جستجو در سایت


کلمه :
بخش :
از تاريخ : تا تاريخ :

...

شماره خبر شماره خبر : 99012
تاریخ انتشار سه شنبه 12 فروردين 1399
ساعت انتشار 10:00:01


پورابراهیمی خبر داد:
تدوین طرح حمایت از واحدهای اقتصادی متضرر از کرونا/ حمایت مالیاتی، بانکی، بیمه‌ای و مالی از کسب‌وکارهای کوچک/تعیین نحوه بازپرداخت اقساط تسهیلات طرح حمایت از واحدهای متضرر از بیماری کرونا
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس، از تدوین طرح حمایت از واحدهای اقتصادی متضرر از بیماری کرونا در مجلس خبر داد و گفت: این طرح به صورت مشترک در کمیسیون های اقصادی و حمایت از تولید مورد بررسی قرار می گیرد تا پس از نهایی شدن، در ابتدای سال آینده با برگزاری جلسات علنی رسیدگی شود.
محمدرضا پورابراهیمی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، از تدوین طرح دو فوریتی حمایت از واحدهای متضرر از بیماری کرونا و کسب و کارهای کوچک خبر داد و گفت: شیوع بیماری کرونا در هفته های اخیر تمام کشورهای دنیا را تحت تأثیر قرار داده و این مسئله آثار و پیامدهای بسیاری را در تمام بخش ها به ویژه حوزه اقتصادی داشته است، از این رو باید راه کارهای مناسب در جهت رفع مشکلات فعالان اقتصادی به ویژه کسب و کارهای کوچک در نظر گرفته شود.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بر اساس این موضوع در دو هفته اخیر اقدام به تدوین طرح دو فوریتی برای حمایت از فعالیت های اقتصادی به ویژه کسب و کار های کوچک کردیم، از این رو در این راستا و برای تدوین طرح از سه وزارتخانه گردشگری، صمت و جهاد کشاورزی درخواست ارائه گزارش کرده و در شرایط کنونی بخشی از اطلاعات و گزارش ها واصل شده است.

تعیین نحوه بازپرداخت اقساط تسهیلات طرح حمایت از واحدهای متضرر از بیماری کرونا

وی گفت: پیش نویس طرح حمایت از واحدهای متضرر از بیماری کرونا و کسب و کارهای کوچک با همکاری مرکز پژوهشهای مجلس با چند محور مهم طراحی شده است، یکی از محورهای اساسی این طرح، وضعیت منابع مالی فعالان اقتصادی و نحوه بازپرداخت اقساط تسهیلات است، البته اخیرا بانک مرکزی اقداماتی انجام داده اما این اقدامات کامل و جامع نیست.

پورابراهیمی افزود: یکی دیگر از محورهای مهم طرح مذکور، موضوع تأمین مالی جدید کسب و کارها است که قطعا در این رابطه باید تصمیمات لازم در بخش های مختلف بر اساس میزان و شدت خسارتهای مالی کسب و کارهای اقتصادی اخذ شود.

وی گفت: یکی دیگر از ابعاد طرح حمایت از واحدهای متضرر از بیماری کرونا و کسب و کارهای کوچک، نحوه پرداخت مالیات کسب و کارهای اقتصادی از جمله مالیات بر ارزش افزوده و مالیات بر عملکرد است که در این رابطه نیز تصمیمات خوبی از جمله تمدید زمان ایفای تعهدات مالی گرفته شده است. همچنین در بحث بخشودگی جرایم مالیاتی پیشنهاداتی مطرح شده است. از طرف دیگر یکی از مشکلات کنونی کسب و کارهای کوچک و متوسط اقتصادی، موضوع نظام بیمه ای و تأمین اجتماعی است که در طرح مذکور تصمیمات خوبی برای رفع این مسئله از جمله بخشودگی جرایم، تأخیر در پرداخت تعهدات و استمهال تعهدات بیمه ای در نظر گرفته شده است.

این نماینده مردم در مجلس دهم ادامه داد: در طرح مذکور همچنین موضوع تأمین و واردات مواد اولیه و کاهش تعرفه واردات دیده شده است که تحقق این مسئله می تواند در حمایت از کسب و کارهای اقتصادی بسیار اثرگذار باشد. اتخاذ تمهیداتی در حوزه بازار بورس و ارز از دیگر محورهای طرح محسوب می شود.

حمایت رئیس مجلس از طرح حمایت از واحدهای متضرر از بیماری کرونا در جلسه مجازی مجلس

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس افزود: امروز در جلسه مجازی مجلس موضوع طرح حمایت از واحدهای متضرر از بیماری کرونا و کسب و کارهای کوچک مطرح شد که خوشبختانه این مسئله مورد حمایت و استقبال رئیس مجلس و نمایندگان قرار گرفت، از این رو مقرر شد که این طرح به صورت مشترک در کمیسیون های اقصادی و حمایت از تولید مورد بحث و بررسی قرار گیرد تا پس از نهایی شدن، در ابتدای سال آینده با برگزاری جلسات علنی مورد رسیدگی قرار گیرد.

نظر شما نظر شما


..... عناوین خبر های ایران و جهان ........

رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار رئیس جمهور و اعضای هیأت دولت:
مدیر کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان کرمان خبر داد:
رهبر معظم انقلاب اسلامی:
رهبر معظم انقلاب در ابتدای جلسه درس خارج فقه:
رهبر معظم انقلاب در دیدار روسای قوا و برخی مسئولان:
رهبر معظم انقلاب در دیدار نخست‌وزیر عراق:
صبح امروز؛
لاریجانی در نطق پیش از دستور:
رهبر معظم انقلاب در دیدار رئیس و نمایندگان مجلس خبرگان:
روحانی در مجمع عمومی سازمان ملل :
گالری تصاویر

گزارش تصویری/ بازدید دکتر پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس از پروژه های عمرانی شهرداری کرمان
گزارش تصویری/ بازدید دکتر پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس از پروژه های عمرانی شهرداری کرمان
گزارش تصویری/ حضور دکتر پورابراهیمی در جمع مردم بخش گلباف و بازدید از خانه توسعه
گزارش تصویری/ حضور دکتر پورابراهیمی در جمع مردم بخش گلباف و بازدید از خانه توسعه
گزارش تصویری/ بازدید از پروژه های عمرانی شهرستان راور با حضور دکتر پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی
گزارش تصویری/ بازدید از پروژه های عمرانی شهرستان راور با حضور دکتر پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی
گزارش تصویری/ بازدید رئیس و اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس از یادمان شهدای عملیات والفجر ۸ و پتروشیمی آبادان
گزارش تصویری/ بازدید رئیس و اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس از یادمان شهدای عملیات والفجر ۸ و پتروشیمی آبادان