جستجو در سایت


کلمه :
بخش :
از تاريخ : تا تاريخ :

...

شماره خبر شماره خبر : 981212
تاریخ انتشار سه شنبه 20 اسفند 1398
ساعت انتشار 18:35:24


پورابراهیمی در گفتگوی خبری شبکه پنج کرمان مطرح کرد:
مجلس با تصویب طرحی به کمک بنگاه‌های متأثر از کرونا می‌آید/ شیوع کرونا ویروس بیشترین زیان را به صنعت گردشگری وارد کرد/تصمیمات اقتصادی دولت متناسب با محدودیت‌های شیوع کرونا اتخاذ شود
پورابراهیمی گفت: طرحی در مجلس و کمیسیون اقتصادی در دست بررسی است تا بتواند دولت براساس ضوابط و مقررات تایید شده، در انتهای سال ۹۸ و در ابتدای سال ۹۹ تمهیداتی ویژه را برای بنگاه های متاثر از وضعیت فعلی، عملیاتی کند.
محمدرضا پورابراهیمی شامگاه دوشنبه در گفتگوی خبری شبکه پنج کرمان اظهار داشت: موضوعی که امروز در کشور و بسیاری از کشورها اتفاق افتاده است بحث کرونا بوده که تبعات اقتصادی زیادی هم داشته است.

وی با بیان اینکه نرخ رشد اقتصادی کشورها تحت تاثیر این ویروس قرار خواهد گرفت گفت: نیازمند تحلیلی هستیم تا تصمیمات مناسب اقتصادی اتخاذ شود چرا که تبعات اقتصاد جهان بر کشور ما نیز اثر خواهد گذاشت.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه امروز در حوزه فعالیت‌های اقتصاد مقاومتی نتایج بهتری می‌بینیم افزود: تحریم‌ها باعث شده که کشور اقتصاد شکوفاتری داشته‌ باشد.

وی با بیان اینکه وضعیت کشور ما با توجه به اینکه در اقتصاد مقاومتی بودیم باعث شده تبعات ویروس نسبت به سایر کشورها کمتر اثر گذاشته شود خاطرنشان کرد: واحدهایی که تحت تاثیر ویروس کرونا قرار گرفته باید توسط دولت احصا شود.

پورابراهیمی با اشاره به اینکه در بحث گردشگری واحدهای زیادی تحت تاثیر قرار گرفتند و دولت باید کمک آنها در برنامه قرار دهد گفت: بر اساس گزارشات تیم اقتصادی دولت در حال برنامه‌ریزی برای این کمک به فعالان اقتصادی است.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: بر اساس اعلام ستاد ملی کرونا امکان برگزاری جلسات کمیسیون‌های مجلس نیست اما از طریق مختلف مشکلات کشور توسط مجلس در حال پیگیری است.

وی با عنوان اینکه روش‌های تامین مالی برای واحدهای اقتصادی و تولیدی پیگیری شده که بخش زیادی از آن توسط نظام بانکی کشور باید اجرایی شود افزود: در حوزه کسب و کارهای اقتصادی تصمیمات مالیاتی نیز موثر است.

پورابراهیمی با اشاره به اینکه امکان پرداخت مالیات کسبه و فعالان اقتصادی نیز در این شرایط سخت شده است تصریح کرد: بحث بیمه تامین اجتماعی واحدهای تولیدی و کارگاه‌ها را هم داریم که این واحدها را دچار مشکلات کرده است.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دولت باید در این سه زمینه بانکی، مالیات و بیمه واحدهای تولیدی و اقتصادی کشور را کمک کند و تصمیمات متناسب با شرایط روز اتخاذ کند گفت: در بحث مالیاتی در حوزه تاخیر در پرداخت و ارائه اظهارنامه مالیاتی باید به مودیان مالیاتی کمک ویژه شود.

وی با اشاره به اینکه هر فعالیت اقتصادی که تحت تاثیر کرونا دچار چالش شده باید توسط دولت احصا و شناسایی شود افزود: در بخش کشاورزی نیز امکان صادرات برخی محصولات کشاورزی با مشکل روبه‌رو شده است که دولت باید برای این کشاورزان برنامه داشته باشد.

