جستجو در سایت


کلمه :
بخش :
از تاريخ : تا تاريخ :

...

شماره خبر شماره خبر : 98091
تاریخ انتشار دوشنبه 4 آذر 1398
ساعت انتشار 14:38:19


پورابراهیمی در جلسه شورای برنامه ریزی استان کرمان مطرح کرد:
جنس ساختاری بودجه ۹۹ تغییر جدی خواهد داشت
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: جنس ساختاری بودجه در سال آینده تغییر جدی خواهد داشت و نظر مجلس این است که متفاوت باشد اما سازمان برنامه و بودجه گزارش بودجه مبنی بر تغییر محتوایی را تاکنون ارائه نکرده است.
دکتر"محمدرضا پورابراهیمی" امروز دوم آذرماه در جلسه شورای توسعه و برنامه ریزی استان کرمان اظهار کرد: در بحث تهاتر بدهی دولت به پیمانکاران و بدهی پیمانکاران به بانک و مالیات کار خوبی در سال گذشته انجام شد و کرمان جزء سه استان برتر کشور در این زمینه بود اما در سال جاری به دلیل محدودیت هایی که در این زمینه اعمال شد، کار با مشکل مواجه شد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی افزود: دو موضوع را در زمینه اصلاح آیین نامه تهاتر در دستور کار کمیسیون اقتصادی داریم و در این راستا نیز به رییس جمهور نامه زده و پیگیر این موضوع هستیم.

پورابراهیمی با تاکید بر اینکه باید ظرفیت شناسایی شود که چقدر از طلب ها قابل تهاتر بوده که در این راستا باید بخش خصوصی تقاضا بدهد بیان کرد: دستگاه های اجرایی مکلف هستند موارد پیمانکاران مشمول تهاتر را با اطلاع رسانی برای تعیین تکلیف تمایل یا عدم تمایل به تهاتر را تا ۱۰ روز آینده انجام داده و گزارش را به سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان اعلام کنند.

وی در بخش دیگری از سخنانش درباره بودجه ۹۹ گفت: جنس ساختاری بودجه در سال آینده تغییر جدی خواهد داشت و نظر مجلس این است که متفاوت باشد اما سازمان برنامه و بودجه گزارش بودجه مبنی بر تغییر محتوایی را تاکنون ارائه نکرده است.

پورابراهیمی تصریح کرد: مقام معظم رهبری در سال جاری مطرح کردند اصلاح ساختار قرار بود پایان ۹۷ ارائه شود، که متاسفانه این موضوع ارائه نشده و این گلایه مطرح شد لذا برای بودجه ۹۹ تصمیمات مجلس متفاوت خواهد بود و اصلی ترین بحث ما تغییر در منابع بودجه ای است که بیشتر روی ظرفیت هایی خواهد بود که می توانیم امکانات را در دوره کوتاه مدت تجهیز کرد و بعد برای بلند مدت.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر لزوم رویکرد برنامه ای بودجه استان ها اظهار کرد: باید در سیاست های مالیاتی بازنگری و برای ایجاد درآمدهای جدید این حوزه برنامه ریزی و از فرار مالیاتی جلوگیری کردزیرا پیش بینی می شود بیش از ۵۰ تا ۶۰ هزار میلیارد تومان فرار مالیاتی در کشور داشته باشیم.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به ظرفیت های معدنی استان کرمان افزود: منابع حقوق دولتی و انتفاع معادن باید در مستقل سازی بودجه استانی دخالت داده شود. ۴۰ درصد از درآمد معادن کشور مربوط به استان کرمان است و باید این منابع در ساختار بودجه جدید گره زده شود.

وی در ادامه اظهار کرد: برای لایحه بودجه ۹۹ باید دولت منابع و مصارف شرکتها، موسسات دولتی و بانک ها را ارائه می کرد که این گزارش شکلی است و محتوایی نیست در حالی که منابع و مصارف این شرکت ها و موسسات دوبرابر بودجه عمومی کشور است. ضمن اینکه اصلاح قیمت حامل های انرژی در بودجه عمومی شرکت ها و هزینه ای دستگاه های اجرایی اعمال نشده و باید به این توجه شود.

پورابراهیمی گفت: یکی از مشکلات در بودجه ریزی این است که در سال های اخیر خلاصه عملکرد شرکت ها، موسسات و بانک ها را آورده ایم که اگر سرفصل ریز را داشته باشیم وضعیت متفاوت خواهد شد.

به گزارش ایسنا، دکتر"محمدجواد فدایی" استاندار کرمان نیز در این جلسه گفت: باید دستگاه های اجرایی تلاش بیشتری در جذب اسناد خزانه داشته باشند. وی با اشاره به بودجه ۹۹ اظهار کرد: مواردی که مهم است را باید دستگاه ها از طریق وزارتخانه ها دنبال کنند، به ویژه پروژه های سال آینده که به عنوان سال آخر دولت باید به اتمام برسد.

فدایی صریح کرد: باید ردیف های ملی و استانی پروژه ها پیگیری و در بودجه آینده دیده شود و مدیران باید وقت بیشتری بگذارند تا در بودجه ۹۹ مشکلی وجود نداشته باشد.

نظر شما نظر شما


..... عناوین خبر های ایران و جهان ........

رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار رئیس جمهور و اعضای هیأت دولت:
مدیر کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان کرمان خبر داد:
رهبر معظم انقلاب اسلامی:
رهبر معظم انقلاب در ابتدای جلسه درس خارج فقه:
رهبر معظم انقلاب در دیدار روسای قوا و برخی مسئولان:
رهبر معظم انقلاب در دیدار نخست‌وزیر عراق:
صبح امروز؛
لاریجانی در نطق پیش از دستور:
رهبر معظم انقلاب در دیدار رئیس و نمایندگان مجلس خبرگان:
روحانی در مجمع عمومی سازمان ملل :
گالری تصاویر

گزارش تصویری/ بازدید دکتر پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس از پروژه های عمرانی شهرداری کرمان
گزارش تصویری/ بازدید دکتر پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس از پروژه های عمرانی شهرداری کرمان
گزارش تصویری/ حضور دکتر پورابراهیمی در جمع مردم بخش گلباف و بازدید از خانه توسعه
گزارش تصویری/ حضور دکتر پورابراهیمی در جمع مردم بخش گلباف و بازدید از خانه توسعه
گزارش تصویری/ بازدید از پروژه های عمرانی شهرستان راور با حضور دکتر پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی
گزارش تصویری/ بازدید از پروژه های عمرانی شهرستان راور با حضور دکتر پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی
گزارش تصویری/ بازدید رئیس و اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس از یادمان شهدای عملیات والفجر ۸ و پتروشیمی آبادان
گزارش تصویری/ بازدید رئیس و اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس از یادمان شهدای عملیات والفجر ۸ و پتروشیمی آبادان