جستجو در سایت


کلمه :
بخش :
از تاريخ : تا تاريخ :

...

شماره خبر شماره خبر : 990110
تاریخ انتشار سه شنبه 12 فروردين 1399
ساعت انتشار 15:23:15


با پیشنهاد دکتر پورابراهیمی در ستاد استانی کرونا به تصویب رسید
فعال شدن 16 اتحادیه صنفی با رعایت پروتکل های بهداشتی/ کمک و پشتیبانی بنگاه های اقتصادی بزرگ به استان کرمان/
دکتر پورابراهیمی نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی در خصوص پیگیری های انجام شده برای کمک و پشتیبانی بنگاه های اقتصادی بزرگ به استان عنوان کرد: فاز اول کمک های شرکت ملی مس به مبلغ 4 میلیارد تومان انجام شده و شرکت معدنی گل گهر 6 میلیارد تومان و گهر زمین 5 میلیارد تومان تا اواسط هفته آینده پرداخت می شود.
دکتر محمدرضا پورابراهیمی نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی در جلسه ستاد استانی مدیریت کرونا ضمن تشریح وضعیت کنونی کشور بیان کرد: قطعا یکی از پیامدها و مشکلات مربوط به بیماری کرونا ، تبعات اقتصادی است که به غیر از مشکلات برای صاحبان بنگاه ها و فعالان اقتصادی و کسب و کارهای کوچک و متوسط و بزرگ، مشکلاتی را هم برای شهروندان به وجود آورده است.
وی ادامه داد: با توجه به اینکه ارائه خدمات از سوی 12 اتحادیه مستثنی شده است و به شکل اینترنتی و تلفنی و روال عادی در حال انجام است، توقف دیگر اتحادیه‌ ها و اصناف مشکلاتی برای مردم و صاحبان کسب و کارها ایجاد کرده و بعضا نارضایتی اجتماعی نیز به وجود آورده است.
بنا بر این گزارش با درخواست دکتر پورابراهیمی و موافقت استاندار کرمان، مقرر شد اتاق اصناف با هماهنگی دانشگاه علوم پزشکی کرمان و استانداری کرمان و سازمان صنعت و معدن و تجارت، چارچوب استمرار فعالیتهای 16 اتحادیه مشخص شود که در آن رعایت پروتکل های بهداشتی برای جلوگیری از اشاعه ویروس کرونا شکل گیرد.
طی 48 ساعت آینده اتاق اصناف پیشنهادات خود را در این خصوص ارائه خواهد کرد.
**
استمرار توقف فعالیتهای معادن زیرزمینی زغالسنگ و امکان برداشت از معادن روباز
نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی در جلسه ستاد استانی مدیریت کرونا بیان کرد: با توجه به شرایط ایمنی و رعایت مسائل بهداشتی در معادن زغالسنگ درخواست داریم که توقف فعالیتهای معادن زیرزمینی زغالسنگ تا زمان ریشه کن شدن ویروس کرونا استمرار یابد.
پورابراهیمی ادامه داد: با توجه به لزوم ایجاد وضعیت تولید و شرای سودآوری جهت کمک به کارگران و شرکت های مربوطه درخواست داریم که همزمان با توقف معادن زیرزمینی، امکان برداشت از معادن روباز فراهم شود.
**
کمک و پشتیبانی بنگاه های اقتصادی بزرگ به استان
نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای سلامی در خصوص پیگیری های انجام شده برای کمک و پشتیبانی بنگاه های اقتصادی بزرگ به استان عنوان کرد: فاز اول کمک های شرکت ملی مس به مبلغ 4 میلیارد تومان و گل گهر 6 میلیارد تومان و گهر زمین 5 میلیارد تومان در دستور کار است.
دکتر پورابراهیمی خبر داد: جلساتی که با معاون وزیر صنعت در هفته های قبل داشتیم، مقرر شد شرکت های بزرگ از محل منابع حقوق دولتی خود، کمک هایی را به ستاد استانی کرونا داشته باشند که اولین واریزی شرکت ملی مس به مبلغ 4 میلیارد تومان انجام شده و کمک های گهر زمین و گل گهر نیز طی هفته آینده پرداخت می گردد.
وی خاطرنشان کرد: این کمک ها برای موضوع مقابله با کرونا و خرید تجهیزات و لوازم پزشکی برای کادر درمانی استان کرمان هزینه خواهند شد.
**
رفع مشکل آب شرب حاشیه شهر کرمان در ستاد استانی کرونا
همچنین با درخواست دکتر پورابراهیمی موضوع آبرسانی به حاشیه شهر کرمان یکی از مصوبات شورای استانی قرار گرفت.
وی در این رابطه بیان کرد: با توجه به اینکه کمک هایی برای ستاد استانی کرونا انجام شده و لازم است در بحث پیشگیری اقداماتی در این زمینه انجم گیرد، با موافقت استاندار مقرر شد برنامه جامع نحوه حل مشکل آب شرب حاشیه شهر کرمان از طریق فرماندار تا پایان هفته اینده به ستاد استانی کرونا ارسال شود.
پورابراهیمی افزود: با تامین منابع مالی از سوی شرکت های بزرگ برای ستاد استان، مشکل آب آشامیدنی حاشیه شهر کرمان برطرف خواهد شد.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی با طرح موضوع مشکل وصول مطالبات بانک ها از مردم و فعالان اقتصادی براساس مصوبه دولت در ستاد استانی کرونا بیان کرد: الان بعضی از بانکها نسبت به وصول مطالبات و جرائم اقدام کردند.
به درخواست دکتر پورابراهیمی در خصوص تشکیل شورای هماهنگی بانکها استان و موافقت استاندار کرمان، مقرر شد تا سریعا جلسه با حضور مدیرکل اقتصادی استانداری و نماینده مردم کرمان و راور در مجلس تشکیل و آخرین وضعیت اقدامات بانکها در ارتباط با مصوبه بانک مرکزی و ستاد استانی در خصوص پرداخت تعهدات بررسی گردد و گزارش آن به ستاد استانی ارائه شود.
همچنین در این جلسه مقرر شد تا گزارش اسیب شناسی بیماری کرونا در بخش گردشگری، کشاورزی و صنعت و معدن تهیه گردد تا در جلسه هفته آینده اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس با وزیر اقتصاد در دستور کار قرار گیرد.