پورابراهیمی با بیان اینکه خوشبختانه در کشورهایی که شیوع کرونا در آنها از ابتدا شاهد بودیم این روزها روند خوبی دارند و با تشکر از کادر درمانی و پزشکی کشور و استان کرمان ابراز امیدواری کرد: با همکاری مردم کشور ما نیز بعد از این پیک بیماری وارد شرایط عادی شود و از این بحران نیز عبور کنیم.

وی اظهار داشت: فرصت‌هایی به‌واسطه کرونا در کشور شکل گرفته و به‌عنوان مثال خرید اینترنتی امروز در کشور فعال شده در حالی‌ که قبل از آن کسب و کارهای اینترنتی مشکلاتی داشتند و حتی با آنها مخالفت می‌شد.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه با هماهنگی اتاق اصناف و فعالان اقتصادی استان این عزیزان نیز به کمک بخش درمان استان آمدند و توافق شده که اصناف کرمان یک روز در میان خدمات خود را ارائه بدهند که از هر گونه تجمع در شهر خودداری شود گفت: امروز دغدغه اصلی اصناف و بازاریان و فعالان اقتصادی چک‌هایی است که در بازار دادند و امیدواریم هم سیستم بانکی و هم دستگاه قضایی همکاری کند تا چک این عزیزان برگه نشود و بعد از عبور از این بحران در ماه‌های آینده پرداخت‌ها انجام شود.

وی با اشاره به آخرین وضعیت بودجه 99 با بیان اینکه در بودجه سال آینده کاهش درآمدهای نفتی پیش‌بینی شده است افزود: در این بودجه عدم اتکا به درآمد نفتی به حداقل‌های ممکن رسیده است.

پورابراهیمی با اشاره اینکه این کاهش باعث شده که کشور مسیر جدیدی را طی کند و امیدواریم خاطرنشان کرد: اصلاح ساختار بودجه نیاز است اما با توجه به شرایط کشور در ارتباط کرونا صحن علنی مجلس تعطیل شد و برای نخستین بار است که کمیسیون تلفیق مجلس گزارش بودجه را به شورای نگهبان ارائه کرده است.

وی از توزیع 200 هزار ماسک با اولویت مراکز درمانی توسط خیرین و واحدهای تولیدی در کرمان خبر داد و گفت: بیش از 30 هزار لیتر مواد ضدعفونی کننده با اولویت مناطق محروم نیز در حال توزیع است.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: امیدواریم این اقدامات به مشکلات در زمینه کرونا ویروس در جامعه کمک کند و با کمک مردم و مسئولان از این بحران نیز عبور کنیم.

نظر شما نظر شما


..... عناوین خبر های ایران و جهان ........

رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار رئیس جمهور و اعضای هیأت دولت:
مدیر کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان کرمان خبر داد:
رهبر معظم انقلاب اسلامی:
رهبر معظم انقلاب در ابتدای جلسه درس خارج فقه:
رهبر معظم انقلاب در دیدار روسای قوا و برخی مسئولان:
رهبر معظم انقلاب در دیدار نخست‌وزیر عراق:
صبح امروز؛
لاریجانی در نطق پیش از دستور:
رهبر معظم انقلاب در دیدار رئیس و نمایندگان مجلس خبرگان:
روحانی در مجمع عمومی سازمان ملل :
گالری تصاویر

گزارش تصویری/ بازدید دکتر پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس از پروژه های عمرانی شهرداری کرمان
گزارش تصویری/ بازدید دکتر پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس از پروژه های عمرانی شهرداری کرمان
گزارش تصویری/ حضور دکتر پورابراهیمی در جمع مردم بخش گلباف و بازدید از خانه توسعه
گزارش تصویری/ حضور دکتر پورابراهیمی در جمع مردم بخش گلباف و بازدید از خانه توسعه
گزارش تصویری/ بازدید از پروژه های عمرانی شهرستان راور با حضور دکتر پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی
گزارش تصویری/ بازدید از پروژه های عمرانی شهرستان راور با حضور دکتر پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی
گزارش تصویری/ بازدید رئیس و اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس از یادمان شهدای عملیات والفجر ۸ و پتروشیمی آبادان
گزارش تصویری/ بازدید رئیس و اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس از یادمان شهدای عملیات والفجر ۸ و پتروشیمی آبادان