جستجو در سایت


کلمه :
بخش :
از تاريخ : تا تاريخ :

...

شماره خبر شماره خبر : 98105
تاریخ انتشار سه شنبه 10 دي 1398
ساعت انتشار 22:53:42


پورابراهیمی در مراسم جشن روز پرستار در کرمان عنوان کرد:
اضافه کار پرستاران در روزهای آینده پرداخت خواهد شد/ اقتصاد ایران نیازمند جراحی است/ با ۸ درصد صرفه جویی شرکت‌های دولتی کل مشکلات در حوزه جایگزینی نفت حل می‌شود
نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی گفت: با هماهنگی‌های به عمل آمده اضافه کار پرستاران همراه با حقوق این ماه آنها در روزهای آینده پرداخت خواهد شد.
به گزارش روابط عمومی دفتر ارتباطات مردمی نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی، محمدرضا پورابراهیمی در مراسم جشن روز پرستار در کرمان به مباحث اعتباری در حوزه بهداشت و درمان پرداخت و عنوان کرد: در لایجه بودجه 99 در مجموع 450 هزار میلیارد تومان بودجه عمومی دیده شده است که 80 درصد آن برای هزینه های جاری باید اختصاص داده شود و 20 درصد مربوط به مباحث عمرانی از جمله راه، مدرسه، بیمارستان است.
وی بیان کرد: 350 هزار میلیارد تومان از بودجه عمومی کشور تعهدات جاری است که احتمالا در پایان سال به دلیل شرایط بیشتر هم خواهد شد.
پورابراهیمی افزود: کل درآمد دولت در لایحه بودجه 99 دیده شده 250 هزار میلیارد تومان حداکثر سقف مالیاتی وصولی، عرضه خدمات دولتی، عوارض ورود کالا به کشور است و بخشی هم انتشار اوراض قرضه و استقراضی است که دولت انجام میدهد.
وی خاطرنشان کرد: بخشی از درآمدهای دولت نیز حاصل از فروش نفت است که امسال با توجه به محدودیت هایی در این زمینه برای ایران ایجاد شده به نظر می رسد که حدود 100 تا 120 هزار میلیارد تومان که از فروش نفت امکان آن نیست را باید از جای دیگر تامین کنیم.
نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: حجم منابع و بودجه شرکت های دولتی و بانکها و موسسات وابسته به دولت سه برابر بودجه عمومی کشور است و اگر تنها 8 درصد صرفه جویی در این موارد داشته باشیم، کل منابع آزاد شده که به بودجه عمومی کشور می آید معادل 130 هزار میلیارد تومان پاسخگوی کل مشکلات ما در حوزه جایگزینی نفت است.
وی بحث مولدسازی دارایی های دولت و استفاده از املاک و دارایی های در اختیار دولت را مورد اشاره قرار داد و گفت: معادل سه درصد دارایی هایی که شناسایی کرده ایم می تواند معادل 50 درصد جایگزین نفت در ساختار بودجه کشور شود.
پورابراهیمی ابراز کرد: اعتقاد ما بر این است که علی رغم همه محدودیت های نفتی، با اصلاح ساختارها میتوان کشور را اداره کرد و درآمد لازم را داشت.
وی افزود: همه این سفرفصلها را آوره ایم و در کمیسیون تلفیق بودجه در حال بحث و بررسی است و امیدواریم امسال بتوانیم کاری انجام دهیم.
پورابراهیمی خاطرنشان کرد: البته به معنای عدم فروش نفت نیست، بلکه منابع درآمدی آن را به بودجه صندوق توسعه ملی و طرح های سرمایه گذاری گذاشته شود.
وی گفت: اقتصاد ایران اکنون نیازمند جراحی است، کشوری که سال ها وابسته به درآمد نفتی بوده باید اکنون تغییراتی را داشته باشد.
نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: اقتصاد کشور نیازمند رویکرد اصلاحی جدی دارد و این مسئله با کمک دولت و مجلس باید انجام گیرد.
پورابراهیمی افزود: مسیر حرکتی باید دنبال شود که بدون فروش نفت، منابع پایدار برای اقتصاد و خدمات فراهم کند.
وی اظهار کرد: بدهکاری که دانشگاه علوم پزشکی سال گذشته داشت، جلسات متعددی برگزار و با حمایت وزارت اقتصاد و پشتکار رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمان بخشی از بدهی ها تهاتر شد.
پورابراهیمی گفت: با هماهنگی به عمل آمده اضافه کار پرستاران همراه با حقوق این ماه آنها در روزهای آینده پرداخت خواهد شد.
وی گفت: طرح تعرفه گذاری را دنبال خواهیم کرد، اختلافی در این زمینه بین سندیکای پزشکی و دولت وجود دارد که در هیئت کدیره نام پرستاری استان و کمیسیون بهداشت و درمان بررسی خواهیم کرد.
پورابراهیمی ادامه داد: بخشی از پاداش پرستاران، حقوق و اضافه کاری است که دولت انجام می دهد اما بخشی اجر معنوی است که ارزش بالاتری دارد و دعای خیر بیماران را به همراه دارید.
وی گفت: مبنای خدمت پرستاران، انسان دوستی است که پاداش بسیار بیشتری را به همراه دارد.

نظر شما نظر شما


..... عناوین خبر های ایران و جهان ........

رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار رئیس جمهور و اعضای هیأت دولت:
مدیر کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان کرمان خبر داد:
رهبر معظم انقلاب اسلامی:
رهبر معظم انقلاب در ابتدای جلسه درس خارج فقه:
رهبر معظم انقلاب در دیدار روسای قوا و برخی مسئولان:
رهبر معظم انقلاب در دیدار نخست‌وزیر عراق:
صبح امروز؛
لاریجانی در نطق پیش از دستور:
رهبر معظم انقلاب در دیدار رئیس و نمایندگان مجلس خبرگان:
روحانی در مجمع عمومی سازمان ملل :
گالری تصاویر

گزارش تصویری/ بازدید دکتر پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس از پروژه های عمرانی شهرداری کرمان
گزارش تصویری/ بازدید دکتر پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس از پروژه های عمرانی شهرداری کرمان
گزارش تصویری/ حضور دکتر پورابراهیمی در جمع مردم بخش گلباف و بازدید از خانه توسعه
گزارش تصویری/ حضور دکتر پورابراهیمی در جمع مردم بخش گلباف و بازدید از خانه توسعه
گزارش تصویری/ بازدید از پروژه های عمرانی شهرستان راور با حضور دکتر پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی
گزارش تصویری/ بازدید از پروژه های عمرانی شهرستان راور با حضور دکتر پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی
گزارش تصویری/ بازدید رئیس و اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس از یادمان شهدای عملیات والفجر ۸ و پتروشیمی آبادان
گزارش تصویری/ بازدید رئیس و اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس از یادمان شهدای عملیات والفجر ۸ و پتروشیمی آبادان