نظر شما نظر شما


..... عناوین خبر های ایران و جهان ........

رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار رئیس جمهور و اعضای هیأت دولت:
مدیر کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان کرمان خبر داد:
رهبر معظم انقلاب اسلامی:
رهبر معظم انقلاب در ابتدای جلسه درس خارج فقه:
رهبر معظم انقلاب در دیدار روسای قوا و برخی مسئولان:
رهبر معظم انقلاب در دیدار نخست‌وزیر عراق:
صبح امروز؛
لاریجانی در نطق پیش از دستور:
رهبر معظم انقلاب در دیدار رئیس و نمایندگان مجلس خبرگان:
روحانی در مجمع عمومی سازمان ملل :
گالری تصاویر

گزارش تصویری/ بازدید دکتر پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس از پروژه های عمرانی شهرداری کرمان
گزارش تصویری/ بازدید دکتر پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس از پروژه های عمرانی شهرداری کرمان
گزارش تصویری/ حضور دکتر پورابراهیمی در جمع مردم بخش گلباف و بازدید از خانه توسعه
گزارش تصویری/ حضور دکتر پورابراهیمی در جمع مردم بخش گلباف و بازدید از خانه توسعه
گزارش تصویری/ بازدید از پروژه های عمرانی شهرستان راور با حضور دکتر پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی
گزارش تصویری/ بازدید از پروژه های عمرانی شهرستان راور با حضور دکتر پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی
گزارش تصویری/ بازدید رئیس و اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس از یادمان شهدای عملیات والفجر ۸ و پتروشیمی آبادان
گزارش تصویری/ بازدید رئیس و اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس از یادمان شهدای عملیات والفجر ۸ و پتروشیمی آبادان