزار میلیارد تومان تعهدات دولت به سازمان تامین اجتماعی باشد که ادامه این روند نگرانی جدی در تسویه تعهدات دولت به تامین اجتماعی در سال های آینده ایجاد خواهد کرد.
پورابراهیمی بیان کرد: انتطار ما این است که دولت تعهدات خود را ایفا کند و ما هم کمک می کنیم در بحث مالیات بر ارزش افزوده پیشنهادی را لحاظ می کنیم که دولت بابت منابعی که از این طریق دریافت می کند بخشی را برای ایفای تعهدات خودش به سازمان تامین اجتماعی لحاظ کند.
وی خاطرنشان کرد: فضای خوبی به جهت حمایت از سازمان تامین اجتماعی وجود دارد، اما مشکلاتی در کرمان داریم از جمله بحث مشغل سخت و زیان آور که انتظار می رود سریعا پیشنهاد قبلی ارائه شده را عملیاتی کند که کمک کننده به مشاغل سخت و زیان آور از جمله کارگران معادن زغال خواهد بود.
پورابراهیمی از اخرین خبر ها از تدوین متن پیشنهادی برای اصلاح قانون مشاغل سخت و زیان آور خبر داد و گفت: در صورتی که این متن پیشنهادی به صحن علنی آید با رای بالا تصویب خواهد شد.
وی تصرح کرد: مشکل بعدی در حوزه غربالگری بیمه های مشاغل خاص است، از یک سو مواجه با افرادی هستیم که هیچگونه تناسبی با رشته قالیبافی و صنایع دستی و کارگر ساختمانی ندارند و از این بیمه استفاده می کنند و از سوی دیگر افراد مستحق استفاده از این خدمات بیمه ای محروم هستند.
پورابراهیمی خطاب به رئیس سازمان تامین اجتماعی بیان کرد: موارد متعددی از خانواده‌هایی که مشمول استفاده از خدمات قالیبافان هستند، صنایع دستی، خادمان مساجد، کاگران ساختمان مراجعه دارند که امکان استفاده از این ظرفیت بیمه ای برای آنها فراهم نیست و مشکلات عدیده ای ایجاد کرده است.
وی بررسی مسائل مربوط به کارگران و کارفرمایان را مطرح کرد و گفت: به دلیل اینکه کرمان استانی معدنی، صنعتی، کشاورزی، خدماتی و گردشگری است، تعداد کارگران و کارفرمایان زیادی دارد و درخواست از تامین اجتماعی است که در کرمان حضور یابد و نشست را با شوراهای کارگری داشته باشند و نشستی با فعالان اقتصادی، کارفرمایان حضور یافته و موضوعات مختلف با تامین اجتماعی را برطرف کنند.
بنا بر این گزارش بعد از اظهارنظر دکتر پورابراهیمی نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی، دکتر سالاری رئیس تامین اجتماعی با تشکر از همراهی خوب و موثر دکتر پورابراهیمی در کمک به سازمان طی سال های اخیر بیان کرد: این حمایت ها می تواند کمک کند که خدمات بیشتری را ارائه کنیم.
وی با پذیرش دعوت دکتر پورابراهیمی برای حضور در استان کرمان گفت: به زودی هماهنگی لازم برای حضور و بررسی برنامه ها و مشکلات کارگری و کارفرمایی در دستور کار قرار می دهیم و مشاغل سخت و زیان آور را در صحن علنی می آوریم که با پیش بینی های صورت گرفته بتواند رای بیاورد.
رئیس سازمان تامین اجتماعی در ارتباط با غربالگری گفت: با پیشنهاد دکتر پورابراهیمی برای غربالگری از طریق سندیکاهای تخصصی که در حوزه بخش خصوصی وجود دارد موافق هستیم.
در ادامه دکتر امیری رئیس مجمع نمایندگان استان کرمان هم مشکلات مربوط به بخش کارگری و درمانی انها را مطرح کرد و سایر نمایندگان هم مسائل و مشکلات خود را مطرح کردند و مقرر شد در جلسه در کرمان این مضوعات بررسی شود.

نظر شما نظر شما


..... عناوین خبر های ایران و جهان ........

رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار رئیس جمهور و اعضای هیأت دولت:
مدیر کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان کرمان خبر داد:
رهبر معظم انقلاب اسلامی:
رهبر معظم انقلاب در ابتدای جلسه درس خارج فقه:
رهبر معظم انقلاب در دیدار روسای قوا و برخی مسئولان:
رهبر معظم انقلاب در دیدار نخست‌وزیر عراق:
صبح امروز؛
لاریجانی در نطق پیش از دستور:
رهبر معظم انقلاب در دیدار رئیس و نمایندگان مجلس خبرگان:
روحانی در مجمع عمومی سازمان ملل :
گالری تصاویر

گزارش تصویری/ بازدید دکتر پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس از پروژه های عمرانی شهرداری کرمان
گزارش تصویری/ بازدید دکتر پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس از پروژه های عمرانی شهرداری کرمان
گزارش تصویری/ حضور دکتر پورابراهیمی در جمع مردم بخش گلباف و بازدید از خانه توسعه
گزارش تصویری/ حضور دکتر پورابراهیمی در جمع مردم بخش گلباف و بازدید از خانه توسعه
گزارش تصویری/ بازدید از پروژه های عمرانی شهرستان راور با حضور دکتر پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی
گزارش تصویری/ بازدید از پروژه های عمرانی شهرستان راور با حضور دکتر پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی
گزارش تصویری/ بازدید رئیس و اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس از یادمان شهدای عملیات والفجر ۸ و پتروشیمی آبادان
گزارش تصویری/ بازدید رئیس و اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس از یادمان شهدای عملیات والفجر ۸ و پتروشیمی آبادان